0 oy
620 göst.
Aile kategorisinde (22 puan) tarafından

3 aylik kizimla kaynanamlara gitmistik sonra onlarin yakinlari para getirmisler kaynanam almis hepsini simdi bu bebegin hakkinimi yemis oluyo banada komsu soyledi oda gormus aldigini 

20 Cevaplar

0 oy
(1,327 puan) tarafından
Sen gördünmü gözünle 
(22 puan) tarafından
Gormedim komsu gormus komsumuz cok iyidir
(1,327 puan) tarafından
Ne olursa olsun canım emin değilsen gözünle görmediğin hiç bir şeye inanma yanılma yanliş anlama olabilir diğer türlude eğer gercekten aldıysa helal değil abla tavsiyesi hiçbirşey görüldüğü gibi olmayabilir hadi eşine söyledin oda annesine dedi oğlum yok öyle birşey dese ne olcak
-Reklam-
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Tabikide oluyo bence istemelisin sonuçta o senin bebeginin hakkı 
(22 puan) tarafından
Isteyemem
(2,127 puan) tarafından
İstemek degilde anne bebek icin ihtiyaclarım var para vermis geçen sana şu şu kişi doğrumu felsnde
0 oy
(483 puan) tarafından
Bwn olsam esime derdim esimde annesinden alir cocugumun hakkiysa eksigini alirim kaynanan resmen haram yemis olur bnce
(22 puan) tarafından
Esime soyledim dedigi suydu benim annem hep vermis onlarda o yuzden vermisler o bizim hakkimiz degil dedi
(483 puan) tarafından
Valal hic alakasi yok bnce o bebgin hakki bosver esinle koty olma bi kaynanan yuzubden allah gormuyormu
(591 puan) tarafından
Eşin cok ***** canım afedersin ama benım annem cok vermıs onun hakkı ne demek sonucta veren kişi senin bebegının aduçına veriyi getirip kaynanında sana vermesi lazımdı
(483 puan) tarafından
Aybeb valla cook  dgru
0 oy
tarafından
Tabikide hakkını yemiş oluyor değil kaynanam ben bile kızımın hakkı diye o paralara dokunmuyorum sonuçta onlar bebeğine verilmiş 
(22 puan) tarafından
Helal olmaz ozaman ona
tarafından
Tabikide olmaz
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Hiç kendisiyle muhattap olmazdım eşime söylerdim. Eşime de öyle şikayet eder gibi direkt değil de sohbet arasında çaktırmadan konuyu acar gülerek söylerdim geri de sanki hiç birşey olmamış gibi başka konulardan devam ederim. Haklı da olsan şikayet eder gibi söyleyince kimse anasına toz kondurmak istemiyor hemen anasını savunur ya da boşver ben alırım bebeğimin herseyini ihtiyacın mi var der çıkar işin içinden ama böyle ince ince söyle bilsin eşinde. Kaynanamla da hiç bunun için yüz göz olma kendisi zaten verecek olsa verirdi. 
(22 puan) tarafından
Esime soyledim dedigi suydu benim annem hep vermis onlarda o yuzden vermisler o bizim hakkimiz degil dedi
(1,043 puan) tarafından
Ne saçmalık anası verdiyse o da gidip çocuğun babaannesine vermedi yani. Bu olayın amacı zaten bebeğe birşeyler alınsın diye. Sen de o zaman azıcık bir yüzsüzlük yap sırf utanmaları için. Kavga eder gibi değil de yine sohbet ederken gülerek ya anne çocuğun şunu bitti şu akraba sana vermiş heralde sende bi zahmet alsan ben çocukla çıkamıyorum falan de. Almasa bile utansın
0 oy
tarafından
Sonuçta bebeğine geldi o para kaynananda ne kurnaz karıymış 
(22 puan) tarafından
Gunah ya yaziklar olsun
0 oy
(5,370 puan) tarafından
Vllah bnnm kızıma parayı bıze verdıler hanı senun kızının hakkını yemiş aç gözlu napack sana versun eşinde hemen anasını savunmuş 
(22 puan) tarafından
Haram olsun zaten o paraya muhtac kalsin
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Anaaaa tabii yemis oluyor bence istemelisin istemesen bile laf arasinda soylee
(22 puan) tarafından
O paraya muhtac olur hak yedi ya
0 oy
(5,559 puan) tarafından
Tabiki de hakkına girmiş oluyor.  Bebeğine verildi sonuçta o para 
(22 puan) tarafından
Neyine yaricak acaba
(5,559 puan) tarafından
Istee
0 oy
(157 puan) tarafından
Normalde anne baba bile kendine harcayamaz bebeğin hediyesini 
(22 puan) tarafından
Ne diyebiliriz ki boyle birine demek vicdan yok onda
0 oy
(1,007 puan) tarafından
bu kaynanalar niye boyle yaa gunaha girmis kucucuk begegin hakkini yemis yazik valla
0 oy
tarafından
Evet bebeginin hakkin8 yemis oluyo burnundan gelsin insallah
0 oy
(578 puan) tarafından
Canım o senin bebeğinin hakkı ama kaynanan almış ve vermek istemiyorsa dillendirme bile bence. Suç onun Allah a havale et. Sen söylediğinde derse sana benim yakınlarım bana geldi diye birşey diyemezsin. 

Benim kaynanam da onun tarafından gelen bütün paketleri açmıştı deliye dönmüştüm açtı diye yüzüne bile bakmadım ama o en azından bana vermişti 
0 oy
(477 puan) tarafından
Aslında kaynanalar başkasına götürdüğü icin geri dönüş oluyo aslında verdiğini almis oluyolar bence hak.degil ben kaynanamlara.gittigimde  kizim a hep para falan taktılar kime ne yaktıysa aynısı geldi  kaynanam kutusuna kadar söyledi  verdi bana vermesede sorun olmazdı cunku ben kimseye vermedim ki bana gelsin misal 
0 oy
(591 puan) tarafından
Tabıkıde bebegının hakkını yemıs oluyo vermesi gerekirdi 
0 oy
(1,042 puan) tarafından
Evet tabiki hakkını yemiş oluyor öyle şey mi olur canım sonuçta çocuğuna veriliyor o para sen çocuğa birşeyler alasın diye çok yanlış bence 
0 oy
(678 puan) tarafından
Belki onlar senin çok gidip geldiğin  kişiler değildir oyuzden vermemiştir onların torunu oluncada kaynanan götürecektir hediyesini  öyle düşünmüştür ama yinede söylemesi gerekirdi 
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Belki sonrasında verir yada üzerine koyup altın yapar bekle derim
0 oy
tarafından
Annecim yakinlarin gelmis bebegime para vermisler, ben gormesem duymasam almasam yemesem de benim adimdan cok tesekkur et onlara, sagolsunlar onlar dusunmus getirmis, sende yemissin afferim derimmm vallaha derim
0 oy
tarafından
Gözünle gorduyseb işte kuzum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 76 göst.
0 oy
15 cevap 332 göst.
14 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Kedimekimm (604 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 131 göst.
3 Haziran 2023 Diğer kategorisinde eminbaby2023 (24 puan) tarafından soruldu