0 oy
1,022 göst.
Aile kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Kizlar kınamayın kızmayın gerçekten bitik durumdayım uyku sorunu resmen yaşama isteğimi bitiriyor. Ya 40 50 dakikada bir uyaniyor. Memeyi alıp uyuyor. Ve 1 gün 2 gün değil 6 aydır böyle bu çocuk uyku yok. Düzelir diye beklerime  daha kötü oluyir. Sürekli uyuyup uyarmaktan her gün baş ağrısı yaşıyorum. Deliksiz 3 4 saat uyumak istiyorum sadece ñ

31 Cevaplar

0 oy
(6,681 puan) tarafından
Bi gecede esin baksin uyu
(2,252 puan) tarafından
Ah onu yapabilsem belki kendime gelecem bi 6 ay daha idare edecek ama nerede. Bu akşam ayağında salladı biraz uyumaya calistim 2bucuk saatte 2 kez getirdi emzir diye
(6,681 puan) tarafından
Annelik zor canim hepimiz o gunleri yasadik..
Oylenleri falan ne zaman uyusa sende uyu birak işi falan..zamanla hepsi gecicek
(2,252 puan) tarafından
20 dakika uyuyo gündüz bilemedin yarim saat ben hadi uyuyayım diyene kadsr uyanıyor. Her fırsatta uyuyorum ama
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ailenden kimse yok mu annenler felan eşin de bakabilir 
(2,252 puan) tarafından
Emmek istiyor canım. Eşim bu akşam denedi. Ayağında salladı buçuk saatte 2 kez getirdi emzir diye. Bir gece bile uyusam bir süre daha götürür beni ama nerde
(839 puan) tarafından
Yavrum sütünü sağ eşin acıktı mı verir eğer bebeğin tek sorunu emmekse
(2,252 puan) tarafından
Emmek canım yani bilemiyorum aslında çok emmiyor da alıyorum kucagina 1 dakika emip uyuyor
(839 puan) tarafından
Bence bir dene canım seninde düzgün bir uykuya ihtiyacın var sütünü sağ koy dolaba ağladı mı eşin hazırlasın versin kıyamam anneler üzülmesin yorulmasın kendimden biliyorum hem Allah düşman başına vermesin uykusuzluktan yorgunluktan sütün azalır tövbe tövbe sen dediğimi dene ama bana haber ver olur mu aklım kalır merak ederim
(2,252 puan) tarafından
Tamam canım cok sağol
0 oy
(14,023 puan) tarafından
Allah yardımcımiz olsun canım ben 8 buçuk aydır 2 saat uyuduğumu bilmem inan ki 20 kg almıştım hamileligimde suan bir deri bir kemik aldım yedi bitirdi beni napcaz bilmiyorum 
(2,252 puan) tarafından
Çok zor canım çok ya. Resmen diyorum ki birine beddua edecekseniz uyumayan çocuğun olsun deyin. Gündüz istediği kadsr yaramaz olsun ne yaparsa yapsın sorun olmaz yeter ki anne gece uyusa. Enerjik mutlu bir anne olsa gerisi boş. Allah yardımcımız olsun..
0 oy
tarafından

Uykusuzluk gerçekten çok zor insanın bünyesini aşırı yoruyor eşlerede bak desek iki ağlamasına başına getiriyorlar biraz sabret bir çok bebeğin uyku düzeni bu şekilde ama zamanla düzelir inşallah sabrın sonu selamettir 

(2,252 puan) tarafından
Inşallah düzelir..
0 oy
tarafından
Seni çok iyi anlıyorum benimde bebeğim 8 aylık 3 saat kesintisiZ uyusam bı hafta yetecek bana ne gece ne gündüz dinlenebiliyorum yarım saatte bi saatte bir uyanıyor çok kötü çıldırıyorum artik
(2,252 puan) tarafından
Aynen Aynen ya hele baş ağrısı üstüne..  off
0 oy
(530 puan) tarafından
Ne kadarlık bebeğin küçük mü zor vallahi o uyudukça uyu gündğz de uyu bi iş yapma o ne zaman uyursa sende uyu ve doyuyor mu onu bi öğren doysa o kadar uyanmaz belki 
(2,252 puan) tarafından
6 aylık canım doğdu doğalı böyle. Ilk 10 gün sadece biz uyandiriyorduk emsin diye  sonrası böyle. Doyuyor canım kilo alımı iyi. Gece uyumadan 1 saat once yoğurt da yediriyorum. Gündüz de uyumuyor kk 20 dk falan anca.
(530 puan) tarafından
Büyümüşte canım sallamaya felan alıştıysa da olur inşallah düzelir sen her fırsatta uykunu al
(2,252 puan) tarafından
Evet malesef ayağa da alıştı ama bu ara onu da istemiyor kucakta uyuyor illa. Inşallah duzelir
0 oy
(2,676 puan) tarafından
Ayy kuzum kiyamam sana hepimiz ayniyiz  hic üzülme  canim rezene versene belki uykusunu  getirirde uyur rahatlar
(2,252 puan) tarafından
Deneyeyim canım sagol
(2,676 puan) tarafından
Te bak benim canavarda  uyandi melül  melül  bakışıyoruz
(2,252 puan) tarafından
Ah  bir de ergenlik döneminde de biz onları uyandiramayacaz ne güzel uyuyun iste iş yok hiç yok meme den başka derdin yok :)
(2,676 puan) tarafından
Valla sorma benimkide uykuyu almış  bakinip duruyo ☺️
0 oy
(407 puan) tarafından
Yalancı emzik bu durumlarda tam bir kurtarıcı oluyor çoğu tavsiye etmesede sürekli olarak emzirirsen emdiğindende bişey anlamaz zaten doğru düzgün emmezde sen en kısa zamanda emzik vermeyi dene canım
(2,252 puan) tarafından
Veriyorum da istemiyor canım malesef
(407 puan) tarafından
Pekmezle falan vermeyi denedinmi canım uykuluyken tam meme aradığı anda versen bi kaç defa alışır inan çok rahat edersin
(2,252 puan) tarafından
Deneyeyim canım bakalim inşallah yarar
(839 puan) tarafından
Aynen bende bebeğime pekmez le alıştırdım emziği ama sadece uyuduğu sıra veriyorum ağzına öbür türlü zaten meme ağzında
(2,252 puan) tarafından
Deneyecem bakalim
0 oy
(492 puan) tarafından
Ah seni o kadar iyi anlıyorum ki bu saat oldu Biz hala oyun oynuyoruz ve ben 17 aydır yaşıyorum bu durumu sabaha karşı 8 dokuzdan önce asla uyumuyor kızım artık gözlerimin altı mosmor oldu
(492 puan) tarafından
Denemediğim bisey kalmadı erken kaldırıyorum olmuyor yoruyorum olmuyor ışıkları kapatınca aç diye ağlıyor  çaresizim resmen bütün düzenimiz alt üst oldu inanin
(2,676 puan) tarafından
Zor kuzum sürekli  yeni seyler dene rezene filan ver rahatlatsin uyku yapsın  bide gece tv filan izletme ışıkları kapat onu gece olduğuna  ikna et pijama giydir  yani gündüz  uyumuyo  olsa bile gece beklemek cok zor  insan bire ikiye kadar ancak direniyo peki gece uyumadiginda gündüzmu uyuyo
(2,252 puan) tarafından
Her çocuk farklı iste ya inşallah seninki de düzelir canım
(492 puan) tarafından
Mesela sabah 8 9 a kadar oturuyor sonra uyuyorsa 9 da akşam 5 e kadar uyuyor ama tabi 10 dan fazla emmeye kalkıyor
(2,676 puan) tarafından
Iste geceyi gündüze  çevirmiş  seninki bigun cok fazla  uyutma oyle oyle o uykuyu aksama dönüştür  yoksa cok zor bacım  ya
0 oy
(204 puan) tarafından
Ah ah biz 10 aylik olduk buyuyecek rahata ereceksin dediler diş başladı diş cikariyoruz 4cü dişi  arti hamileyim 4 aylik bitik durumdayim :(((  uykuyu unut sen canim 
(2,252 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun. Senin bebeleri de Allah sana bağışlasın. Ben de 3 çocuk isterdim hep ama bu oğlan yetti bana. Devamını düşünmüyorum
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım emzirme süresini uzat biraz verme istediğinde gündüzleri alışır gece de istemez 6 aylık küçük değil her istediğinde emzirsen o da sürekli ister gecede uyanır buna bağlı olarak ek gıdaya başla yatmadan bişeyler yedir o tok tutar uyur günlük bir rutin geliştir yatmadan önce bu masal olur konuşmak olur banyo olur ninni olur bunlara senin alıştırma lazım benim kızım da 6 aylık gündüz yaptığı bir şeyi gece uyurkende yapmak istiyor o yüzden gündüz öğrendiklerini sürekli gün içinde tekrarlayın ama en önemlisi emzirme süresini uzat her istediğinde verme alışsın bu duruma 
(2,252 puan) tarafından
Uyku rutini oluşturmaya çalışıyorum bir haftadır bakalim. Haklısın çok sık emiyor onu azaltayim bakalım sağol  canım
(3,823 puan) tarafından
Rica ederim canım düzene girer inşallah bir an önce
(2,252 puan) tarafından
Inşallah canim
0 oy
tarafından
Ben annemlerde kalırken kardeşim bakıyor canim. Süt sagip bırakıyorum 3 4 saat uyuyorum çok iyi geliyor sende süt sağıp uyusan
(2,252 puan) tarafından
Ne güzel canım. Ya şimdi görüşmüyoruz pandemiden dolayı aklım da kalıyor açıkçası ama artık dayanamıyorum bir gün eşime bırakacam oyle
0 oy
(48,601 puan) tarafından
bizde öyleydik hatta daha beterdik reflusu var tatli uykusundan kıvranarak kalkiyodu 27 aylik her gece gaz yuzunden hala defalarca kalkiyoruz bir kez bile olmek aklima gelmedi bebeğini düşün minicik bile isteye mi yapiyor sanki oda guzel.uyusa daha rahst eder ama emen çocuk oyle yazikki. esin falan yardim etmiyor mu bir iki saat tutsa dinlensen gunduz nasil uykusu onunla uyusan
(48,601 puan) tarafından
herşeyi birak yat uyu canim bebegin ne kadarlik
(2,252 puan) tarafından
6 ay canim
(48,601 puan) tarafından
papatya cayi versen raahatlamaz mi benimkidenayniydi gerci hep memede duruyodu uyanip duruyodu Allah kolaylık versin
(2,252 puan) tarafından
Verilir mi ki  şimdi bitki cayi
(48,601 puan) tarafından
netten bak canim yada sor burdaki anneler bilir
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Oy oy anneligin hakkı ödenmez benim3 tne var büyük oglan hiperaktif ilac kullaniyo ilacta işe yaramıyo 2buck aylik bebegm var prematüre kıskanıyorlar eşim cocuklarla ilgileniyo ama yine işe yaramıyo ÇOCUĞUNU okut bi istersen kehribar kolyesi al gaz damlası al uyutsun rahtlatsin cocgu memende uyut yaninda vs butur şeyler yap eşlerin hepsi ayni bende aynıyım ama esime kızamıyorum bebek durmuyo benim lavaboya bile gidemiyorum yeri geldgnde ben hep damlalar uyutuyom
(2,252 puan) tarafından
Aynen ya en son doğum öncesi adam gibi banyo yapmıştım 6 aydır hızlı hızlı yapıp çıkıyorum . Gazdan olduğunu sanmıyorum ama yazdiklarini deneyecem canım sagol
(1,475 puan) tarafından
Gaz damlası gazı icn degil onu rahtlatsn uyutsun diye gulum
(2,252 puan) tarafından
Sağol canım kullanacam
0 oy
(790 puan) tarafından
Buyuk ihtimal bebek actir karnini iyice doyur muhallebi yedir öyle yatir
(2,252 puan) tarafından
Canim dün muzlu muhallebi yedi bugm gece de yoğurt. Ve yeni olan bir şey değil dogdugundan beri böyle ama kilo alımı iyi
(790 puan) tarafından
Bnm oglumda cok uyaniyor emip yatryordum yarim sattte bi kalkiyordu bende bebelac devam sutu aldim rahat ettim birazda olsa
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Aaahh ahhhh 17 aya kadar 30 dk bir emiyordu sütten kestim mecbur bişeyde yemiyordu 
(2,252 puan) tarafından
Sütten kesince uyudu mu canım
(1,699 puan) tarafından
Ooo sabaha kadar
(2,252 puan) tarafından
Ona da şükür sayılı gün çabuk geçer inşallah:)
0 oy
(712 puan) tarafından
Canm o senin kokunu da istiyor olabilir üzerindeki  tişörtünü yastığının yanına koy eşin öyle sallasin sütünden de azıcık sağ açılırsa versin öyle dene bide belki olur bebekler anne kokularını almadıklarında kendini güvende hissetmek isterler o yüzden tekrar seni istiyor
(2,252 puan) tarafından
Denerim canım sagol
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Benim kızım 15 aylık sürekli bu şekilde emmek ister uykuya dalamiyor şöyle deliksiz uyuyamıyor çocuk illa emecek çok çektim hala çekiyorum ama napayım artık dayaniyorum bı çözüm bulamadim
(2,252 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun canım
0 oy
tarafından
Asla kınayamam cunkı oturup agladıgım geceleri bılrıım eger durumun varsa bebegın 4 aydan buyukse uyku egıtımı almanı onerırım ben o sekılde yeniden hayata basladım
tarafından
1350 odemıstım canım ben ama 12 ay o izdırabı cekıp resmen hayattan kopmus bir anneydım hıc bırseye vaktım yoktu cunku sallamayı bıraktığım an uyanır gece 20 dakika da bir kalkardı
(2,252 puan) tarafından
Aynen canim. Benim de düzene oturtmam lazmimlazım  araştırayım bi
tarafından
Irlandalı anne sayfasına bak canım
(2,252 puan) tarafından
Tmam canım çok sağol
tarafından
Ne demek canım
0 oy
(202 puan) tarafından
Nen artik oglumla yatiyorum o cokcoklarken bn de uyuyorum ki artik bazen uyandgnda yaninda bni gorunce donuo kicini uykuya devam eder oldu cok mutluyum :) baska cozum bulamadim bn. 10 aylik suan iki aydr berabr uyuirz yoksa bnm de tahammulum kalmamisti. Yatak sungerini de attim yere dusme riski de yok oh mis :) 
(2,252 puan) tarafından
Aynen cnim benim kini de ben yanıma aldım birkaç gündür  öyle uzadı da bu  iste uzama hali malesef :)
(202 puan) tarafından
Bn de ilk aldigimda bi hafta on gun dha *** uyandi meme dibinde oldugundan heralde ama sonra bi baktim dha uzun uyuyo uyaansa da kndi kndine uykuya dalio. Ins senin de oyle olur :)
(2,252 puan) tarafından
Inşallah canım ınsallah ya

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 464 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Zelihaanne (780 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 1,017 göst.
22 Eylül 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 482 göst.
17 Nisan 2019 Diğer kategorisinde Büşbüş (157 puan) tarafından soruldu