0 oy
512 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,451 puan) tarafından
Kızlar iki sene önce mecburi sezeryan dogum yaptım devlet hastanesinde sexeryan sırasında spininalken nedenini bilmiyorum genel anasteziyle amaliyat sırasında uyutuldum sezeryandan 6 7 saat sonra doktorum geldi kapıdan iyimisin bi sıkıntı var mı dedi gitti bi bilgi bişey vermedi bidahada gelmesini beklemedik kndi istegimizle çıktık hastaneden elime bi rapor verdiler okudum o zamanlar ama tıbbı terimler oldugu için bişey anlamamıstım geçenlerde tekrar elime geçti biyerde internetten araştırdım tıbbı terimlerin anlamını rahim aşırı yapışık oldugu için aşırı kanama olmus ve sag tarftaki tüplerimi bağlanmış mecburen böyle bişey yaşayan veya etrafında yaşayan varmı

12 Cevaplar

0 oy
(14,019 puan) tarafından
Tüplerin bağlandığını nasıl sana söylemez çok şaşırdım 
(14,019 puan) tarafından
Benimde öyle oldu. Uyuşmadim narkozu fazla verdiler sonra uyumuşm ama rahim yapışık kanama olmuş tüpler bağlanmış doktorun söylemesi gerekiyordu hele de tüplerin bağlanması çocuğa bile engel diğer yumurtaliklarin belki yeterli gelmeyecek tekrar çocuk istediğinde nolcak o zaman
(1,451 puan) tarafından
Evet cnm aynn bnmkide öyle yazıyor ama kndi bi açıklama yapmadı doktor ikinci çocugumu kucagımı kucagıma aldım çok şükür ama bi bilgi vermeleri lazımdı
(14,019 puan) tarafından
Hastaneye gidip hesabını sor sağlık Bakanlığına şikayet et baş hekime şikayet et
(1,451 puan) tarafından
Öyle yapıcamda cnm kanıtım ispatım yok raporda yazıyor ama 2 sene oldu doktor kabul etmezse söylemedigini
(14,019 puan) tarafından
Kabul eder ama bir kılıf uydurur en iyisi direk sağlık Bakanlığı
-Reklam-
0 oy
(1,793 puan) tarafından
Benim bilgim dahilinde tüpün biri bağlandı ama seninki bilgin dahilinde olmamış? Peşine bir düş istersen 
(1,451 puan) tarafından
Bn acil sezeryana girdim acil bi durum oldu belki baglamak zorunda kalındı ama bi açıklama dahi yapılmadı seninki neden baglandı cnm
(1,793 puan) tarafından
Ben dış gebelik geçirdim sezeryan oldum tüpün biri alındj Cnm
(1,451 puan) tarafından
Hmm anladım cnm bnmki dogum sırasında aşırı yapışıklık vardı aşırı kanama oldu mecburen baglandı yazıyor
(1,793 puan) tarafından
Sen peşine düş Cnm dedigim gibi bnm bilgim dahilinde oldu rahmim bile alınabilirdi cok şükür 1 tüp ile atlattım ❤️ geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Senin iznin olmadan nasıl bağlar tüplerini bnce git Bi kontrol ettir bu işin peşini bırakma bnce
(1,451 puan) tarafından
Sag taraf aşırı yapışık oldugu için aşırı kanama oldu mecburen baglandı yazıyor tek taraf oldugu için ikinci çocugum oldu bi engel olmadı ama bi açıklama dahi yapılmadı
tarafından
Senin haberin var mıydı cnm bağlandığından mecburen bağlansa bile size sorulmalıydı bu konu hakkında size bilgi verilmeliydi.
0 oy
tarafından
Bagalndıfı halde bunu sana soyleme si lazımdı canım sıkayet et dırek
(1,451 puan) tarafından
Doktor sürekli gittigim doktorum degildi acil gittigim için acildeki herhangi bi doktordu
tarafından
Ara anlat durumu canım
(1,451 puan) tarafından
İmzaladıgın kagıtta herşeyi kabul ediyorsun ve biz bilgilendirdik derlerse 2 sene oldu kanıtım ispatım yok
tarafından
Denemekten zarar gelmez
(1,451 puan) tarafından
Olmazsa saglık bakanlıgını ararı bi denerim
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Cokk ilginç ya böyle bişeyim nasıl bilgiwini vermez sana 
(1,451 puan) tarafından
Bnde onu diyorum şimdi bi kadın dogumcuya gdip kontrol ettirip raporu bi göstermeyi düşünüyorum
(1,284 puan) tarafından
Kesinlikle bu isin pesine düş bence
(1,451 puan) tarafından
Öyle yapıcam cnm da sezeryana girerkn imzaladıgımız kagıtta bunla ilgili bi madde vardır ama bna söylememeleri hata onuda nasıl ıspatlıcam bilmiyorum
(1,284 puan) tarafından
Tüpler bağlanırken eşinden onay alınması lazım diye biliyorum
0 oy
(1,520 puan) tarafından
Canim bana sezeryana girerken form doldururken sormuslardi baglatmak istiyomusunuz diye, senin bilgin disinda nasil yapiliyor bu git arastir sikayet et 
(1,451 puan) tarafından
Onu banada sordular cnm hayır dedim amaliyat sırasında aşırı yapışıklık varmış aşırı kanama oldugu için sag taraf mecburen baglandı yazıyor
0 oy
(505 puan) tarafından
1 ay once sezeryan oldum ikinci sezeryanim soruyolar cnm tupler baglatckmisin die sormalari lazim 
(1,451 puan) tarafından
Evet cnm onu sordular hayır dedi sezeryan sırasında sahimde aşırı yapışıklık varmış aşırı kanama olmuş mecburen baglamışlar
(505 puan) tarafından
Aynen acil yapildiysA haklilar
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Beni de belden buldukları iğne uyuşturmadı doktor karnımı keserken hissettim ayaklarımı oynattım onlarda bayılttılar ama böyle bir sebep değildi böyle bir şey hiç duymadım bence bunu araştırın tüplerinizi bağlatıp size söylememeleri çok ilginç
(1,451 puan) tarafından
Rahimde yapışıklık oldugu için aşırı kanama olmuş ondan mecbur sag tüpler baglandı yazıyor
0 oy
(833 puan) tarafından
Hayir canim sendeen habersiz kocandan habersiz tuplerini baglamazlar.bunda bir yanlişlik vardr.acilmam olmasi icin bana balon rakamlarında bile eşime haber verdilee
(1,451 puan) tarafından
Evt biliyorum normalde öyle cnm ama rahimde yapışıklık varmış aşırı kanama olmuş mecburen sag tüpler baglanmış kanamayı durdurmak için
(833 puan) tarafından
Bazen devlet hastanesi bokunu cikariyor
(1,451 puan) tarafından
Cidden bazı devlet hastaneleri bokunu çıkarıyor ama hepsini katamam ikinci dogumumda da başka bi devlet hastanesinde yaptım özel gibi çok iyiydiler allah iyi insanlarla karşılaştırsın hepimizi
0 oy
(774 puan) tarafından
Spinal anestezi ile ameliyata girdim kistlerim vardı alcaktı zaten bebeğim doğdu sonra doktor çok kötü durumda böyle beklemiyordum dedi biraz daha zaman geçti küçük bı acı hissettim sonra anestezi dediğini duydum sonra gözümü actigim da odadaydim spinal anestezi için belli bir süre var benim ameliyatım 2 saat sürmüş nerdeyse dogumdan sonra işlem uzayacagi içinde genel anesteziye ceviriyorlar ama ailene falan bilgi vermesi gerekiyor bence bağlarken gerçi benim de bilgi vermediler şuan yumurtalıklarım kullanılmaz durumda zaten bitik duruma gelmişti tamamen çürümüş gibiydi dedi haber verse ne olacak 
(1,451 puan) tarafından
Bnmkide rahim yapışıkmış aşırı kana olmuş mecburen sag tüpler bagladı yazıyor ama kndi bi açıklama yapmadı bna
(774 puan) tarafından
İşte ameliyat sırasında acil müdahale oluyor ama bilgi vermemesi garip
(1,451 puan) tarafından
İşte bnada o tuhaf geliyor inan bn doktorumu görmedim hiç dogum yapınca acil gittim acildeki bi doktordu amaliyata giedim görmedim çıktım kontrole bi kere geldi içeriye girmeden sordu nasılsın diye başkada gelmedi hafta sonu gçrmişti araya kndi istegimle çıktım hastaneden
(774 puan) tarafından
Git o doktora raporu okudum neden habersiz yaptınız falan de yönetime haber ver istersen de şikayetçi ol
0 oy
(2,835 puan) tarafından

Amanın tövbe yarabbim:( mecbur söylemesi lazım hastaya en ufak bir iğne, verilen bir ilaç mutlaka anlatılmalı.. tekrar kontrole git bence başımıza böyle bişey gelse napariz bilmiyorum tek çocukla kalacaz haberimiz olmadan :(

(1,451 puan) tarafından
Sadece sag tüpüm baglandıgı için ikinci çocugumu kucagıma aldım çok şükür ama bilgş veril edi raporlarda okudum ögrendim bn
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Tamam ortada belki hayatı bı durum vardı ve bağlamaları gerekti ama sonrası nasıl açıklama yapmıyolar ben ona şaşırıyorum sonuçta senin vücudunda yapılan bi operasyon
(1,451 puan) tarafından
Aynn bnde onu diyorum neden bna söylemediler raporlardan ögrendim bn
(3,156 puan) tarafından
Çok garip inan ne diym

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 31 göst.
0 oy
3 cevap 98 göst.
9 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ilosemins (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 191 göst.

378,381 soru

11,325,861 cevap

34,778 kullanıcı

...