0 oy
380 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
kizlar 28 haftalik hamileyim bir oğlum olacak Allah'ın izniyle siz yeni doğan bebeklere tam olarak giyiminden kuşamina ne alıyorsunuz bakım kremi vesaire herşeyi listesi olan varsa atabilir mi yada yazabilir mi rica etsem ❤️

6 Cevaplar

0 oy
(9,653 puan) tarafından
Uygulamanın içinde de alışveriş lisesi vardı istersen oraya bakabilirsin.. liste baya kabarık sıfırdan bir hayata başlıcam bebis
tarafından
Ya kuzum ben buradaki annelerden duymak istiyorum açıkçası bu uygulamadaki liste çok kabarik
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bnde surda beklim
0 oy
tarafından
Bakım kremi falan almadım sadece sabunu şampuanı kiayfeti beşiği çantası battaniyeleri vardı .gereksiz gördüğüm şeyleri almadım 
tarafından
bakım kremlerinin bazı markaları alerji yapabilir diye almak istemiyorum şuan kararsız kaldim
tarafından
Hiç bakım kremi kullanmadım bebeklerime
0 oy
(28,361 puan) tarafından

Coookkkkkk seyyy lazım ama şimdi yazmama netten bak sen en iyisi

0 oy
(7,792 puan) tarafından
Şampuan. 

Bebe yağı 

Bebek için çamaşır deterjan 

ıtirnak makasinyada küt üçlü makas 

Bebek bakım örtüsü

Bebek bakım çantası 

Biberon ve emzik

Babynest -emzirme yastığı(olmazsa olmaz değiller ama alınabilir) 

Pişik kremi 

Süt sağma pompası 

Göğüs kalkanı ve göğüs kremi (senin için). 

Islak mendil ve bez 

Bornoz seti 

Bebek küvet takımı. 

Bebek Arabası ve puset 

Ana kucağı 

Battaniye ... 

Aklıma gelmedi başka bı şey :D 
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Bakım kremi falan almadım hiç hiçte gerek duymadım. Kıyafetleri dışında şampuan, puset, beşik,  battaniyeleri,çantası,  bezi, ıslak mendili, banyo küveti seti, pişik kremi, burun aspiratörü, deterjan(daha doğrusu sabun tozu)  bunları aldım . Baby nest ben almadım annem hediye ben alacağım dedi o yüzden. Onu çok kullandım özellikle tek başınaysan çok kurtarıcı. Emzik vermek istemedim o yüzden almamıştım. Biberon falan da almadım önce gerek duymam diye ama bebeğim yogunbakimda kalmak zorunda kaldı o zaman aldık biberon, süt sağma makinesi falan ama ondan sonra hiç kullanmadım diyebilirim sağma makinesini. Biberonu da şimdi kullanıyorum oğlum 16 aylık sutten kesene kadar hiç kullanmadım. Göğüs pedi falan aldım hiç gerek duymadım ona da daha paketini açmamışımdır. Doğumdan sonra gerek duyulursa alınmalı bunlar şimdi ne olacağını bilmeden almak gereksiz. Ve şimdi alabileceksem o zaman da alabilirim acil şeyler değil. Sanki şey sanıyoruz doğumdan önce ne aldım aldım sonra gerek olurda olmazsa ortada kalırız. Ama yok öyle birşey 5 dakika bile almıyor gidip almak. Kesin kullanacağın garanti olan şeyleri al ama gerisine boşuna para verme bence ihtiyaç olduğu zamanda alınır. 

Inşallah bir avazda doğurur yavruna kavuşursun canım. Biliyorum insan çok heyecanlı oluyor ama müsrifliğe gerek yok. Benim alıpta hiç kullanmadığım şeyler var. Ihtiyaç neyse onu al tedbir için hadi olurda lazım olursalar için birşey almak mantıksızmış. 
tarafından
Ya canım benim yorumun için çok teşekkür ederim gerçekten zahmet edip bu kadar yazmışsın çok haklısın fazla abartmaya gerek yok o yüzden dediklerinin bir kısmını alacağım yani daha doğrusu gereksiz olan birşeyi almam çok teşekkür ederim yine de ❤️❤️Bu arada Allah razı olsun güzel duaların için

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 240 göst.
5 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Huzur91 (1,434 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 190 göst.
1 Eylül 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 128 göst.
8 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Saregulsum (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 308 göst.