0 oy
368 göst.
Aile kategorisinde (65 puan) tarafından
Anne olduğumdan beri bebek bakımından çok insanların tavırları beni zorluyor. Özellikle kayınvalidem ve diğer insanlar tarafından sürekli akıl verme öğüt verme inceden laf sokma vs. Sürekli çocuğu üşütme, kalın giydir, ağrı kesici ver, o çocuk neden ağlıyor, neden durmuyor, uyumayacak getir, ağzı kirli, bezi kokuyor niye.... diye uzayıp giden liste. Tamam tabiki yardımcı olmak istemeleri normal ve güzel ama bunu üstten bir uslupla baskı kurarak yapmalarinı sevmiyorum. Çok yıprandım. Siz bu tarz şeylerle nasıl baş ediyorsunuz?

9 Cevaplar

0 oy
(649 puan) tarafından
Kız sen ne diyon halam hamile olduğumu öğrenince çocuğun adı bilmem ne olacak dedi bende kendin doğur o zaman koy dedim :D doğurduktan sonra neler olur Allah bilir
(65 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin..
tarafından
Aynı şeyi bende kaynanamla yaşadım üç gün evde kavga gürültü eksik olmadı benim karnımdaki çocuğa sahip çıkmaya kalktı sanki çocuğu kendisiyle yapmışım gibi davraniyordu
(649 puan) tarafından
Sadece bununla kalsa iyi yok doğuduğunda kundak yapacaksın yok tuzlayacaksın kendi annem karışmıyor böyle bıktım valla evimin bahçesine bile karışır buraya çiçek olur buraya bilmem ne diye
tarafından
Vallaha ben oglunuzu bosuyorum çok merakliysa çocuğu nu gormeye bizim memlekete gelir ben çocuğu buralara getirmem dedim eşim de arayıp yuvamı yikiyorsunuz deyince kadın sustu neymiş kocasının adını koyacak misim oğluma doğmamış çocuğa don biciyo
(649 puan) tarafından
Allahım sanki o çekecek acısını sancısını o büyütecek her şeye burunlarını sokmazlar mı
-Reklam-
0 oy
(366 puan) tarafından
Valla baş edemiyorum kızımın da benim de pisikolijimizi alt üst ettiler ben birliğim 
(65 puan) tarafından
Siz ne gibi şeyler yaşıyorsunuz?
(366 puan) tarafından
Yazdıklarının hepsini yaşıyorum üstüne olmayacak şeyler için çocuğuma hayır dediğimde karşımda kaynanamı bıluyorum çocuğu ağlatma diye uyuması için odaya götürdüğümde de kaynanamı buluyorum çovuğu ağlatma diye o nedenle ben kötü oluyorum çocuğun gözünde kaynanam yüzünden o iyi ben kötü
(65 puan) tarafından
Annenin hayır dedigine buyükler tamam deyince olmuyor tabi haliyle. Hayır çocuğu düsünen anneye saygı duyar annenin iyiligini düsünür. Bu tarz tavırları çok bencil ve düsüncesizce
(366 puan) tarafından
Aynen öhle ama gelde anlat
0 oy
tarafından
Çoğu zaman he he de geç ama bazen büyükleri dinlemek iyidir canım
(65 puan) tarafından
Çoğu zaman dinliyorum inan ki ama onlara göre hep onlar haklı. 10 tane seyin 9 unu dinleyim 1 ine karşı çıkayım o 1  sey mesele oluyor
0 oy
(1,007 puan) tarafından
ay ben daha dogurmadan basladirlar kaynanam esimin yengesi cok baski yapiyolar  esimin yngesi tutturmus bebege kaynananin adini.koy diye papagan gibi surekli soyleyip duruyo cok sinir oluyorum esim bosver diyo ama insanin elinde degil Allah bize sabir versn
(65 puan) tarafından
Amin evet takmamaya çalışsam da epey can sıkıcı oluyor
0 oy
(119,327 puan) tarafından
lohusamısın suan
(65 puan) tarafından
Hayır 4 buçuk aylık oldu kızım. Başlarda bebek küçükken ve ben de yeni anneyken daha zordu tabi bunlarla uğraşmak ama şimdi de basa çıkamıyorum
0 oy
(598 puan) tarafından
Sende lafını söyle boş konuşanlara bende nefret ediyorum bana karismalarindan zaten bilmediğim birşeyi sorarım ama durduk yere şunu yap bunu yap demesinler
(65 puan) tarafından
Öyle laf söyleyebilen birisi değilim hiç genelde içime atıyorum ama nir defasında doktora gittik nasıl giydirmem gerekiyor diye kaynanamın yaninda sordum bilerek bunun için bile gönül koydu. Hesaba almıyorum güvenmiyorum oldum.
(598 puan) tarafından
Aman sakın içine atma sıkıntı etme olan bize oluyor yaşlanıyoruz
0 oy
tarafından
Dişini gostereceksin bacım size ne demeyi de bileceksin yoksa çok üstüne gelirler bilmiyon sanarlar 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Cok şükür ben yasamadim pek..daha dogrusu kimseyi sallamadigim.icin belki de bana da demişlerdir..dinliyomus gibi yap ama bildigin yoldan şaşma..
(65 puan) tarafından
Çoğu zaman öyle yapıyorum ama yanlarındayken öyle yapmadıgımı anlıyorlar haliyle

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 889 göst.
0 oy
18 cevap 447 göst.
0 oy
10 cevap 172 göst.
10 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Seyyahmeyyah (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 774 göst.
23 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu

379,891 soru