0 oy
576 göst.
Moda kategorisinde (6,859 puan) tarafından
Hu hu merhaba kızlar

Abim evleniyor nişan bohçasına dantelli pike takımı istemişler. Sizinkiler nasıl ben hiç anlamiyorum . Som bı arkadaştan resim istedim çalıştığı yerden yatakortusu atmış. Bana bı fikir verin varsa resim guzel olur

17 Cevaplar

0 oy
(10,036 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Benim varda bebek uyusun atarim canim. Ama nisan bohcasina istemek neden onu anlamadim :D onu kız yapar zaten ceyizine benimkini annem yapmisti :D okul ihtiaci gibi :D

(6,859 puan) tarafından
Aynen cnm rizeliler herşeyin en iyisini en markasını alıyorlar vala
(10,036 puan) tarafından
Bizde trabzonluyuz ama herkes isine geldigi gibi valla bu dugun olaylarinda
(6,859 puan) tarafından
Vala bilmiyorum cnm her yörenin adetleri ayri
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hazır satılıyor valla her yerde gayet güzeller diktirdik biz ama hiç kullanmadim hazirini kullandım saten
(6,859 puan) tarafından
Bı model atsana kuzum
tarafından
Şuan annemdeyim canım ama karaca da çok güzeller var
(6,859 puan) tarafından
Benimki de Karaca anneme satım diom yok kullanırsın diyo :) komple set aldiydim
0 oy
(48,671 puan) tarafından
☺️ istemisler mi ne koyarsan bohça ya o olur benim kaynanam koymadi dur gidip kizayim ☺️
(6,859 puan) tarafından
Haha kiziver :) kız model atın  ben anlamadm vala geçen aldığım nevresim takimiymos dantelli bişi. Ben hiç anlamıyorum
(48,671 puan) tarafından
baza altinda annemin yaptigi var cok geniş dantelli resim cekemem canim
tarafından
Bnm kaynana bohça bile yapmadı
(6,859 puan) tarafından
:) kaynanalik yapmasını biliyorlar ama
tarafından
Onu çok güzel becerdi görümcem kaynanmdan da beter
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Annem sağolsun bir sürü yapmış dantelli dantelli ama ben kızıma yapmam diyorum valla onun yerine hazır takımlardan alırım kiz her misafirden sonra ütülemek işkence 
(6,859 puan) tarafından
Aynen ya bnde öyle ütüsü Z olmuo
0 oy
tarafından

image

bunun dantelinin bi degisigi var bende piko çektirmek bile 1000 lira dan aşağı değil danteliniz varsa kendiniz piko yaptırın yoksa size baya maliyetli olur annem köyde uygun diye 600 e anca yaptira bildi
tarafından
2 sene önce 400 dü aynen
(6,859 puan) tarafından
Ne oluyor içinde cnm 2 yatık çarşaf bide yorgan mi geciriliyor
(2,252 puan) tarafından
Aynen benim de annem de 100tl ye yaptırdı tek kişilik üstelik. Dantel de annemindi. Ama anlamadığım bunu gelinin annesi yapmalıydı bence
tarafından
Pike yani örtü 2 tane de yastık kılıfı var işlenmiş şekilde ama bunu kız tarafı yapar aynen neden istediler ki çok saçma ayıp olmuş bence kaynanam da bana bebek için vermişti piko çektirdi kendi ama kızın da yapması gerek oğlan tarafına yıkmak gibi bisey olms
(6,859 puan) tarafından
Aynen öle cnm buldular benim annemi hicbiseye laf etmeyen yikmislar alır almamda demiyor
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Dantel mi kaldı bu devirde allah yardımcınız olsun zor işler 
(6,859 puan) tarafından
He valla hiçte sevmediğim için kafam basmıyor annem bana yapmış ceyizime felan duruyor
0 oy
(2,720 puan) tarafından

image

sırf  kendim ördüm  diye yaptırdım  el emegim ziyan olmasın  diye ama sevmiyorum kullanmıyorum 
(6,859 puan) tarafından
Demekki bu oluyor cnm int baktım çarşaf nevresim 2 yastığı vardi
(2,720 puan) tarafından
Evet kuzum oyle takim
0 oy
(772 puan) tarafından
Bizde ben ewlenirken kayınvalidemin bohçasına bir takım koymuştuk dantelli pikolu fln eşi olmadığı için tek kişilik yapmıştık onun dışında da sandıkta var bi dünya yaa en azından 6 7 tane pike nevresim fln takım vardır kimi dantel kimi kaneviçe kimiside delikliydi adını unuttum şimdik yapıldıda noldu daha yapılırken dedim çok gereksiz ben bunları kullanmam bunların işleriyle uğraşamam ütüleyemem hazır var evleneli 4 buçuk yıl oluyo ilk gün nasıl yerleştirildiyse aynen öyle duruyo sandığın kapağını bile açmadım
(6,859 puan) tarafından
He valla ya banada gereksiz geliyor fuzuli ev kalabalikligi resmen
(772 puan) tarafından
Yanii bencede el emeği hatıra hani bi iki tane tamamda gerçekten fazla yanii 2.oğlum yolda kızım olmassa eğer gelinlerin olacaklar yani
0 oy
tarafından
Hala onlarla uğraşan var mı ya 
(6,859 puan) tarafından
Varmış kuzum :D
tarafından
Boş iş ya emeği ayrı masrafı ayrı kullanan var mı yok yazık valla
0 oy
(1,012 puan) tarafından
İnsan ona yatmaya kıyamaz ay 
(6,859 puan) tarafından
:) ölümlü dünya varkenn yatmak lazm
(1,012 puan) tarafından
Demi yatsınlar bakalm
0 oy
tarafından
Gercekten :D yorumlara katiliyorum benimde annem kendi yapti bizdede kayinvalide nisan bohcasina bi takim atar ama mesela benim kaynanam atmadi biz siparis vermedik yani o karsi taraf ne istiyorsa onu hazirlar benim nisan bohcami hazir seyleri alip koymuslardi benim icin onemsiz ama ailem cok takilmisti. Siparis vermekte ayip olmus 
tarafından
Demeyin canim daha bu nisan kina dugunde ne yapicaksiniz? Sizind adetleriniz yok mu siz de diretin biraz
(6,859 puan) tarafından
Ay benim annem ben gibi değil:) herşeye tamam der aman kimse kırılmasın dargınlık olmasn :)  bohça alışverişine gitmişler hep marka almisla bı eşarp 200 çanta 200 felan fistan bı dolu almış :)
tarafından
Iste canim konus annenle nisanla bitmiyor kina gecesi dugunu daha asil masraflar var o zaman ne olucak hadi bunlari gec ev kurulucak milyarlar doluysa birsey demem ama eminimkinannen kendine bile bu kadar eli acik degildir
(6,859 puan) tarafından
Annem tutumludur kenara ata ata abim.icin bilezik felan yaptı. Allah büyük pandemiden dolayı erteleniyor bakalm Nişan Faslı. Gelinde salon tuttu ocağın sonuna  bizim taraf gelmiyor virüsten. Şimdi onlarda çevresini aramış onlar gelemeyiz demişler kaldilarmi ortada şimdi kapora felanda vermisler yani. Aile arasında kesceklerdi nişanı iste
tarafından
Gecim zor canim. Herkes en iyisini yapmak ister ama bazen de safi gorunce geciren cok olur
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Bizde de bohcaya konur pike takımı dantelli. Ama ben kendim seçtim el yapımı değil de hazirlardan aldrdim kendi zevkime göre kullanışlı olsun diye. Bence siz de gelininize sorun az para değil çünkü onlar . Beğenip kullanacağı bişey olsun
(6,859 puan) tarafından
Vala karışmıyor cnm bende dedim çok takmıyor gelin
(1,885 puan) tarafından
O zaman gelene razı olcak.
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Hayirli olsunda ama onu kız tarafı yapiyor bizde annem yapti öyle bi adeti ilk defa duydum  bide bohçaya siz ne koyduysanız odur ilkdefa bohcanın listesini duyuyorum.
(6,859 puan) tarafından
Haklısın vala cnm istemişler işte
(1,018 puan) tarafından
Çok deyişik insanlar vala.
0 oy
tarafından

Sacmalamıslar resmen. Kız tarafı yapar benim ablam yapmıştı. Dantelinide sardirmasinida 5 sene olacak yapılali 2 sene bitti sayılır valizde duruyor  ablam şimdi diyor aklım olsa yapmazdım diyor bende hiç kullanmadım diyemiyorum lafı değişiyorum

(6,859 puan) tarafından
Aynen öyle cnm bnm annem banada 2 tane sardirtti duruyor fuzuli masraf yer kalabalikligi
0 oy
(552 puan) tarafından
Benim bütün nevresim takımlarım duz renk ve kenarları dantelli sağolsun anacim çok güzel yapmış
(6,859 puan) tarafından
Benimde öyle cnm düz renk analarımız elleri dert gormesn
0 oy
(10,510 puan) tarafından
Benim k. Validem örmüş kuzum onu koymuş bana ama istemedim ben örmüş diktirmiş koymuş 

Bu istemekte nereden çıkmış ya 
(6,859 puan) tarafından
Ne bilim cnm yeni yeni adetler.iste
(10,510 puan) tarafından
Kız saçma ama kız alır onu benim bildiğim istemek te neymiş
(6,859 puan) tarafından
Hee bende öle biliom.annem bana 2 tane yaptı mesela.. bencede saçma
0 oy
tarafından
O nerenin adetiymis merak ettim kiz tarafina aittir o normalde he siz icinizden gelir de yaparsiniz onu bilemem de dayatma bana sacma geldi
(6,859 puan) tarafından
Karaca dan baktım hazır ürünler var bakalm alcz bı tane. Nevresim takımı da aldım ben int. Onuda istemişlerdi :)
tarafından
Hey masallah ben cok ucuza gitmisim suan onu fark ettim :D
(6,859 puan) tarafından
Bnde öle vala simdikilerin gözü açık
tarafından
Allah yardimciniz olsun canim mutlu olsunlar insallah
(6,859 puan) tarafından
İns cnm bizimde temennimiz bu..

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 106 göst.
4 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Hlal (237 puan) tarafından soruldu