0 oy
799 göst.
Diğer kategorisinde (1,699 puan) tarafından

Ama isteyen herkes cevaplayabilir 

"Tek çocuk hiç çocuk " muş 

Katılan varmı :D

35 Cevaplar

0 oy
(1,042 puan) tarafından
Yani avantajları var tek çocukla daha rahat gezebilir insan o yönden tek çocukta hayatın pek fazla değişmiyor
(1,699 puan) tarafından
Valla mı yani katılıyorsun
(1,042 puan) tarafından
Yok tabiki çocuk çocuktur zorluğu elbette olur ama 2 veya 3 çocuklu annelerin işi daha zor onu kastettim canım ☺️
(1,699 puan) tarafından
Anladım cnm haklısın valla
-Reklam-
0 oy
(2,692 puan) tarafından

"Tek çocuk hiç çocuk

İki çocuk çok çocuk"

Diyorum iki çocuk annesi olarak :)

(1,699 puan) tarafından
Iki çocuk çok çocuk sjsjsjsjsj
0 oy
(250 puan) tarafından

Ben öyleydim rahattım kayınvalideye atıp geziyorduk ama ikinci olunca kaldık :D

(1,699 puan) tarafından
Amaniiinnnn
(250 puan) tarafından
Korkma canım yine gezen geziyor valla biz korkuyoruz o başka
(1,699 puan) tarafından
Kız korkmuyorum tek çocuğum var :))
(250 puan) tarafından
Eğer küçük değilse 2 yide yap derim
0 oy
(44,800 puan) tarafından
Bir kızım bir oğlum var en çok istediğim şeydi Rabbimden bidada eşimle dusunmuyoruz insalllah iki tane yeterli tek de olmaz ama bence tek buyumemeli
(1,699 puan) tarafından
Ne güzel cnm:)))
0 oy
tarafından

Evet evet tescilli istermin bendeki 2 tazmanya canavarını 

(1,699 puan) tarafından
Yok bacım kalsın sjsjsjsj
0 oy
(671 puan) tarafından
Katılmıyorum tek çocuk zor iki çocuk daha zor üç çocuk cooook zor dört çocuk cildirmak demek. ;))))) Tabikide hepsini çok seviyorum benim dördüncü doğacak Allah nasip ederse Allah hepsine uzun ve sağlıklı ömürler versin yavrularımin ve yavrularınizin 
(1,699 puan) tarafından
Amiiinnnn
0 oy
tarafından
Tek çocuk 7 aylık zor cnm 2. Ye bakalım Allah büyük.
(1,699 puan) tarafından
Kız işte ondan iki çocuk annelerine sordum belki senin 2 olsa boyle dusunmeyecektin :)))
0 oy
tarafından
Ne alaka kim uydurdu bunu 
(1,699 puan) tarafından
Kız tek çocuğun var demi ondan öyle dedin :))
tarafından
2 tane var canım ama tekken de çocuk vardı yani hiç değildi :)
(1,699 puan) tarafından
Evet tezi çürüttük:))
0 oy
tarafından
Katılıyorum:))oglum var 19 aylik büyüsün biraz 2. Cocugu ıstiyorum insallah allah nasip eder 2 çocuk yeterli ama sonra fikrim degirir mi bilmem ama ennnnnm fazla 3 :)
(1,699 puan) tarafından
Sonra en fazla 4 5 6 diye gider sjsjsj annemde öyle demiş 6 tane var şimdi
tarafından
Yok kizz allah korusunnnnnn bakamam ben okadar:)))en fazlaaaa 2 tane daha allah bilir tabi veririse inşallah zamanı geldiğinde:)
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Bnce dogruu. Yani cocuga yaziik kardesi arkadasii hayattaki en iyi yakini sırdaşı tatil arkadasii kisacasi herseyii yokmi yuzden ona haksizlik benceee
(1,699 puan) tarafından
Orası öyle tabi cnm ama annenin psikolojiside önemli buna hazır olmalı
(4,152 puan) tarafından
Tabi evet ama annee karnina dustugu zamn sevgisiyle hazirlanmis oluyo ki zaten. Bn iki kizim arasinda tam iki yas iki hafta var aralari. Ikinci kizim kazayla oldu cok agladim aylarca hazir deildim die simdi sukrediyorumm ne bir arkadasa ihtiyaclari var nede bizee ikisi saatlerce odalarindan cikmazlaar salakmisim nie agladim ki diyorum.
(1,699 puan) tarafından
Ohhh ne güzel kardeş başka beee:(((
(4,152 puan) tarafından
Aynn canmm. Üç  kizcem varr bnm
0 oy
(18,236 puan) tarafından
:D aynen öyleee valla bak
(1,699 puan) tarafından
Kız iki çocuğun mu var sjsjsjsv:)))
(18,236 puan) tarafından
Evet iki oğlum var jsjsjsj
0 oy
tarafından
Evet zor oluyor ama ilerde kardeşiyle dertleşcek zaman geçircek..benim eşim 7 kardeşlerini biri kaybettik 10 gün önce..şimdi diğerleri annelerine teselli için yanındalar..iyi günde de kötü günde yanında olabilecek kardeşi olsa fena olmaz
(1,699 puan) tarafından
Başınız sağolsun cnm çok üzüldüm:((
tarafından
Sağolasın cnm
0 oy
(7,118 puan) tarafından
2 çocuğum var hiç öyle düşünmedim. 
(1,699 puan) tarafından
Hmm öylemi ne güzel cnm:))
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Bence doğru düzgün bakmak önemli maddi manevi yetebilmek demek istediğim ona göre 1 2 3 5 fark etmez çocuk çocuktur
(1,699 puan) tarafından
Aynen bak herşey maddiyat ve psikolojide bitiyor
0 oy
tarafından
Kız birtane yeterde artar şimdilik çocuk bakmak çok zor bacı şimdilik birtane bana çok bile o kadar ki ikincisiyi istemiyorum
(1,699 puan) tarafından
Değilmi yav:((
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Bennnn:)                
(1,699 puan) tarafından
Kız kurgucu senin 1 degilmi :)))
(9,651 puan) tarafından
2 :) kızım 5 oğlum 2 yasinda
0 oy
(772 puan) tarafından

2.si şuan karnımda olmasına rağmen katılıyorum :D

(1,699 puan) tarafından
Kız dur daha karamsar olmak için çok erken hele bi doğsun shsjsjsjs:))
(772 puan) tarafından
Bu halde bile çok zorlanıyorum tabi şimdiki zorluk farklı doğuncaki zorluk farklı olacak farkındayım bunun ama yinede zor :)
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Tek çocuk olunca çocuk büyümeye başladığı zaman anneye daha zorluk çıkarabiliyor oyun istiyor sürekli tek kalmak istemiyor sürekli oyun arkadaşı ister ablanın kızı 5 yaşına kadar tek büyüdü hep anne neden benim kardeşim yok herkesin kardeşi var deyip deyip ağlardı ablam da üzülürdü çünkü ikinci olmuyordu şuan oldu çok şükür hep onunla oynuyor konuşuyor iki çocuk yakın yaslarda olunca beraber büyürler hem kardeş hem arkadaş gibi 
(1,699 puan) tarafından
Doğru diyon cnm kardeş çok başka:((
0 oy
tarafından
Valla bir oglum bir kizim vardi yeniden bebek istedik kizimi cok seviyorum ayri bi konu ama 2 cocuk yeterliymis :))))
0 oy
tarafından

Evlat icin hic diyemem ama tek cocuk %75 gezmeye devam ama iki çocuk aktiviteler %10 benim icin boyle oldu. Biri dursa biri durmuyor, sikayetleri farkli, duzenine uymuyor planlar (uyku vs) 

Eskiler iyi sabirliymis insan cok zorlaniyor gercekten evladin olunca anne oluyorsun ama annelik asıl 2 3 cocukta ortaya cikiyor. Bölünüyorsun, daha cok yorulup daha uykusuz kaliyorsun daha çok kosturuyorsun.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 81 göst.
28 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Ecenin annesiii (1,035 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 390 göst.
29 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayselanne (367 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 404 göst.
21 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Neslihankce (1,947 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 531 göst.
28 Ocak 2021 Diğer kategorisinde linosun anasi:) (2,241 puan) tarafından soruldu

384,985 soru

11,514,525 cevap

35,174 kullanıcı

...