0 oy
157 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Hanımlar 4 haftalık hamileyken işe başladım ilk kadın dogumcuya gittiğimde kendi sigortam görünüyordu doğumdan sonra iki yada üç ay maaş yatiyormus sanırım bundan nasıl faydalananilirim aldığım maaş tutarı ile ilgisi var mı 

2 Cevaplar

0 oy
tarafından
 doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra da 8 hafta ücretli rapor hakkın var sonra ücretsiz rapor da alabilirsn soruna gelirsek de eğer rapor aldıysan maaş haricinde toplamda 7 bin küsur rapor parası alırsın doğumdan sonra almadiysan genel toplam tabi
tarafından
Canim kendimden anlatım anla mesela ben 18 eylul dogum yaptim bundan tam 1 yil once sgk veya bagkur baslamasi gerek ki sen 4 haftalik hamileyken ise basladim diyorsun alamazsın ondan öncede sgk varsa bilemem 32. Haftada dogum iznine çıkıyorsun dogumda 8 hafta sonra ise başlıyorsun paran yatiyo ben gecen ay aldim 7 bin 200 kusur
tarafından
Hayır alabilir bende hep çalışıyodum ama sigortam yatmıyodu 14 haftalık hamileyken sigortam başladı ve aldım onun öncesinde hiç sigortam yoktu
tarafından
Ben internette yazılanı diyorum ki bizim gelinde 2 aylik hamileyken sgk basladi alamazsın demişler alamadılar zaten
tarafından
İş ve sosyal güvenligin kendi web sitesinden yazsn yazı şu ki Doğumun 32. haftasında hekimden istirahat raporu alınmış olması,
• Doğumdan önceki bir yıl içinde en az 90 gün kısa vadeli sigorta primi bildirilmiş olması yani en az 90 prim gün sayısının olması,
• ... Yani 32.  Haftaya 90 günluk prim olsa yeter
tarafından
Dogrudur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hamile olduğunu bilirseler işten cikarabilirler bana öyle yaptilar
tarafından
Ciddimisinn yaa neden peki bu doğumdan sonra alınan para yüzünden mi
(225 puan) tarafından
Hamilelik işten çıkarma sebebi olamaz yasak bu sebebi öne surerlerse yasal hakkını arayabilirsin ama deneme süresinde işten çıkış verebilir hamileliğini öğrenip deneme süresindesin senden memnun değiliz diyip çıkarabilirler 2 ay lik bir süre bu
tarafından
Davalığız şuan
tarafından
Zaten hamile birinin işten çıkarılmadığını bildikleri için tabi ki de hamileydi çıkardık demediler kimse demez başka sebepler sunuldu.
(225 puan) tarafından
Aynen öyle hamilelik bahane edilemez ama diğer sebeplerede belge sunmaları gerekir

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 125 göst.
0 oy
8 cevap 274 göst.
28 Mart 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde Mihrimah 07 (327 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 145 göst.
0 oy
8 cevap 204 göst.
30 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eslemmm (1,459 puan) tarafından soruldu

382,233 soru

11,444,457 cevap

35,014 kullanıcı

...