0 oy
568 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Merhaba güzel anneler ve anne adayları ben ve eşim 3 yıl konuştuk ve nişanlandık nişanlıyken ben bir hata yaptım ve ona güvendim hamile kaldım sonrasında tehtitler bitmedi yok ailene söylerim falan mecbur bıraktı yani evlenmeye zaten evlenecektik ama ben daha erken diye istemiyordum 2 3 ay içinde evlendik ilk haftalarında bile mutlu olamadık eşimin ailesi yüzünden sürekli kavga ettik altlı üstlü oturuyoruz ve ilk haftalarında şiddet başladı susmak zorundaydım hala tehtit ediyordu beni ailemin duymasını istemiyordum ailesi başkalarından yemeyi çok sever kendisi de öyle mesela bir kaç şey anlatayım kayınbabam bir poşet mayalı almış gelmiş sobaya patates atta yiyelim diye bende dedim ki baba bu çok olur sen yukarıya götür yiyeceğimiz kadarıyla getirsinler akşamında geldiler 5 6 mayalı getirmişler 2 görümce kaynana ve kayinbaba var düşünün getirdikleri kendilerine yetmedi.sonra yine bizdeler eşimin canı küflü peynir çekmiş kayinbabami aradı aldı geldi yediler ve peyniri de alıp gittiler.1 hafta falan yaş pasta aserdim en sonunda aldı geldi eşim gelirken kayınbabam görmüş bagiyor bahçenin içinde niye bize vermiyorsun niye saklıyorsun diye oda bimden alınmış küçük bir pasta yani neyse akşam oldu daha biz yemeden kbabam aradı ve niye getirmiyorsunuz pasta bekliyoruz dedi eşim yarısını böldü götürdü ben sürat astım haliyle dur sana yenisini alıp geleyim dedi gitti ve almış gelmiş diğer yarısını yine yukarı götürdü dedi ki bir daha benden isteme param kalmadı zoruma gitmişti haliyle ertesi gün 2 aldığı pastanın fişini buldum bı baktım babasına sigara ekmek falan almış çıldırdım dayanamadım artık aylarca neler çektim bir bilseniz bunlar daha çeyreği bile değil uzun olmasın diye uğraşıyorm o gün fişi görünce daha fazla dayanamayıp annemgile gittim herşeyi anlattım bizden niye sakladin diye uzulduler bana sahip çıktılar 2 ay kadar orda kaldım doğum yaptım stresten erken doğum oldu neyse eşim sözler verdi yeminler etti getirdi beni buraya 1 aylık diye nerdeyse 7 ay olacak hala burdayız yine aynı şeyler oluyor ve eşim çok cimri geçen bir tane kız arkadaşım geldi eve kocasıyla eşim arkadaş attığım demleri sayıyor kızın yanında çok oldu napıyorsun falan diye bana karşı cimri hep alır ama lafını da yapar evleneli 1 buçuk yil oluyor üstüme hiç birşey almadım aldıysam eşime çocuğuma aldım ama o beni onun parasını yiyormusum gibi görünüyor annemgil para veriyor çocuğa o hala annemgilden birşey gormuyormus gibi davranıyor kendi ailesini görmüyor kızıma hiç birşey yapmadılar bir 100 TL verdiler geçen gün kaynananın yigeni askere gitti ona bile 100 TL verdiler zoruma gitti k babam bizim borçları ode diye verdiğimiz paraları kendilerine aspiratör alıp oraya yatırmış yanlışla makbuzunu bize göndermiş daha neler neler saymakla bitmez ama eşim hep benim annemgil kötü biliyor dün 50 TL verdi annem çocuğa bişey aldı diye apartman da bağırıyor buna ne eder falan diye çok zoruma gidiyor artık bu huyu düzelir mi ne yapmalıyım 18 yaşında cahillik yapıp evlendim şuan 19 yaşındayım cimrilik huyu geçer mi ?

16 Cevaplar

+10 oy
tarafından
Senin kocandan bi b.k olmaz açık konusuyum seninle yatıp da bide herkeze söylerim diyen adamdan ne bekliyosun ki
(129 puan) tarafından
Sana katılıyorum
tarafından
Haklısınız
tarafından
Katılıyorum ailenin yanından donerekte hata yapmışsın
tarafından
:( en büyük hatam oldu sanırım
-Reklam-
+3 oy
(14,032 puan) tarafından
Millet nikahli kocasına güvenip çocuk yapmıyor sen sere.fsiz nişanlina güvenip hamile kalıyorsun nereye yetişiyorsunuz ya bu hata ya da cahillik değil kusura bakma bodozlama dalmissin olaya 18 yaşında o işi yapıyorsun bunu biliyorsun madem korunmayida bileceksin sonrà olan size oluyor nedir bu cahil cesaretiniz ya!!! Senin kocan tam bir bo.k ondan ne koca olur ne de baba 
(1,908 puan) tarafından
Aynı fikirdeyim seninle haklı bir yorum artiiii
(14,032 puan) tarafından
POST sahibi de aynı şeyi düşünüyor olacak ki cevap vermeye tenezzül etmiyor
+2 oy
(4,475 puan) tarafından
sen bu adamla tanısıp hata yaptığında kaç yaşındaydın? 

soruna gelince geçmez hatayı başında yapıp o adamla evlenmişsin hadi evlendin diyelim kayınbabangil neden bu kadar hayatınızın ortasındalar

madem gittin annengille konustun annengil sana destek oldu neden geri döndün kardeşim 

döndün geldi değişmedi hala ne işin var o evde valla yanlışlar zinciri ben pek anlamadım bu işi?? 
tarafından
Tanıştığım da henüz 15 yaşındaydım hata yaptığımda 18 altlı üstlü oturduğumuz için böyle herhalde eşim çok düşkün ailesine onlar da gitme dedi ama eşime inandım herşeyin güzel olacagina o kadar inandırdı ki beni o yüzden geldim gitmekle gitmemek arasında kalıyorum çünkü eşimle kavga ettik çocuğu alıp gitmeye kalkıştı bende sinir krizi geçirir gibi bişey oldum gözüm döndü bağırıp çağırmaya başlamıştım eşim o anları video çekmiş çocuğu benden alır diye korkuyorum bu sayede elinde kozlar var
(4,475 puan) tarafından
sende o videoyu sil  çocugunuda alamaz elinden pis herif bir dakka daha durma o evde
+2 oy
(233 puan) tarafından
Cimrinin malı adamı hasta eder bacım kocan da olsa anan baban da olsa farketmez. Allah kolaylık versin iyi yönde islah etsin inşallah ne diyelim yanlışlar, hatalar  silsilesi olmuş sizin ki biraz almış başını  gitmiş.... Neden tutsan elinde kalıyor rabbim yardımcın olsun 
tarafından
Çok teşekkür ederim amin yaptığım hatanın bedelini ağır ödüyorum
0 oy
(48,671 puan) tarafından
cimrilik gecmez onunla omurde gecmez Allah yardimcin olsun
tarafından
Amin çok sağolun
0 oy
(2,069 puan) tarafından

Yaa daha çok küçüksün bu yaşta bunları yaşaman bu sorumluluk çok fazla bak bende küçüğüm yanlış anlama 23 yaşındayım keşke bekleseydik biraz daha tam hayatımızı yaşayacağımız zamanlarda büyük sorumluluklar aldık. Keşkelerle yaşanmıyor sana şimdi diyeceklerdir evlenmeden hamile kalmasaydın diye ama insan bazen güveniyor işte sevgisine yenik düşüyor. Umarım ki değişir esin ama huylu huyundan zor vazgeçer :ermm:

tarafından
Keşke bekleseydik değişir umarım eşim elim kolum bağlı sevgimde azalıyor git gide :(
0 oy
tarafından
Huylu huyundan asla vazgecmez. Bir insan neyse oyle gider. Bazi seyler degisir duzelir ama insan oldugundan şaşmaz. Ya eli aciksindir ya pinti, ya hosgorulusundur ya kasinti, ya sivri dillisindir ya saf. 

Seni yasadiginiza tehdit bile etmis, sence severken tehdit aliyorsan ve yasam tarzin onunde en iyi sen goruyorsun bunca zaman ne degisti? Kii bu huyu degissin?
tarafından
Tabiki o kadar söze yemin etti onda bile değişmedi çok haklısınız
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Cimrilik geçmez ama o apartmandan taşınırsan belki daha iyi olur ama yinede huylu huyundan vaz geçmez

Benim nacizane tavsiyem madem parasını yiyor gözüyle bakıyor sende ye üstüne başına bişeyler al çocuğa al yiyeceğine kısma sana bişey dersede sen kocamın kocalık vazifen bu sen çalışan ben yiyecem de geç ha şiddet olur sakın taviz verme git ailenin yanına darp raporu al seni ezmesine zizin verme yoksa çok tepene çıkar 
tarafından
Hakliniz ama hep para yok der doğum kilolarimi verdim ama sezeryan olduğum için çamaşırlarım dar geliyor derim iz yapar gösteririm umrunda değil bana almaz kendisine de almaz bilmiyorum bana karşı yapıyor cimriligini ve kendine ama ailesine gelince benim isteyip aldiramadigim şeyi onlar söylediğinde koşa koşa alıyor
(3,823 puan) tarafından
Ozman kuzum sizin bir an önce ailesinden uzaklaşmanız gerekiyor
0 oy
(507 puan) tarafından
Daha çok küçüksün ömrünü bununla heba etme sakın. Çocuğunu biraz büyüt bir iş bul çalış illa bir yere girmen şart değil evde deterjan,kozmetik satışı olan işleri bile yapabilirsin benim teyzem onu yaparak aylık 9000 lira para kazanıyor yapamam diye düşünme. Bu adam asla değişmez seninle aynı hatayı yapıp da seni tehdit ettiğinde göstermiş ne olduğunu. Değişmeyeceğini bil ve ona göre karar ver kuzum ya hayatinin geri kalanını böyle yaşayacaksın ya da kendine huzurlu bı hayat kuracaksın.
tarafından
Çok teşekkür ederim bende öyle düşünüyorum ama çocuğu benden alacak korkusu var elinde bana karşı kozlari var korkuyorum
(507 puan) tarafından
Yaptığın yanlış bişey yokki o yaşta çocuğu babaya hiçbir hakim vermez canım korkma
0 oy
(228 puan) tarafından
Seni üzmek istemem ama o evden taşımazsanız sizin evliliginiz hep böyle devam eder ki çocuğun da buyuycek onun masrafları nasıl insanlar var ya eşinde sorun yok bence ailesi eğitememiş ailesi zaten vampir gibi sen niye kendine bisey almiyosun yeni gelinsin acıma sende harca bakalım ozaman ne olucak 
tarafından
Bana gelin bohçası bile yapmadilar hicbiseyde almadılar 2 3 parça iç çamaşırı aldılar sadece başka bişey yok k babam beyaz eşyaları aldı sadece onda da biz evlendikten 1 ay sonra kendi isteyerek işten çıkıp onları da bize ödetti aynen vampir gibiler yeni gelinliğimi hiç yasayamadim ki rahat bırakmadılar hiç tadinacagiz diyor atlatıyor hep
(228 puan) tarafından
Canım sen ne yap et ordan çık başka eve taşının daha yaşın kaç bi dünya saçma sapan şey yaşamışsın inşallah senin ve bebegin için en guzel şeyler  olur
0 oy
(10,356 puan) tarafından
Yediği haltla seni tehdit eden adamdan hayır bekleme 
tarafından
Haklısınız
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Kocamdan bı halt olmaz ilk önce bunu bil ve susma.Ailen öğrenirse öğrensin namus iki bacak arasında mi?ogrenseler bile sen o adamla evlenmişsin .Boku yiyen o onun ağzına sıfatlar senin değil ve orda durarak ömrünü curutursun başka bir şey degil
tarafından
Sanırım öyle günden güne sinir stresim artıyor eşime tahammülüm bitiyor ve nefret etmeye başlıyorum artik
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Cimrilik geciyi canim ama o bulunduğun  ortamda gecmez eger esinle ikiniz olursa iz geciyo  zamanla. Sen aileninn yaninaa git evide ayirmadan ordan tasinmadan aslada geri donme. 
tarafından
Taşınmaz ki boşanır ama yine de taşınmaz buradan ayrılmaya bı yeri yetmez bilmiyorum cimriligi bana ve kendisine sadece ailesine karşı öyle değil
(4,152 puan) tarafından
Bnm esimde tek erkek ve bizde altli ustluyuz cook kavga ettik bnmkinnde yemez. Ama drdkm artik ya sinir kouacaksin bana karismicaklar yada biter en azndan onu yapti oda yeni yenı. 10 yilimi yedi iste
0 oy
tarafından
Canım ailen arkandaysa iyice bi burnunu sürt ayrıl demiyorum ama gerekirse 1 yıl falan ayrı dur akli başına gelsin evini ayırsın öyle dön 

Çocuğun  olmasa hic çekme bosver derim ama çocuğuna da yazik ne kadar pis te olsa babası hem bakarsın düzelir de
tarafından
Aklı başına geldi diye gelmiştim canım akillanmaz gibi 1 yılda geçse ailesi de çok baskı yapar evet bende kızımı düşünüyorum tek şuan
tarafından
Dene canım akıllanmazsa da zaten doğru yolda olduğunu anlarsın
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Seninle yatıp sonra seni herkeze söylerim diye tehtit eden adamdan hiç birşey bekleme değişmesini bile bekleme 
tarafından
Haklısınız:(
0 oy
(920 puan) tarafından
Taviz verme kendinden annen babn arkndaysa zaten skntı yok inslah düzelir eşin

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 134 göst.
15 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 233 göst.
0 oy