0 oy
485 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
8 aylk oğlum ne görse agzina aliyor kaynatamin bardagnda cay vardi baktm cocuga icircek agzi yanar dedim aldm cocugumu ordan kaynanam acik cay hazrlyo sogsun diyor sonra ben istemiyorum cay icmesin dedim. Inadima icirdi banada abartyon dedi sinir oldm ya 

18 Cevaplar

+1 oy
(12,861 puan) tarafından
Tavrını koy ben vermiyorum kimse de veremez bı kaç defa yaptılar baktılar benim tersinden geliyorlar bidaha yapmadılar
-Reklam-
0 oy
tarafından
İnat işi kötü de çay ben veriyorum sabah
(1 puan) tarafından
Yaa ben veremiyorum
(44,724 puan) tarafından
Bende veriyorum sabahları coook açık ama:)
0 oy
tarafından

Ben daha bir kez olsun 3 tane çocuğum var birisine çay içirmiş değilim ona neymiş çayın yararı değil zararı vardır yetişkin gibi olmaz daha midesi çayı hazmedemez üstelik demir var onda tey Allah ım yarabbim yaa 

0 oy
tarafından
Çay neysede başkasının bardağından vermesi çok yanlış zaten sekiz aylık çocuk bir iki çay kaşığı ancak içecek ionada korkma bişey olmaz 
0 oy
tarafından
Onlara inatlaşma olsunda ne olursa olsun benim kızlar alışmadı öyle.cay içmeye kayannamdayiz kahvaltı yapıyoruz büyük kızıma ille çay iç diye diretiyor anne zorlama içmez o dedim sen versiyon ondan içkiyi ille içecek diyo kızım elinin tersiyle vurdu onu içmem ben faydalı değil diye o zaman da daha 2.5 3 yaşında kaynanam 51 yaşında ")) ben sana dedim anne zorlama diye dedim şok oldu bir daha inatlaşması benimle 
(4,061 puan) tarafından
Masallh senin kızına bende Boyle ypıcm kızımı ıyı yapmış oh
tarafından
Sen nasıl istiyorsan öyle yetiştir canım sonra kaynana ne yaparsa yapsın kendine dindiremiyor işte ") bu zamana kadar zerrece eğitiminde bakımında katkısı yok damdan düşme dahil olmaya çalışıyor e haliyle müdahil olamıyor işte
(4,061 puan) tarafından
Öyle oluyor canım o işler
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Baştan beri tavrını koymadın mı hiç. Benim kaynanamda 3 aylıkken öyle şeyler yapmaya başladı. Yok salatanın suyudur yok dondurmadır emziğine batırmak filan. Ben direk tepkimi verdim. Verme anne bidaha istemiyorum dedim. Özellikle sondurmadan sonra hasta oldu o gün acilde eşime demediğim laf kalmadı ağlayarak. Eşimde annesine bidaha verme denileni vermeyeceksin çocuk hastalandı dedi. Şuan çocuğum 10 aylık ve benden izinsiz bieşy vermez. Bazen markete gideriz eşimle çocuğu kaynanama bırakırım. O zaman da bile geçen telefon açmış şu çorbadan yapayım veriyim mi tuz koymam içine ekmek de yapmam az yediririm olur mu diyor. Bende tamam dedim. Yani kısacası senin verexeğin tepkiye bağlı. Ben 4 5 ay bu tepkide oldum. Direttim verilmeyecek diye. Şimdide cesaret edemiyor kimse. Cesaret etmeye kalksalarda direk eşimin gözüne bakıyorum o müdahale ediyor. Sinir oluyorum çünkü sanki biz çocuğu aç bırakıyoruz anlamıyoruz. Kendileri herşeyden anlıyor mübarek.  Valla benim annem torunlarının ağzına annelerinden habersiz 1 lokma bişey verdiğini bilmem. Annesi ne diyorsa onu yapardı ver diyprsa verirdi. kendi çocuğu o yüzden nasıl büyütmek istiyorsa öyle büyüsün benim karışmaya hakkım olmaz derdi. O yüzden de aşırı sevilir. Keşke heekes öyle olsa karışmasa. 
0 oy
tarafından
Çay içmesi bili değil de başkasının bardağından içirmesi kötü zaten 1 yudum anca içerdi bişi olmaz ama temiz bardak değil 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Çay ne ya cocuga çay mi verilir..cahil cahil hareketler..Allah askina şu cocuklari bi rahat birakin ya..kendiniz ne halt içerseniz icin..
0 oy
tarafından
Aynen abartmissin
0 oy
tarafından
Oğlum 3 yaşında hiç çay içmedi vermedimde..süt içer sadece..verdirmeseydin keşke zorla nasıl verir hayır dediğin biisiye ...insan kendi çocuğunu rahat rahat buyutemicekmi yaa.
0 oy
(2,323 puan) tarafından
İnat yapyolar benim kaynanam da verecek oldu kaç defa ben istemiyorum diyorum anlamiyon mu laftan dedim 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Senin cocugun mu de bu benim ben yapılmasını istemiyorum de Bn olsam o bardagı kırardım kucucuk cocuga ne cayı gozunu sevm ya hey allahım kaynanası olana sabır versin 
0 oy
(410 puan) tarafından
Ben vermiyom cok isterse pekmez koyum onada bizim cayla getiriyom.al sana cay diyom  bence erken benimki 14 aylik insallah 2 bucuk yaşa kadar vermem
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Virüs dönemi kendi bardağından vermesi ayrı iğrenç de zaten çay nedir yani çok mu lazımmış çay içmesi
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Cahil zihniyetle uğraşmak zor... Allah sabır versin!
0 oy
tarafından
Ay aynı dert bende de var sinir oluyorum görümcem kendi bardağından ayran içiriyor 

Kaynanam kendi bardağından çay içiriyor kayın baba kendi ısırdığı portakalı dişiyle açıp kızıma veriyor ya bende sorun var yada onlarda laftan anlayan yok ki 
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun herşeye karismasalar olmaz zati 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 205 göst.
7 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,623 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 294 göst.
6 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 805 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Bsrst (278 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 524 göst.
18 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu

380,876 soru

11,403,273 cevap

34,941 kullanıcı