0 oy
207 göst.
Diğer kategorisinde (3,527 puan) tarafından
Kızlar doğum zamanı eşime ve bana kolaylık olsun diye buzluğa hazır bişeyler yapıp koymak istiyorum aklıma sigara böreği dolma filan geldi başka ne yapabilirim

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Dolma sarma börek kek kurabiye pasta aklıma gelenler 
(3,527 puan) tarafından
Sağol canım keki pişirip koysam birşey olur mu
tarafından
Evet ben pişirip koyuyorum canım
-Reklam-
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Manti             
(3,527 puan) tarafından
Onu eşim sevmiyor canım ya
0 oy
(1,327 puan) tarafından
taze fasulye barbunya bezelye köfte yapip atabilirsin canım ben o tarz şeyler yapmiştim 
(3,527 puan) tarafından
Sağol canım taze fasulye var ama doğranmış sadece yemeğini yapıp koysam olurmu ki
(1,327 puan) tarafından
zaten doğramiş koymuşsun dolaba canım yemek olarak nasil olur bilmiyorum hiç denemedim
(3,527 puan) tarafından
Ay valla sezeryan olucam bi kaç gün eşim hazırlar diye herşey hazır olsun o çıkarıp pişrisin istiyorum sadece :D
0 oy
(507 puan) tarafından
Canım hamur işinin dışında yemeklik kuru fasulye nohut fazla haşlayıp koyabilirsin, ıspanak temizleyip doğrayıp koyabilirsin, köfte yapıp koyabilirsin, soğan sarımsak soyup koyabilirsin ben bunları çalışırken izinde hep yapıyordum ve çok rahat ediyordum yemek yaparken şimdi de doğumdan önce yapmayı düşünüyorum inşallah 
(3,527 puan) tarafından
Ay çok sağol canım fasülyem falan var ıspanak köfte filan da yapayım hazır olsun
(507 puan) tarafından
Taze fasulye, bezelye, barbunya bunları da koyabilirsin canım sadece temizle doğra çiğ koy ve buzu çözünmeden pisirirsen hiç tadında değişiklik olmuyor benim buzluk hiç boş kalmaz elimde geçtikçe atarım :) Hatta kaşar peynir, sucuk bunları bile dilimleyip atıyorum lazım oldukça çıkarıyorum çok pratik oluyor şimdi doğuma kadar buzluğu bitirmeye çalışıyorum bebise hazırlık yapayim diye kolay gelsin sana da :)
(3,527 puan) tarafından
Ya ben de taze fasülye koymuştum yaptım ama buzunu çözdürüp yapmıştım demekki ondan tadı değişmiş çok sağol canım benimde cuma günü doğumum anca yaparım yavaş yavaş :)
(507 puan) tarafından
Yok yok buzunu çözdürme canım soganlarla tencereye atıp altı kısık buzunu çözdür sonra suyunu filan ekle pişir ocakta buzu çözünsün yani bana da çok bilmiş kaynanam öğretmişti tam bı buzlukcudur kendisi :D
(3,527 puan) tarafından
Haha sağol canım :D
0 oy
(1,007 puan) tarafından
icli kofte iyi oluyor
(3,527 puan) tarafından
Hamurunu beceremiyorum :(
0 oy
(563 puan) tarafından
Köfte koy canım sonrasında patates soğan biber doğar atarsın fırına 
(563 puan) tarafından
Haşlanmış nohut 2 dk da yemek oluyor valla
0 oy
tarafından
Biz içli köfte normal börek su böreği lahana sarmasi yapmıştık kaynanam tatlı da yapıcaktı güya doğuma 1 ay kala ben erken doğum yapınca kaldı öyle ama bunlar misafirler icin di normal köfte de yap kuru fasulye filan haşla at esin yemeğini yapar bezelye al haşlanmış garnitür kırmızı biber yoğurtlu güzel olur  bide et haşla koy ben her zmaan oyle yaparim kolay oluyo

İlgili bir soru bulunamadı

384,930 soru

11,513,173 cevap

35,174 kullanıcı

...