0 oy
358 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (219 puan) tarafından

Kızlar elhamdülillah bnde doğurdum sizinle paylaşmak istedim çarşamba günü saat 10.57 de kucağıma aldım oğlumu bu haftanın pazartesi günü ağrılarım vardı aralıklarla girip çıkıyordu bnde doğum yaklaştığı için doktora gitmedim perşembe günü randevum var diye salı günü akşam ağrılarım arttı yanımdaki devlet hastanesine gittim orda baktılar doğumun başlamış kendi hastanene git dediler salı günü gece kendi hastanemize yayılım yapıldı 2 santim açılmam vardı yatmışım yapıldıktan 3 saat sonra 3,5 santim açılmam oldu ağrılarım az az adet ağrısı gibi geliyordu 3,5 santim den sonra suni sancı verdiler ve elhamdülillah benim açılmam kolay oldu 1 1,5 saat anca suni sancı aldım Bi anda 9 santim oluverdi doğum masasına aldılar ve benim doğum anım çok zor oldu çok ama çok korktum ıkındım ıkındım ama ramak kala bırakıyorum ıkınmayı hatta son ıkınmamda bebek çıkacaktı ki ıkınmayı bırakınca kalp ritmi bozuldu biraz bekledik 45 dakika falan sürdü ben korktuğumdan tam ıkınamadım sanki daha çok var gibi gelmeyecek gibi ama biraz daha dişimi sıkıp ıkınsaymışım hemen çıkıverdi dikişim çok oldu benim zorlandığım için cidden kızlar normal doğum yapacaklara söylüyorum korkmayın az daha sıkın dişinizi hemen olup bitiyor bilmediğimden ben çok uzattım doğumu çok pişmanım bir iki Sani daha fazla ıkınmamı uzatmadığım için rabbim isteyen herkese versin hamile olanlara da kucağına almayı nasip etsin inşaallah <3

11 Cevaplar

0 oy
(27,353 puan) tarafından

Gözün aydın olsun sağlık büyüt bebikini

(219 puan) tarafından
Sağol canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün 
(219 puan) tarafından
Amin inşaallah canım
0 oy
tarafından
Gözün aydın olsun cnm hayırlı ömürler olsun sağlıkla büyüt bebisini 
(219 puan) tarafından
İnşaallah teşekkür ederim
0 oy
(4,650 puan) tarafından
Gözün Aydın cnm Allah sana bağışlasın inşallah 

Evet çok doğru hep ıkınmaya bağlı ve bağırmadan 
(219 puan) tarafından
Evt ben fazla bağırmadım 1 kere anca
(4,650 puan) tarafından
En iyisi cnm çünkü ıkınma boşa gidiyor
0 oy
(7,189 puan) tarafından
Kaç kilo doğdu bebeğin belki onunda etkisi vardır .. Sağlıkla büyüt yavrunu inşallah ben üçüncü ıkınmada aldım kucağıma yavrumu beş dk sürdü doğumum . Kalp ritmini doğum anında nasıl anladılar bir yandan nst mi bağlıydı?
(219 puan) tarafından
3 kilo 235 gram doğdu canım seninki kolay olmuş canım yok anlamadılar canım tam bebek çıkacakken ıkınmanı kestin dediler o yüzden bebeğin kalp ritmine baktık dediler şu el makinesiyle baktılar nst değil tahmin ettipimiz gibi kalp ritmi bozulmuş dediler
(7,189 puan) tarafından
Anladım canım neyse bunlar bize tecrübe bende sancıda çok zorlandım 10 saat aşırı şiddetli doğum sancısı çektim iki cm açıklık ile gitmiştim sabah dokuza kadar dört olmuştu anca ... Çok zorlandım çok ağladım hiç bagirmadim ama. Gece boyunca nst bağlıydı üç tane de büyük serum vermişlerdi bebeğimin gittimde kalp atışları güzel değildi o yüzden gözetim altındaydm . Baktılar açılma yok bebekte dayanamıyor sancıya müdahale edip suni verdiler keşke baştan verselermis dedim korktuğum gibi değildi sadece olan 3-5 dk da sancım  20 saniye bire inmişti iki saate açıklık tamamlandı doğurdum çok şükür
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Gözün aydın canım. Sağlıcakla büyüt

(219 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Rabbim anali babalı büyütsun❤️
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Maşallah saglikla sağlıkla büyüt insallah
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Gözün aydın canım
0 oy
(964 puan) tarafından
Sağlıkla büyüt insallah hayırlısıyla bizede nasip olsun :)
0 oy
tarafından
Allah analı babali büyütsün

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 227 göst.
0 oy
7 cevap 207 göst.
0 oy
8 cevap 173 göst.

379,212 soru

11,351,608 cevap