0 oy
678 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

2.825 tl olmuş. Bana az gibi geldi yağ olmuş 60tl, faturalar deseniz zam üstüne zam. Yazık günah ya. Benim eşim askerî personel asgarî üstünde alıyoruz ama sadece asgariyle geçinenlerin Allah yardımcısı olsun.. 

26 Cevaplar

+1 oy
(9,228 puan) tarafından
60tl ye yağ bulabilrsen bana yolla cnm.. bizim burda en kotu markalar 70 80lira.. Allah tum ulkenin yardımcsı olsun....
(679 puan) tarafından
4.5 kilo yu 55 lr almıştık en son gittikçe artıyor herşey Allah yardımcımız olsun
tarafından
En kötü yağlar market yağları bence, onlar da 56 tl ydi en son şimdi asgariye zam yapıldı ya onlar da zamandır fırsatçı pislikler
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne olacak belliydi zaten az olacağı 
tarafından
Pandemi, işsizlik, zamlar derken 3 binin üstünde olması umudum vardı
(162 puan) tarafından
Pandemide şu marketlerin kazandiği senelik parayi şu 3 4 ayda kazanıyor adam ama devlet hep iş verenin yanında
0 oy
(250 puan) tarafından
Net 3 bin tl olmalıydı yazık olmuş 
tarafından
Aynen öyle yazık ya yağ, bez, mama her şeye zam üstüne zam ama maaşa yaptıkları zam anca market zamlarını karşılıyor yine elde var sıfır
(250 puan) tarafından
Ama şu var ne kadar çok verirlerse esnaf ta okadar alıyor bunu unutmayalım
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Fazla bişe beklemiyorduk zaten olsaydı şoka girerdk eminim 
(250 puan) tarafından
Siyâset yapmıyorum canım onlar siyasete getiriyorlar ben olacak olanı yazdım sadece
(1,472 puan) tarafından
Senin gibilerden bahsediyordum bende tam rahatsız olduysan yorum yapma herkese de saygı duy
(250 puan) tarafından
Git işine kızım ters tarafından kalktın herhalde senin seviyene düşmem canım ben ;)
(1,472 puan) tarafından
Hadsiz..
(250 puan) tarafından
Hahahaha bol bol gülücük emojisii bırakıyorum buaraya lazım olur belki:;))
0 oy
tarafından
Zam gelmeyen tek şey yasam kalitemiz ve zam gelmediği gibide git gide dusuyor ve bes para etmez oluyor bu parayla kira fatura ödeyip evine alışveriş yapan ve üstünede çocuk okutan bir dünya insan var ne olacak önümüz bilmem orta halli aile kavramı tamamen yok oldu ya fakir var ya da zengin 
tarafından
Aynen öyle. Bu maaşla insanlar kira mı ödesin, çocuk mu okutsun. Insanda az insaf olur. Biz bile bazen yetiremedigimiz zamanlar oluyor tek asgarî ücret alanlar ne yapsın
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Amin gerçekten çok az, Allah yardımcıları olsun
tarafından
Amin canım biz üstünde aldığımız halde asgariye yapılan zama çok üzüldüm bu dönemde en az 3 yapmalarını beklerdim
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Cidden çok az asgari ucretle gecinenlere rabbim yardım etsin yumurta 30 tl yağ 70 tl 
tarafından
Gerçekten öyle market zamlarının yanında asgariye yapılan zam hiçbir şey  resmen
(2,127 puan) tarafından
Cidden öyle canım eskiden marketten 200 liraya doldururdum fazlq fazla alırdım şimdi yeteri kadar alıyorum 600 tl tutuyo pazarı saymıyorum bile
tarafından
Aynen kuzum bizim de aynı 2.5 senelik evliyim 2.5 sene önce ay boyunca dört dörtlük alışverişi 350 tl ye yapıyorduk bu ay sadece maasta 700 gitti eksilenler de dahil değil
(2,127 puan) tarafından
Valla zor bu gidişle hele bide kira ödeyenleri dusunemiyorum
0 oy
(44,696 puan) tarafından

Keşke net 3 bin olsaydi:ermm:

tarafından
Keşke ben de bu dönemde 3 olmasını umuyordum ama yine oturdukları yerden zengin olanlar kararı verdiler(!)
(44,696 puan) tarafından
Biz de asgari ücretle geçiniyoruz bu ana maaş mesailerle 3 bini geciyo ama yinede anca yetiyo valla
0 oy
(1,426 puan) tarafından
2 veririlerse 5 alır lar ne bekliyoduk ki allah yardımcımız olsun 
tarafından
Önce 5 i aldılar, şimdi 2 veriyorlar tekrar 5 i alırlar. Hiç şaşmaz bu
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Amin cnm benimkide aynı senın gıbı askeri personel
tarafından
Biz biraz daha rahatız ama yine de ayın sonu ucu ucuna geliyor her şey çok pahalı
0 oy
tarafından
Belli olmuş mu gercekten
tarafından
Evet canım foto attım ama
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Ne zaman yapsinlar ne zam versinlernmumkunse herşeyin fiyatı sabit kalsın 10 veriyorlar 50 alıyorlar yazık askari ücretle çalışan bı yumurta kolisi olmuş 30 lira 
tarafından
Daha 2 ay önce 30 lu yumurtayı 14 tl ye alıyordum 2 ayda bu kadar zam varsa gelecek zamları düşünemiyorum bile
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Bu kime neye yetcek ki ben yetiştiremiyorum asgari ücretle çalışan biri olarak hakkımızı yiyorlar helal etmiyorum
tarafından
Bizim asgarî üstünde inan ucu ucuna yetiyor babam da polis emeklisi annem de emekli + çalışıyor onlar da çift maaş olduğu halde öyle ucu ucuna diyor her konuştuğumuzda sadece asgarî ücret alanlara dua ederiz biz boyleysek insanlar ne yapsın yazık günah
0 oy
tarafından
60 tlye yağ mı var eşim iki üç gün önce yudum yağı 68 tlye aldı dahada zamlanacakmış benim eşimde asgari ücretin üstünde alıyor ama kiradayız yani herşeyimiz tam ama genede sıkıştığımız zamanlar oluyor sadece yağ değil herşey çok pahalı allahım kimseyi dara düşürmesin 
tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(264 puan) tarafından
3 binden aşağısı olmamalıydı bencede benim eşimde askeri personel biz 3 kiş olduğumuz halde zor geçiniyoruz insanlar bu parayla sadece yaşamak için hayatta kalmak için geçinirler Allah herkesin yardımcısı olsun 
tarafından
Aynen canım biz de ucu ucuna ay sonu geliyor sadece asgariyle geçinen çok fazla insan var temel gıdalar hariç alınmaz bile çok zor çok
0 oy
tarafından
825 ne ya bide kusurati var duz 3 bin olsa ne olur acaba hersey olmus ates pahasi 
tarafından
En az 3 bin olmalıydı zaten
tarafından
Herkesin beklentisi o yondeydi ama yine her zamanki gibi sasirtmadilar
0 oy
tarafından
Çok az ya yaptilar ya kendileri bal kalmak Allah sorar hesabini
tarafından
Her şeyden büyük Rabbim var sorsun da zaten.. acımalari da yok
0 oy
(774 puan) tarafından
1000 lira kira 400 mama 150 bez elektirik geldi 200 su geliyor doğalgaz var mutfak masrafıni da ekle birde eşim mesai yapıyor asgari ücretten çok alıyor diye vergi dilimine giriyoruz 6 ay 500 600 da vergi kesiliyor hadi geçin geçinebilirsen
0 oy
tarafından

Yaaa inanmiyorum cok azzz :ermm: bnm eşim asgari çalısıyo bebiş de gelecek şimdi. Herseye zam da geldi. Allah yardim etsin herkese :(

0 oy
(3,527 puan) tarafından
Asgariye zam getirdiler onunla beraber herşeyee eşim tek asgari ücretle çalışıyor ev kira Allah yardımcımız olsun cümlemizin 
tarafından
Amin canım inşallah

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 413 göst.
27 Aralık 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Eylülüm (2,790 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 254 göst.
20 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Mevlanaa (4,859 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 347 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 425 göst.
13 Aralık 2021 Diğer kategorisinde 3prensannesi (1,493 puan) tarafından soruldu

380,152 soru

11,380,438 cevap

34,870 kullanıcı

...