0 oy
350 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kızlar bazen iyi bazen kötü olur yemeklerim eşime beğendiremiyorum ya tuzlu ya yağlı ila bişey oluyor 

İnternetten bakıyorum ama bir türlü ölçüsünü ayarını tutıramıyorum

12 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap

Erkek milletine ne yapsan yaranılmaz oyüzden uğraşma hiç 

tarafından
Yani doğru valla orası öylede işteee
tarafından
Kızz sanki yapıyonda noluyo yine nankörlük
tarafından
Öyle gerçekten yer yer eline sağlık demez üstüne eleştirir jüri üyeleri gibi
tarafından
Haha bi koycan sıçıkkk gibi yapışacak duvara :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yemek pismiye yakın tadına bak tuzunu baharatini öyle at cnm ben hep öyle yaparim
tarafından
Öyle yapmaya da çalışcam teşekkürler
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Onemseme canim elinden geleni yap baharati sonra at yagi azalt elin bol demekki ama üstüne cok dusme emin ol daha guzel olcak titizlendikce olmuyor bide internetten degilde büyüklerine sor bence
tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
tarafından

Nefis yemek tariflerinden bakıp yapabilirsin çoğu yemeği ölçülü birde yemeklere ilk az tuz koy daha sonra pişmeye yakın tadına bak ona göre tuz ekle 

tarafından
Tamam canım teşekkürler
0 oy
(4,698 puan) tarafından
YouTube da Ahmet şef var ben ona bakıyorum 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Kocan beğenmemek için yapıyordur =)) çok yağ koyma biraz tereyağ biraz ayçiçek yağı ile önce kavur ne pisiriyorsan baharatlarını koy kırmızı biber pul biber ondan sonra az tuz baharatlar tuzlu oluyor ona göre tuzu ekle. Bulyon koyacaksan yine tuzu az koy. Mesela ne yemek yapacaksın bugün 
tarafından
Nohut pilav yapim diyorum
Tarif verirmisin
(5,406 puan) tarafından
2 baş soğan 1 diş sarımsak tereyağ ve ayçiçek yağı ile kavur pembeleşsin istersen kapya biber de doğra 1 tane. Varsa bir kaşık  biber salçası ve 1 kaşık domates salçası ekle. Yine kavur 1 çay kaşığı toz biber bir kaşık pul biber ekle etini ayrı bir küçük tavaya koy güzelce suyunu çeksin  pişsin onu da ekle karışıma. Onları da iyice karıştır nohutlarını koy. Nohut önceden haşlanmışsa 3/4 su  bardağı sıcak su yeterli haşlanmamışsa  biraz daha su ekle sonra tadına bak tuz ekle
tarafından
Teşekkür ederim canım sağol
0 oy
tarafından
Begenmek isteyen kirdigin iki yunurtayi bile begenir 
0 oy
tarafından
Zamanla öğrenirsin canım ben hep göz kararı yaparım mesela çok nadirdir bir pürüz çıktığı ama eşim anlayisli bişey demez sorun sende değil eşinde ona da ne diyim bilemedim
tarafından
Bize gelince hassas olurlar anasının evinde herşeyi yerler yani genel erkekler böyle
(2,880 puan) tarafından
Benimki anasinin evinde yumurta yemekten  civciv cikarcakti ben kurtardim☺️
tarafından
Ya al işte şekil A da görüldüğü üzere ;D benimkide kahvaltılık yemekten bir deri bir kemik kalmıştı evlenince tostoparlak yusyuvarlak oldu:D
(2,880 puan) tarafından
Benimkide 100 kilo  oldu☺️
tarafından
Benimkide 100 e yakındır yediler bizi yediler ;D
0 oy
(1 puan) tarafından

asla yemeğim nasıl  diye sormam oda söylemez cesareti varsa yorumlasın 8-)

tarafından
Demeki var bişey kız
(1 puan) tarafından
sadece duruşm sert aslında deyilimdir
(1 puan) tarafından
mesela bazen muaynede hastalar ilk geldiklerinde korkuyormuş sonra hiç görüldüğü gibi deyilsin diyorlar ilgiç ben de şaşırıyorum
tarafından
Aynen aslında öyle insanlar daha çok samimi sıcak oluyorlar
(1 puan) tarafından
aynen
0 oy
(11,506 puan) tarafından

Bende yemek yapmaya evlenince başladım annem asla iş yaptırmazdı(bence biraz hatalı) nefis yemekler tarifinin uygulamasını indirdim. O ölçülere göre yapıyorum gayette güzel oluyor begeniliyor 

0 oy
(25,223 puan) tarafından
El lezzeti denen birşey var gerçekten yapamayan yapamıyo canım 30 yıllık ev hanımı da olsan zamanla belki alışırsın
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ben bilmediğim yemekleri  YouTube  izleyerek yapıyorum  canım  öyle  birebir tutuyor  

İlgili bir soru bulunamadı

385,659 soru

11,531,002 cevap

35,201 kullanıcı

...