0 oy
582 göst.
Diğer kategorisinde (1,399 puan) tarafından
Ben önceden kaynanamdan bir sokak ötede oturuyordum yeni evlendim evimi orda tuttular ne güzel canim istedikçe çıkıp geliyordum kaynanamda çok gelmezdi neyse 9 ay sonra doğum yaptım evimi kaynanamin dibine taşıdılar bebek var biz sürekli gelemeyiz yakin olun diye neyse benim dogumumdan 1 hafta önce koye gittiler orda is çok halada oradalar 10 gün sonra isleri tamamen bitiyor komple gelecekler daha önce ara da bi gidiş geliş yapıyordu bazen bir hafta bazen 3 4 gün kalıp gidiyordu o burada olunca ben hep tedirginim çünkü herseyime laf sokacak gibi duruyor çok kötü biri degil kendine ne alsa banada alir köyde o kadar şey yaptı kışlık gıda banada gönderdi bu yandan sıkıntım yok ama mesela ben evdeyim sabah erkenden gelir evi bi tur gezer yatak odasına da gider bakar ne yapuyonuz daha yatiyonuz mu sonra giydiğim eteğe karışır yok dar yok üzerine yakışmamış uzun bise giy oysaki ben tesettürüme zaten dikkat eden biriyim bayanlar arasında rahat takılıyorum erkeklerin yanında dikkat ediyorum sonra yok sen niye topuz yapiyon oysaki abartılı topuz yok çok hafif oda esarbim düzgün dursun diye çok hafif yapıyorum sonra bi isi zamaninda yapmim sen daha bunu yapmadın mı sen daha sunu soyle yapmadın mı kaç zaman oldu hep baskı altında hissediyorum o burda olunca bise yapacağım zaman hep kaynanam ne der diye düşünerek yapıyorum artık istemsizce oluyor kendi kızlarının kusurunu hep göz ardı eder ama başkasının kusuru direk gözüne batar hamileyken hep karnini sakla karnın belli olmasın bol giyin zaten hep bol giyiniyorum ya elbise yada salaş kıyafetler 9 aylık olmusum hala diyor karnin belli olmasın artık eşime dedim o zaman kesip atim anca o zaman belli olmaz çünkü kaynanama bise diyemiyorum saygısızlık olmasın diye sizce artık bende karşılık verim mi yada söylesin söylesin dursun mu ama nasıl dayanırım bilmiyorum 

12 Cevaplar

0 oy
(1,093 puan) tarafından
Söylemedikçe içinizde dağ olur. Güzel dilde söyleyin gitsin. 
(1,399 puan) tarafından
O kadar birikti ki içimde artık söylesem artık güzelliği kalır mı bilmiyorum denicem ama
(1,093 puan) tarafından
Bende hep içime atıyordum. Sonra dedim ki kendi kendime içime ata ata kendimi yiyeceğime söyleyeyim o kendi kendini yesin. Sustukça daha çok üzerine geliyorlar.
-Reklam-
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Düzgün bir dille neye karışıyorsa cevabını ver
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Güzel  bir  dille  söyle canım  ben  neyi nasıl  yapacağımı  nasıl  giyinecegimi  biliyorum  de  senin  söylemene  gerek  yok  de  demezsen  daha  çok  üstüne  gelir  
0 oy
(119,249 puan) tarafından
Soyle yaa soylemezsen dert olur
(1,399 puan) tarafından
Ona huy olmuş banada dert olmuş zaten ama artık dilimi çıkarmak istiyorum
0 oy
(410 puan) tarafından
Al karsina anne böyle degil böyle kirilmasinda belki hep iyi niyetindedir mesela benim kaynanmda öyle ama onun yüreginin güzeligini bilirim
(1,399 puan) tarafından
Iste ben iyiliğine mi diyo bilmiyorum ki bazen kıskandığını bile düşünüyorum hiç iyilik gibi gelmiyor bana çok düşünüyorum acaba iyiliğim için mi diye ama bir ikisi için diyebilirim ama hepsi için diyemem
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Bence sen yinede saygısızlık yapma canm.sen kazanırsın ne derse desin tmm annede yapmasan yine yapma kayınvalidenle kötü olman demek esinlede kötü olman demektir çünkü eşinin annesi o sen ne dersen de haksız duruma düşersin böyle idare et bence 
(1,399 puan) tarafından
Bazen gereksiz konusunca esim beni savunuyor oda eşime bakıyor ama sadece bakiyor uzun uzun ne demek istiyor hiç anlamıyorum ben de bu zamana kadar eşime annesi hakkinda hiç kötü anlamda konuşmadım bakalım inşallah bundan sonra da olmaz
(1,908 puan) tarafından
Sen böyle devam et sen kazanırsın goruceksin
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Benimki de böyleydi baktım olmuyir her lafı soyledjm niye kendini üzecekler ki eger simdi bisey demezsen o daha da ileri gidecek hep hayata bi defa geliyoruz Allah askina eslerimizin annesi diye bisey demiyoruz da erkekler bizi bu kadar düşünüyor mu hayir ver bence cevabini fazla karıştırma 
0 oy
(47 puan) tarafından
Siz cevap vermedikçe inanın o sussmaz.masallah karışmadığı şey kalmamış.   
0 oy
(119 puan) tarafından
Canim aynı beni anlattın karışması dışında hic biseyi herşeyimi fazla fazla alır her şeyin en iyisi yapar ama ama lafları karışması çok bıktırıyor benide ama ben artik söylüyorum olmuyor yani bebeğim var onu bile karışarak kendi istediği gibi yetistirmemi istiyor orda bi duracaklar işte sen 2 tane yetistirmissin birakta bende evladimi kendi dogrularimla yetistiriyrim 
0 oy
tarafından
Guzel bir dille soyle canim insallah oda anlayisla karsilayacaktir
0 oy
tarafından

O Adana'da ben Bingöl'deyim mesela çok rahatım :D ama yan yana olsak benimkide öyle gelir gider

(1,399 puan) tarafından
Aaa bende Bingöl deyim

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 110 göst.
24 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Goncagull (1,154 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 468 göst.
8 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Busra2345 (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 46 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu