+1 oy
731 göst.
Aile kategorisinde tarafından
H.ayvan figurlu kiyafet  giydirilmezmis bsbege evde resim olmazmis gunahmis  oyle mi.

Bana bunu net anlasilir aciklayan bir link verir misiniz. 

Islamiyet hakkinda yeterince bilgim yok.

20 Cevaplar

0 oy
(7,972 puan) tarafından
evde heykel görunumlu seyler varsa süs fln o eve melek girmez diye biliyorum

Ama ****** figürlü giysi olayinin gercek oldugunu sanmam
-Reklam-
0 oy
(530 puan) tarafından
Ben sadece namaz kırılmaz diye biliyorum birde evde biblo filan olmasın diyorlar 
0 oy
tarafından
Yerimi aliyim surda ben açacaktım postu sen benden önce davranmissin :)
0 oy
tarafından
tarafından
Ya kizlar buna oyuncaklarda dahil mi ? Başucumda peluş ayicigim var mesela eşimin hediyesi kaldirayim mi şimdi napayim ben
tarafından
Namaz kiliyormusun o odada
tarafından
Hayir canim diğer odamda kılıyorum
tarafından
O zaman kalabilir bence
tarafından
sağol canım
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Vlla bilmiyorum ama olabilir de yani bilmediğimiz çok şey var 
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Hadiste yazıyor canım suret bulunan eve melek girmez. Hadis kaynağı sahih. Bu yüzden resimlerde suret ve kıyafetlerde suret olmaması gerekiyor. Ben olabildiğinde kızımın kıyafetlerini suretsiz aldım
(3,794 puan) tarafından
Oyuncaklar hakkinda peki canım
(1,169 puan) tarafından
Onlarda geçerli ahirette onları suretli yapanlara hadi can ver denilecek evde bulundurmamamız gerekiyor ama maalesef suretsiz oyuncak bulmak çok zor
(3,794 puan) tarafından
Napicaz evdeki oyuncakları canım.
tarafından
Ben gözlerini soktum hepsinin ayiciklarin falan yüzleri surete benzemiyor şuan sonuçta çöpe atacak halim yok
0 oy
(13,168 puan) tarafından
Resim olan yerde annemler namaz kılmazlar yada ers çevirirler 
0 oy
(117 puan) tarafından
Bebek bakiminda mi gordunuz? Arkadasin biri uzerinde ayicik olan kiyafet varsa melekler yaklasmaz, bebek uyuyamaz yazmis. Ben de arastirdim biraz. Nesneyi putlastirirsan gunah ama anlam yuklemezsen degil gibi bir anlam cikardim.
0 oy
(0 puan) tarafından
Efendimizin zamaninda ayse annemizin  kanatli  bir tane oyuncaği varmis  cocuklarin bu tür oyuncaklari oldumu cok müdahele etmezmiş  ama buyuklerin heykel tarzi suretli seyleri bulundurmasina müdahele edermis cunku putu animsatiyolarmis
0 oy
(10,575 puan) tarafından
Evet cnm ben hiç almadım hocalarımdan öyle duydum günah değil ama doğru da değil 

Rabbim in yarattığı şeylerin eşi benzeri olamaz ama biz insanlar yapıyoruz resim göz. Kaş VS. Şeyler işte 
0 oy
(446 puan) tarafından
Evet canım günah..fetva ya sor çıkıyor zaten
0 oy
tarafından
Hayvan  figurlusunden kasit yani bize ogretilen sudur kuzum. Eger hay van resmi olan kiyafetler falan varsa onda da gozler varsa yani bi foto var kedi fotosu ve fotoda gozler var o zaman onun onunde namaz falan olmaz. Hayv an oldugu icinde eve melek girmez. Ama.bunu hangi hoca nerde acikliyor hic denk gelmedim bize kuran kurslarinda boyle denirdi. Hatta seccadelerde bazen ****** figurune benzettigimiz sekiller.olsjgunda onun uzerinde namaz kilmazdik 
tarafından
Ya sevsinler.****** sevmek asla kotu birsey degil ama agzindan opmek falan bana cok tuhaf geliyor.
O mundar meselesini bilmiyorum inan bisey diyemem ama mantikli dusunjrsen dedigin gibi o kedi fare tutuo getiriyor eve bu insanin temizligiyle alakali bence. Kayinvalidenin cok temiznoldugunu dusunemedim suan. Namaz kilinmaz tabi ki gelip heryere basiyoe disaridaki ayagiyla. Ne diyeyim umarim insanlarimiz bilinclenir. Sular kismi var ilmihalde orda ****** artigi ile.ilgili kisimlar var orayi bi oku derim. Belki kayinvaliden de ders cikarir
tarafından
Kaynanam is yapmaz iki.kizi var onlar yapiyor yinede temiz degiller dinle alakasida yok canm  dua falanda bilmiyor hic canm mesela benim annem 2. Sinifa kadar gtmis ama namazini hic aksatmaz kaynanam tam tersi namazla cennete gidilmez der   ki cok da cektirdi bana oyle merhamet vicdan yok yani hayati farkli yasiyor dedikodu yapiyor mevlut nedir falan bilmez benim bebegimede okutmadi esimle biz kendimiz okuttuk  yani bide en sinir oldugum sey bebegin ismi konulurken sag kulagina ezan sol kulagina ikame okunur ya onu yapmadan isim koydu kayinbabam acaba ben kendim okusam olur mu sonra ismini tekrarlasam
tarafından
O zaten farz yada vacip degil sunmet kuzum esin okusun erkek olmasi lazim diye biliyorim. Esin olmazsa kardes komsu kim okursa oksujn :)
tarafından
Cok sagol canm esime soylemem lazim yapar insallah
tarafından
Yapar yapar sen soyle :)
0 oy
(24 puan) tarafından
Evde resim tablo heykrl bulunmamasi daha doğru   resim karsisinda resim bulunan odada namaz kılınmaz yine aynu sekilde ****** figürlü  kıyafetler ile namaz kılınmaz ama bebekler icin var mk böyle seyler bilmiyorum.  Çocuğum cok huzursuzdu pelus oyuncaklardan dolayo dedi tanidim bi kuran kursu hocası simdi odasında cok  bulundurmamaya çalışıyorum 
0 oy
tarafından
Suret olan, yani yüz ağız göz olan nesnelerin olduğu yerde melek gelmeyeceği için namaz olmaz 
0 oy
tarafından
Ever doğru suan sana onla iglili yaziyi bulamam ama var yarina bakayim buluo sana atarim
0 oy
(119,612 puan) tarafından
O namaz kilinan ortam icin gecerli  diye biliyom
0 oy
(65 puan) tarafından
YouTube den fatih kalender  hoca efendi anlatıyor tavsiye ederim Bi dinleyin fetfa üzerine onu dinlerim her konuda daha aydınlatıcı. 
0 oy
tarafından
Ay bnm kocaman oyuncak ayım var anneannem ver onu içindekileri yastık yapayım postunu at günah diye bn kıyamadım eşim bir sürü para vermişti izin vermedim gunahms
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ay valla ilk kez duyyyom
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Doğru bebege mesela resimli ****** figürlü kiyafet carsaf almayın melekler uğramaz derler 

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 819 göst.
8 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Nehirrr (770 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 342 göst.
4 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 134 göst.
14 Nisan 2021 Aile kategorisinde Cimri kaynanam (256 puan) tarafından soruldu

381,818 soru

11,430,992 cevap