0 oy
397 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (177 puan) tarafından
Kızlar bebekle temizlik nasıl yapıyorsunuz özellikle bebeği bir dk bile yanından ayrılmayan sürekli ağlayan ve oyuncağın yürüteç in yüzüne bakmayan anneler :D gece yaparım diyorum enerjim kalmıyor uyuyakalıyorum.. Ne yapysunz ilk temizlikte mesela gece gece süpürge de açılmıyor..

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben dun mutfagi temizledim bugun butunevi süpürdum yarinda silicem inşalalh  bir gunluk isi 3 4 gunde yapiyorum anca :D
(177 puan) tarafından
Nasıl yaptın masallah yinede :D
tarafından
Ne masallahi kiz supurdugum gun silemiyorum diyorum:D:D
(177 puan) tarafından
İşte ona bile masallah halimi düşün :D :D
-Reklam-
0 oy
tarafından

Kızım 5 aylık bi mutfak temizleyim dedim elime yüzüme bulaştırdım.  Öğlen uyuduğunda yukarı dolapları sildim şimdi uyuttum suyu isittim tekrar uyandı.  Koca bey de sağolsun horluyo 

Asgım emmek istiyo naso bokoyom diyo.  Çıldıracam 
(177 puan) tarafından
Durum aynı iste bacım sabah kalkıyoruz Bi durgun oluyor uyku sersemi o sıra kahvaltısını hazırla yedir içir derken uykusu geliyor uyuyor oda 1 saat he o sırada kendi kahvaltımız hazırlıyorum ye iç masayı toplamadan o uyanıyor öylece hersey kalıyor. Aksama kadar oyna ugras derken o uyuyunca benim pilim bitiyor uyuturken uyuyakalıyorum
0 oy
tarafından
Mesela ben az once mutfak dolaplarinu sildim masa sandalyeleri sildim bide kumaş sandalye kaoisini prizini buz dolabini sildim yarina mutfak sradan ciksin diye cunku en zoru o ve oglum 1 saat oylansa sıkılıp aglamaya başlıyor yarina halilari toplicam alttan grecem eve inşallah 
(177 puan) tarafından
Uyuduğu anda mı yapysun bacım bizim ki anca gündüz 1 sat uyuyor
tarafından
Uykusu yok ki benm gündüz yatmiyo digru duzgun abisi var 1 saat onla oayalaniyk abisi sıkılyor ilgilenmiyr oda ağlamaya başlıyo işi brakmak zirunda kaliyom
(177 puan) tarafından
2 çocuk bide Allah yardımcımız olsun yaa Allah tan pandemi de kimse kimseye gitmiyor :D
tarafından
Hic sorma o bizi kurtarır anca gerci ben hergün duzenli yaparim gene 1 gün yapmasam sinirim bozuluyor evi kirli hissediyirm
(177 puan) tarafından
Valla benimde sinirler tavan yapıyor ama bacım yapamıyorum kendimi yemekten Baska bsey gelmiyor elden
0 oy
tarafından

Mutfak ve oturma odasını akşamdan temizliyorum misafir odasını kulanmadigimiz için batmıyor yatak odasını kalkar kalmaz topluyorum çocuk odası da asla dağınık birkmam kızım uyurken yanına pis pis açar sabah evlerimi çekerim hafta da iki defa biri eşim izliyken diğeri kızımı annemgile bıraktığım gün dip bucak temizlerim :)

(177 puan) tarafından
Ahhh ne güzel keske benim de yardım edenim olsa.
0 oy
(410 puan) tarafından
Sagolsun 1 aydir gkrumcem bende onun sayesinde yapiyom tam diş döneminde burda daha öncede beraber yapiyorduk yaptigim kadariyla yada günduz uykusuna yatiginda gecede o uyaniken süpruyordum yatincada siliyordum 
(177 puan) tarafından
Bizimde diş dönemi işte huyu suyu iyice değişti ne güzel görümcen var ben tek bakıyorum maalesef yaa.
(410 puan) tarafından
Kiz bende tek baktim oda sinav icin geldi ertelenince yardim ediyor 14 ay tek buyutum
(177 puan) tarafından
Tek Cok zor yaa gercekten. Yetemiyorum ben
(410 puan) tarafından
Bunu bugun biri paylaşmişti okuduktan sonra iyi oldum biraz oku sende canim ben cok etkile dim
İnanın bu yorgunlukların hepsi geçecek,hatta öyle bir zaman gelecek ki bu günleri çoook özleyeceksiniz.Biliyorum sevgili anneler günlerdir uykusuzsun,banyo yapmadın kokuyorsun,saçların birbirine girmiş,açsın,susuzsun,tv en son ne zaman izledin bilmiyorsun,hiç bir sosyal hayatın kalmadı,yardım eden kimsen yok,hatta en yakınların bile sana yardım etmiyor,eşin desen ben anlamam ki korkuyorum boğulur ağlıyor bu seni istiyor...diyerek sana veriyor evladını...Sakın pes etme.Allah-u Teala seni bu yüzden anne yaptı.Cenneti ayaklarına serdi,günahlarını yok etti,seni sabır suyuyla yıkadı.Sabret.Bu zorluklar geçecek.Bir bakıcan evlâdın kocaman olmuş.Bu gunlerin tadını çıkar.Onun yüzüne doya doya bak,mimiklerini ezberle,gülüşünü,sesini,ağlamasını,minicik ellerini,minicik ayaklarını,mutlaka sana benzeyen bir yeri vardır,her kareyi bilinç altına kaydet.Oyle güzel zamanlar ki,annesin sen daha ötesi mi var..Binlerce kadın bu duygu için gecelerce ağlayarak Allah'a dua ediyor.Şükret.Canin nasıl istiyorsa evladını öyle yetiştir.Tabi birinci kural bolca sevgi.Her ne olursa olsun o senin meyven..Meyveni sevgiyle büyüt.
(177 puan) tarafından
Yaaaa çok güzel yazı Cok teşekkür ederimmmm ❤️
0 oy
(48,880 puan) tarafından
gecs yapamadim.yapamamda kuş uykusu var en ufak sese kalkiyo hirsiz gibiyiz evin icinde kızım uyudugunda☺️ temizlik kizim.emerken esim.yapiyodu simdi duruyo diyo yapmıyor ☺️
(177 puan) tarafından
Ahhh bu eşler ahhhh :D
0 oy
(485 puan) tarafından
Eşim bakiyo 
(177 puan) tarafından
Ne güzel destekçin var.
(485 puan) tarafından
Aynen o evdeyken genelde hep o uyutuyo besliyo bende işlerimi görüyorum
(177 puan) tarafından
Allah razı olsun ne güzel iste. Anneyi de üzmüyor bebeğini de
(485 puan) tarafından
Oğlum bu yüzden babasına aşık bı bebek o gelince çıldırıyor çok mutlu oluyor ☺️
0 oy
(2,930 puan) tarafından
Evi her gün süpürüp siliyorum yani her gün temizlik yapıyorum ama akşama kadar hiç oturmuyorum ciddi anlamda,bebeğim çok az uyuyan bir bebek uyuduğu zaman sakin olduğu zaman hep işlerimi yapıyorum bugün mesela mutfagi toplarken sepete koydum bebegimi tam toplamadan ağladı sonra odaya geçtik iki buçuktan dörde kadar oynadık uyuttum o uyudu evi supurdum sildim banyoyu temizledim uyandı eşim evde oldugu için eşime verdim duşa girdiler birlikte  yemek yaptım ama yine o sırada da bebeğime bakiyorum tabi,yemek yedik bebegimi uyuttum mutfağı topladım  tabi ben yemek yerken bebeğim hep kucağımda,sonra çay vs  hem çay iç hem oyna hem emzir öyle öyle her gün değişiyor günlük rutin
(177 puan) tarafından
Yaaa sana masallah enerjinede. :D
(2,930 puan) tarafından
İki tane de kızım var onlar 13 yasindalar bide onlarla ilgileniyorum lise sınavlarına hazırlanıyorlar onlarin programlari felan,inan hiç oturmadan gece oluyor nasıl dayaniyorum bende bilmiyorum
(177 puan) tarafından
Yaaa gercekten masallah rabbim düzenini bozmasın azimli güçlü kadınsın iste ne güzel :D
(2,930 puan) tarafından
Amin canım,herşey evlatlarimiz için :)
(177 puan) tarafından
Kesinlikle :D ins büyüyünce değer bilirler :D :D
0 oy
tarafından

Oglum kucukken sırtıma sarardım öyle çook iş yaptım hemde uyuyordu bibguzel uykusu gelince yatırırdım şimdi büyüdü kilo aldı taşınmıyor :D

(177 puan) tarafından
Ya bende sırf öyle yapcam diye kanguru almıstım o sekilde eğil kalk hiç bsey yapamadım :D
tarafından
Bizim ip var kolon diyolar eşimler bizim orda dırmaç derler eşime baglattiriyorum sırtıma sarıyorum bizim o tarafta bebek hep battaniye ile sırta sarılır köyde filan gezerken hep öyle yaptım rahat oluyo insan bi zaman sonra alışıyo
(177 puan) tarafından
Doğru bacım eskiler hep öyle taşımız bakmış.
0 oy
(15,806 puan) tarafından

Beraber yapıyoruz 3468493 defa süpürgeyi kapatıp açar elimden alır vileda hastası bezi veriyorum sil diyorum az biraz oyalaniyor sonra yine bana sarıyor ele ele yapıyoruz he bu arada oğlum var kız. Olsa neyse :D

(177 puan) tarafından
Ahahaha :D olsun oda alıssın artık kız erkek ayrımı yok.
0 oy
tarafından
Genelde zor işleri eşimin evde olduğu gün yapıyorum diğer günler uyuyunca yapıyorum genel olarak
0 oy
(250 puan) tarafından
Rabbime şükürler olsun temizlikte sıkıntım yok rahat yaparım bazende kaynanacım bakar 
(177 puan) tarafından
Ne güzel canım masallah
0 oy
(2,860 puan) tarafından

Cnm gündüz uyku uydugunda yapoyorum süpürüp silip genelde geceleri o uyuyunca hem eşime hizmet eder bi yandan mobilyaların touznu alırım ne bileyim ccamasir atarim makinayı çalıştıririm serer veya 

Sende cnm sabah oenemli işleri yap bulasik süpürme gibi fln akşam bebeğin uyuynca mobilya tozu al camasir fln şer ...
(177 puan) tarafından
Ayy yapcam da bacım inanılmaz uykusuz oluyorum uyuyakalıyorum yaa
(2,860 puan) tarafından
Kız kendini nasıl alistirirsan öyle gider mesela gece yatmadan dağınıklığı toplasan bile sabaha bı süpürme kalır :)
(177 puan) tarafından
Simdi öyle yapcam Bi gazla :D :D ins alıskanlık haline getiririm.
0 oy
(1,158 puan) tarafından

Geceden etrafi topluyorum sabahta supuruyorum ama nasilll :D Oglum sagolsun gelip kapatiyor makinayi surekli onume ala ala makinayi bazen elimde tutarak supurmeye calisiyorum evi silme konusu zaten viledayi kacira kacira siliyorum tam bir kaos ortami yani en rahat temizledigim yer yatak odasi orda besiginin icine koyuyorum ordan izliyor ama diger yerlerde hep pesimde :D

(177 puan) tarafından
Ahhh bu bebeler yaaa ':):)

İlgili bir soru bulunamadı

382,178 soru

11,442,865 cevap

35,014 kullanıcı

...