0 oy
961 göst.
Diğer kategorisinde (45 puan) tarafından
Trendyoldan kaynanam bir şeyler sipariş ederken kayınbabamin kredi kartı bilgileri ekli kalmış 50 bin TL limiti var. Bugün kaynanam çatal kaşık alcam trendyoldan bak dedi baktım 190 TL ye bir set buldum 60 parça dedim çekeyim mi dedi ki kart yok nasıl çekcen dedim bende kart ekli. Az önce eşim gelmiş kartın bilgilerini sil birisi çeker senin üstüne kalır diyo. Büyük bir ihtimalle kaynanam kayınbabama söyledi kart bilgilerin gelinde ekli diye. Kayınbabada çekerim diye korkmuş eşime söylemiş böyle düşünüyorum. Şüpheye düştüler kartın bilgileri bende olduğu için. Ben onlarla 3 yıldır beraber yaşıyorum 1 kuruşlarina tenezzül etmemiş insanım. Çok zoruma gitti gerçekten 

18 Cevaplar

+7 oy
(1,244 puan) tarafından
Eşin seni uyarmış ki haklı olarak bende kart bilgilerimi kaydetmem çünkü gerçekten hırsızlık çok oluyo öyle.  Sana kayınvalide yada kayınpeder in söylese neyse eşin  söylemiş.  Birazcık yanlış mı anlamışsın.  Yoksa neden hırsızlıkla itham etsinler ki.
(2,259 puan) tarafından
Bende senin gibi düşünüyorum sadece eşinin bir cümlesiyle direk beni hırsızlıkla itham ediyorlar diyor. Kayınbabasindan bir sey duymadan böyle düşünmesi de garipmiş valla
(4,698 puan) tarafından
Bende senin gibi düşünüyorum ama gel gör aşağıdaki yorumlar hiç akıl alıcı değil ve post sahibi onlara cevap vermiş demekki öyle düşünmek istiyor kendine zarar verdiğinin farkında değil
(1,244 puan) tarafından
Yorumları bende okuyunca şok oldum. Burdaki bazı insanlar karıyı kocadan eder vallahi.   Gıybet yapmak neyse de iftira atmak bu kadar basit bir şey olmamalı.  Yani kayınvalide ile kayınpeder ona hiç bir şey dememisler . Tuhaf olan o. Tabi insanın fikri neyse zikri de o olurmuş.  Güzel düşünmek varken böyle kötü düşünmekte kişiye zarar yuvaya zarar. Ahh bide anlayabilseler
(4,698 puan) tarafından
Canım psikoloklar seni alır dinler resmi anlatırsın sonra resmi çevirir bide burdan bak der bakış açını değiştirir ne yazık ki insanlar resmin arkasını merak etmiyor sabit fikirle kurgularla ilerliyor
-Reklam-
+1 oy
tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Tobe yarabbim deveyi diken yapmışsın yani neden senin hesabında kaynatananin kredi kartı bilgileri dursunki bende olsam bende kaldırmani isterim bu hırsızlık değil trendyol bazen hackleniyor veya internet siteleri kredi kartı bilgileri ele alınıyor kayinbaban çekerin diyen korkmaz canım benim 50 bin tl limiti olan adam senden değil başkası cekmesinden korkar .Benim anlamadığım konu kayinbabanin kartı neden sende ekli kalsinki? Senin kartın sende ekli kalsin onundan kartından sanane
(4,698 puan) tarafından
Bencede hırsızlıkla bir alakası yok ve eşinden söyletmeleri bence çok doğru sana direk söylerlerse yanlış anlamandan korkmuş olabilirler ama post sahibi hazırmış zaten bir anlam yükleyip kurmaya
tarafından
Yaşlılar korkar böyle şeylerden canım
0 oy
(7,410 puan) tarafından
Bidahada kendi alsin hic yardım etmecanim. Cok ayip gerçekten. 
(45 puan) tarafından
Bir daha elimi sürmem
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Çok dert etmişse kartı internete kapatsaydi ne ayıp sana soylemeleri
(45 puan) tarafından
Keşke ama bana söylemeleri çok büyük terbiyesizlik
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Trendyolda böyle kart sorunu yaşayan oldu canım bende de eşimin ve abimin var ama sürekli silerim çünkü çekiyorlar 
(45 puan) tarafından
Gerçekten mi oldu mu daha önce
(3,078 puan) tarafından
Çok oldu canım o yüzden hiç Bi zamn alışveriş sitelerinde kart bilgileri olmamalı bende asla bırakmam sonuçta eşim ve kardeşim ama yine de korkarım
(3,078 puan) tarafından
O yüzden eger direk olarak söylenmiş bişey yoksa eşin bil diye demiştir canım sıkma canını senin için yapıyordur
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Terbiyesizlik yapmışlar bir daha asla birseylerine karışma canim 
(45 puan) tarafından
Asla yapmam zaten
0 oy
tarafından
Yani öyle bisiy demismi varsayım.uzerinden.mi düşünüyorsun canım..
0 oy
tarafından
Kaynana git soyle ben sizin neyinize tenezul ettim gidin krtin ekstresini cikartin harcamismiyim bi kurus yani bu yapilan hic hos degil de ben hirsiz olsam bende ekli demem de haddini bilsin
0 oy
tarafından
O da bsey mi bana direk hirsiz dediler yuzume
tarafından
Amaan :D 5 yil onceki mevzu. Kocam dunyalarini baslarina yikti zaten kiz anlatcak pek de bsi yok :D misafirlige gittigim gun kaynana 500 tl para kaybetti onu da benm uzerime atti dilay almistir dedi. Bende dovmeye kalktm tam o sira bosanmaya karar verdim. Derken esim savundu beni demedigini birakmadi 2 yil konusmadk sonra bayramda geri baristik falan :D
tarafından
Parayi buldumu cadi kaynana
tarafından
Evet kendi corap cekmecesinden cikti. Esim heryeri aradi buldu. Bence bilerek yapti kaynanam ama esim bulunca sesini cikaramadi
tarafından
Ay iyi bare baskasi alsa ustune kalsa ispatlayamazdinda
tarafından
Valla umrumda olmazdi gercekten. Benm canm kiymetli :D boyle seylere kafa yorup erkenden yaslanmak istemiyorum :D
0 oy
(47 puan) tarafından
Bence sil eşin de şahit olsun hatta onlar kendileri görsün yarın birgün birşey olur direk üstüne kalır.ben amneminkini öyle yaptım hiç sevmem para işlerini uzak olsun benden....
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Aman böyle insanların peşine ne koşuyorsun o zaman yüzlerine bile bakmam terbiyesizler 
0 oy
(677 puan) tarafından
Bosver daha iyi olmuş.kartin limiti yüksekmiş trendyoldan hem arkadaşımın hemde kayinpederimin kartından surekli para çekilmiş.internette de cok şikayet var bunla ilgili.bisey olsa senin üstüne kalırdı 
0 oy
(795 puan) tarafından
Bende de kayıtlı kalmış en son gorumceme masa aldirmisti  inan şu an eşimin yanında sildim korktum yarın öbür gün bişey olur kötü biz oluruz 
0 oy
(319 puan) tarafından
Ya baskasi olsa anlarim da bu kadar yakinina guvenmemek de nedir. Ben olsam hem uzulur hem kizardim. Bi de ayni evdesin yaniiii. Guvenmiyorsun evine niye aldin derler adama
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Ne kadar kart varsa sil bazen çekiliyor senin üzerine kalır bizim de kayıtlıydı bızde sildik
0 oy
(2,259 puan) tarafından
Eşinle aranız nasıl canım ? İnşallah düzelmiştir diye umuyorum
0 oy
(507 puan) tarafından
Bence boşuna alınma canım güvenmeseler ilk alışverişte de sana değil oğullarına söylerlerdi. O sitelere kart kaydetmek çok sakıncalı benim kaydettigim kart üzerinden yurtdışından alışveriş yapmayı denemişler Allah'tan banka onaylamamis hemen kartı iptal ettik karta el koyma işlemi denenmiş hiçbir yere kaydetmeyin kartınızı dediler sende kaydını sil bence kartın çünkü limiti de yüksekmiş
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben olsam şahsen kimsenin kartını kayıtlı tutmam telefonumda her ne olursa olsun bu devirde kim kime güveniyor ki hırsızlıkla hiçbir alakası yok bunun 50 bin tl değil bin tl limitim bile olsa kimsede kayıtlı kalsın istemem devir böyle malesef 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 377 göst.
10 Haziran 2022 Aile kategorisinde Smyra01 (1,777 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 538 göst.
29 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 325 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Rukiyeshn (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 275 göst.