0 oy
550 göst.
Diğer kategorisinde (188 puan) tarafından
Sorum yukarıda 

27 Cevaplar

0 oy
(2,211 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Iki kişiye yardımcı oldum.. birinin gerçekten ihtiyacı vardı hala da görüşüyorum.. açık açık yardim edin dememişti sadece nerelere başvuru yapabilirim gibi birşey sormuştu biraz konuştuk yardımcı olmak isterim dedim kabul etti..

Biri de açık açık yazmıştı üzüldüm haline okuldan arkadaşlarla yardimci olduk fakat 1 ay sonra dolap diye bir uygulama varmış, tesadüf arkadaş bakarken bizim gönderdiğimiz kıyafet, beşik, puset vs hepsini o uygulamaya koyup satıyormuş :'( 
(7,945 puan) tarafından
Aa şok oldum öyle iğrenç 2 kuruşa tenezul eden insancıklar yüzünden gerçekten ihtiyacı olanlarada guvenilmiyo buda yalandır diye
(188 puan) tarafından
Böyleri yüzünden insan yardım da edemiyor
(2,211 puan) tarafından
Çok doğru söylemişsiniz, o günden sonra eğer denk gelirsem burada ki yardim postlarına hic birine inanmadım..
-Reklam-
+4 oy
(48,667 puan) tarafından
hicbiri samimi gelmiyor bir kisi haric oda insallah istedigini alabilmistir 

yada ihtiyaci olsa bile burdakileri zengin goruyorlar yardim etmek zorundaymis gibi dusunuyorlar aksi fikirde olanida merhametsiz ilan ediyorlar
+3 oy
tarafından

Geçen biri 300 tl istemişti bebeğine isimli özel hastane çıkışı alacakmış sanki bizimki isimli hastane çikışıyla buyüdü:D

(48,667 puan) tarafından
200 du kiz o hakkini yeme ☺️☺️☺️
(213 puan) tarafından
Yok daha neler... norml hastane cikisi neyine yetmemis
tarafından
Hahha 200 muydü☺☺☺ aman gonderivereydik kız yazık isimli  hastane çıkışı  olmadan çocuk mu olurmuş☺☺☺biz külotlara  bilem  ismimizi yazdırıyoruz☺☺☺
(48,667 puan) tarafından
☺️☺️ millette Allah yardimcin olsun yazmisti sanki cok gerekli bir ihtiyac al pazardan giydir
tarafından
Valla ya Ben  isimli diye 200 tl kendi çocuğuma vermedim ona 200 vereceğime 4 tane 5 li takım alırım☺
+2 oy
(188 puan) tarafından
Hepimizin cevapları ve görüşleri için teşekkür ederim ona göre karar verecem
0 oy
tarafından

İnanmıyorum. Amacım yargılamak değil ama.  Sahte. Geliyor bna. 

0 oy
tarafından
Samimî bulmuyorum 
0 oy
(15,196 puan) tarafından
Görmeden tanımadan kimseye yardım etmem. bir sürü dolandırıcı var. Kimseye güven olmuyor. 
(1,521 puan) tarafından
Katılıyorum gozumun gormesi lazim böyle devirde hergun neler duyyoz haberlerde
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Allah kimseyi çaresiz bırakmasın, bazen gerçekten nereden ne medet umacağını bilemiyorsun. 
0 oy
(2,678 puan) tarafından
İnanmak istiyorum ama neden se gerçek çi gelmiyor ama dua ediyorum Allah yar ve yardımcısı olsun diye 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bazılarına inanıyorum bazıları inanılmaz yüzsüz. İki arkadaşa yardım edicektim burdan ama kargoya gidemedim poşetleri hazırladım öylece kaldı kargo eve de gelmedi o kadar üzüldüm ki bide göndericem demiştim ama yok ne gidebiliyorum kargo çok uzak nede imkan oldu çok parw istemişti kargo karşı tarafta karşılayamıyordu gerçekten üzülmüştüm o zaman. Bir gün bir arkadaş yazmıştı posta bende cvp verdim msja bakarmısın diye bunu gören başka biri bana özelden msj atıyo bana da yardım edermisin falan filan böylelerini hiçte sevmiyorum. 
0 oy
(2,069 puan) tarafından
Bana buradan bir arkadaş yardım etmişti kızıma yenidogan kıyafetleri göndermişti o zaman durumum hiç yoktu Allah razı olsun diyorum. Bende aynı şekilde tertemiz giydirdim kızıma kıyafetleri buradan iki arkadaşa yolladım. Niyet önemli.. 
0 oy
tarafından
Sadece üzülüyorum ama güvenmiyorum 
0 oy
(660 puan) tarafından

Insan görmeden bilemiyoki birine güvendim gönderdim inslh dogrudur inanarak gönderdim çunku yalansada gunahi boynuna ne diyim 

0 oy
tarafından

Dusmez kalkmaz bir Allah tabi ama sahsen gurur yaparim galiba isteyemem de kabul de edemem. 

Kisilere bagli bu mevzu ama guvensiz zamanda yasiyoruz. Insan yakinina guvenemiyor ki burdan birine inansin. 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Bana inandırıcı gelmiyor doğru bile olsa ben gozumun gormedigine yardımcı olmam çünkü benim maddi veya manevi yaptığım yardımı kötüye kullanırsa ondan yine ben sorumluyum dinimizde de ilk kendi çevremize yardım var illa ki onların da kendi çevresinde vardır bazıları istemeyi huy edinmiş ve muhtaç olanlara çevreden yardımlar çok yapılıyor.gecem biri direk 200 TL istedi neymiş isimli hastane çıkışı alacakmış iki memuruz ben almadım isimli hastane çıkışı böyle birşeyin neyine inanayım ki 
0 oy
(282 puan) tarafından
Samimi gelmiyor böyle bı uygulamadan yardım istemek belki gerçektir ama benim ihtiyacım olsa ben buraya yazmam herhalde gereksiz yani 
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Canım ben burda çok kişiye yardım ettim ama bazı uyanıklar ihtiyacı olmadıgı halde kandırmaya çalıştılar akılları sıra pek güvenim kalmadı ama cidden zor durumda olduguna inandıgım olursa seve seve yardım ederim
0 oy
tarafından
Buraya girebilmek için enn kötü de olsa bir akıllı telefon olmak zorunda . Internet olmak zorunda . Bu şartları olan insanların buradan yardim istemesi bana hiç inandırıcı gelmiyor . 

Yardım yapmak istiyorsak etrafımıza bakalım mutlaka görürüz.  Köylere gidelim ayağında ayakkabısı olmayan milyonlarca çocuk var onların elinden tutalım.  Dışarı çıkıp hayvanlar için bir kap yemek bırakalım 
0 oy
tarafından
Ben samimi ve gerçek bulmuyorum Açıkçası ama gerçekten ihtiyacı varsa rabbim yardımcıları olsun
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Ben 2 3 kişiye yardım ettim. 2 sine kıyafet gönderdim ve durumları o kadar iyiymis ki çocuğuna hep marka giydiriyor mesela. Çocuğun odasındaki mobilyalardan tut kendi giysisine kadar 4 4 luk eşyaları. Cok üzüldüm gerçekten ihtiyacı olana gitmediği için. Bi daha kimseye yardım etmicem dedim. Sonra duramadım Obur arkadaşında gerçekten o an ihtiyacı vardı bi kac kişiyle görüşerek yardım ettim son paramla hemde. Ben asla akıllanmam 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 152 göst.
27 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Melek8663 (655 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 411 göst.
2 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 383 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde oykununannesii (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 413 göst.