0 oy
908 göst.
Aile kategorisinde (1,501 puan) tarafından
Kızlar doğum yapıcam dr mecburi sezaryan dedi ben de kardeşime dedim. Saatler sonra annem hesap sorar gibi aradı o nerden çıktı diye. Çocuğum hasta onu sormuyo bunu soruyo. Sezaryan yarım insan dedi. Komşusuna demiş onun tanıdığı varmış çocuğu 15 yaşına girecek hala iş yaparken dikişi acıyomuş, sızlıyomuş filan bana bunları anlatıyo. Gerçekten yarım insan mı olucam ya anlamadım hayat boyu kalıcak mı etkisi? Anneme ne diyim ona da ayrı canım sıkıldı

62 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Sezeryan oldum heryerimde tam çok şükür 
tarafından
Ha ha benimde duruyor o zaman tam insanız yupppiiii :DDD
(460 puan) tarafından
☺☺☺☺baktım da bende tamim valla ☺☺☺☺☺
tarafından
Biz tamız da normal doğuranlar bize neden öyle bakar ki :))
(4,995 puan) tarafından
Ben de sezeryan oldum vallahi ben de tamım :D Tek üşütünce adet sancısı gibi ağrım oluyor o kadar o da benim kendimi sıcak tutmama baağlıı
tarafından
Evet genelde bende ayaktan üşütünce dikişlerim ağrıyor tek o yane
-Reklam-
+2 oy
(2,590 puan) tarafından
Geri kafali bi annen var kusura bakmada yani
(27,302 puan) tarafından
Her anne evladı için endişe eder unutmayalım ☺️
(442 puan) tarafından
Sihirli eller sen ogretmenmiydin
(27,302 puan) tarafından
Sihirli eller değil o kişi :)

Evet kendisi öğretmen dediğin kisi
(442 puan) tarafından
Ben yorumu yapan kişiyi o sandım yaaa.  Benim uykum gelmiş:/   gözlerim  seçemiyor  artik
(27,302 puan) tarafından
He belli oliy
+2 oy
(9,128 puan) tarafından
Oyle bişey yokta diyelim ki yarım insanmış. Ee o zmn hayati tehlikesi olan çocuğu doğurmaym ben yarım insan olmamk için onun hayatnı tehlikeye ataym o zman dseydn. 

Kızım 15 aylık, sezaryen yerimn bir kere sızladğnı blmem çok şukur. Şimd ki sexaryenler eskisi gbi deil.
(1,501 puan) tarafından
Yani öyle bebeğimde kist var 6 cm dr patlar bi şey olur diye sezaryan dedi ama onu hiç sormadı noldu diye. Allah bağışlasın canım
(9,128 puan) tarafından
Amin cnm. Size de çok geçmiş olsun. Bbeğn için en sağlıklısı ne ise dr.un onu bilir. Kimsenin lafına bakma.. sezaryen anne bebek dostudur ☺❤
0 oy
tarafından
Başına gelmeyen anlamaz konuşur anca
(1,501 puan) tarafından
Hiç sorma valla doğum korkum yoktu aklımı bulandırdı
0 oy
tarafından
Öyle bir şey yok tabii ki son gunlerin tadını çıkar böyle düşüncelere kulak asma
(1,501 puan) tarafından
Gerçekten doğum korkum yoktu zaten bebeğim hasta bi de boyle endişe etmeye başladım
tarafından
Yok kuzum öyle bir şey olmaz Allahın izniyle
0 oy
(14,004 puan) tarafından
Annen 15 sene öncesinde takılı kalmiş ama Tıp ilerledi
0 oy
(3,079 puan) tarafından
Herkesin bünyesi aynı degil kimisinde etkisi olur kimisinde olmaz ama yarım insan konusu saçma olmuş 
0 oy
(15,517 puan) tarafından

Ya valla ahkihkohkoh diye güleceğim şimdi yarım insan ne ya tam insan nasıl oluyor acaba :D boşver milleti onlara kalsa sen anne de değilsin 

(1,501 puan) tarafından
O da var canım kuzenim demişti ben saatlerce sancı çektim benle sezaryan bir mi diye.... Annelikten de sınıfta kaldık
(564 puan) tarafından
Ahahahah bide o var ya normal doğurmayan tam anne sayılmıyor ben 3 gün sancı çektim sezeryan oldum o zaman 1.5 anne mi oluyorum ;)
0 oy
tarafından
Cogu anne sezeryan oluyo kac tanesinin yarim oldugunu gordun oyle bisey yok 
0 oy
(855 puan) tarafından
Ne alaka ya sezeryan oldum iyiki sezeryan olmuşum 
0 oy
(530 puan) tarafından
Sezeryan oldum 1 hafta sonra her işimi yaptım yapıyorum da önce sağlığın
(1,501 puan) tarafından
Ne güzel yani moralimi bozdu annem öyle üst üste her konuşmada bunu deyince
0 oy
(157 puan) tarafından
Ne alaka mecburi demiş doktor anennın senın canına kastımı var o zmn kadınları cogu yarım bu ne mantık anlamış değilim 
(1,501 puan) tarafından
Evet dr dedi bebeğimde kist var 6 cm ne yapiyim normal mi istiyorum illa diyim anlamadım.. Kadın yarım anneliği sezaryan diye yarım konuşmalar kötü
(157 puan) tarafından
Kimseyi dinleme doktorun en iyisini bilir cnm
0 oy
(282 puan) tarafından
Öyle birşey yok canım mecbur sa yapılır annen biraz geri kafalı affedersin ama bende sezeryan oldum daha bı sene olmadı hiç ağrım sızım yok üstelik şimdiki sezeryan ve 15 sene önceki sezeryan bir olur mu dikiş yeri bile belli olmuyor benim dikiş cizgim bile yok kayboldu 
(1,501 puan) tarafından
Ne güzel ya Allah bağışlasın evladını canım valla sorma moralimi bozdu her aramada boyle olumsuz bir sey diyo
(282 puan) tarafından
Aman takma kafana çocuğuna iyi bir anne olmaya çalış ona ver bütün kafan kafanı taktikca daha çok üzülürsün evet öyle de geç boşver yani üzülmeye değmez böyle şeyler bana da öyle diyorlardı ama bizim elimizde değil ki olsa bizde ister miydik öyle olmasıni istemezdik tabiki
0 oy
(581 puan) tarafından
Ben 2019 Haziran da mecburi sezeryan oldum yeminle bin şükür ki hiç bilmedim bile. Baş ağrısı beni öldürdü sadece. Allah'ın izniyle 2021 Mart gibi de ikinci çocuğumu kucağıma alacam. Inşallah yine sıkıntısız rahat geçer. Yarım insan ne Allah aşkına ya. 
(1,501 puan) tarafından
İnşallah canım Allah bağışlasın ikisini de darısı başıma valla
(581 puan) tarafından
Amin kuzum benim cumlemizinkini inşallah. Rabbim seni de yavruna sağ sağlim hayırlısıyla kavuştursun inşallah.
0 oy
tarafından
Allah aşkına normal doğuma imkan olmadıktan sonra napalım yani ölelim mi sezaryanlı olmayalım diye? Anlamıyorum bu insanları ya. Bende sezaryan doğum yaptım kaynanam kaç ay laf çarptırdı bi normal doğuramadın diye. Ama şükürler olsun gayet sağlıklı oğlum var. Takmak cnm ya yeter ki bebeğini sağlıkla doğur 
(1,501 puan) tarafından
Evet normal olsa normale yönelirdim doğum korkum yoktu ama böyle oluşmaya başladı ne yapıcam diye. Benim kvdem tam tersi ağzından kötü laf duymadım sağ salim çıkın öyleymiş böyleymiş fark etmez diyo kadıncagız
tarafından
Fark etmez tabiide. Yeter ki bebeğini sağlıkla doğur.
0 oy
(162 puan) tarafından

Bende sezaryen oldum 7 ay oluyor şu an öyle bi sıkıntım yok çok şükür kimisi normal doğumdan korkutuyo kimisi sezeryanden tabi sağlıklı olan normal doğum ama konu bebeğin sağlığı olunca sezaryen olmak gerekli. Sezeryan sonrası sadece 1 hafta sürdü bende acısı sızısı sonra her işimi kendim gördüm çok şükür. Tabiki karar senin:) 

0 oy
tarafından
Oyle birsey yok sezeryan oldum sukur bu sıkıntı yok sadece arada sizliyo cok yoruldugundandir dedi d
0 oy
tarafından
Olurmu öyle şey canım hic umursama annelik doyurmaktan ibaret değil ki 

9ay karnın da tasiyosun türlü zorluk cekiyosun dogum yapiyosun bebeğin gazi sancısı uykusu emmesi hastalığı  gene türlü türlü derdi var 

Bende mecbur sezeryan oldum 6. Ay oldu su anda hic ağrım yok hissetmiyorum bile 1 hafta zorlandım ama 2. Günden yürümeye merdiveni koşarak çıkmaya başlamıştım bile 

Kimsenin dediğine bakma hayirlisiyla evladini kucağına sagsalim alırsın inşallah 
(1,501 puan) tarafından
İnşallah darısı başıma sağ ol canım
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Off bakma sen onlara her insanin bunye farkli bende ilk çocuğum sezeryan oldum 6 ay oldu ağırda kaldırıyorum her işimide yapıyorum şükür dikis filan sızlamiyor hatta ben doğumdan 1 buçuk ay sonra koltuklarin yerini tek başıma değiştirdim bişi olmadı
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Neden sezeryan cnm sadece merak ettim
(1,501 puan) tarafından
Bebekte kist var dr erken alalım dedi maalesef sezaryanı uygun gördü
(1,699 puan) tarafından
Kıyamam ya buna rağmen normal doğur mu diyor:(((

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 581 göst.
23 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde Şunu da ye kalmasın (2,201 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 305 göst.
21 Ocak 2024 Aile kategorisinde Angelll58 (11 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 142 göst.
19 Ocak 2024 Aile kategorisinde Angelll58 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 67 göst.
19 Ocak 2024 Aile kategorisinde Angelll58 (11 puan) tarafından soruldu

377,143 soru

11,286,881 cevap

34,694 kullanıcı