0 oy
215 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ne kadar temiz atarsam atayım bardaklarim parıl parıl parlamiyor. Işığa tutunca buğulu duruyor. Bide üzerinde kireç artıkları gibi şeyler oluyor dışında... Sebebi ne olabilir. Filtresini falan da temizledim. 58 dakika yüksek sıcaklıkta yıkıyorum finish tablet kullanıyorum parlatıcı da dahil.

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benimki de aynı kuzum yarın servis cagiricam 
tarafından
Banada haber ver canım unutmazsan
-Reklam-
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Deterjandan olabilir kuzum 
tarafından
Bide fairy mı denesem
(2,722 puan) tarafından
Dene kuzum bi ara bnde pril sivi kullandim mahvetti bardaklari n hep attm yumusak dokulu tabletler daha iyi temizliyo tas gibi olanlar cizyo
0 oy
tarafından
Makine tuzu ve parlatici yapiyo diye biliyorum o yuzden ben kullanmiyorum 
tarafından
Parlatıci ilk zamanlar güzel yapıyodu da şimdi kötü oluyor ya
tarafından
Ben oyle duydugum icin kullanmiyorum fairy kullaniyorum memnunum
0 oy
tarafından
Makinenin markası ne canım
tarafından
Arçelik kullaniyorum
tarafından
Benimki de Arçelik'te gayet memnunum ama
tarafından
Bilemedim canım sıkıntıyı ya
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Sular kireçli olduğu için makineye tuz koymak gerekiyor. Bir de ben deterjan olarak fairy kullanıyorm memnunum. Makine temizleyici de kullanabilirsin
tarafından
Aa mantıklı. Tuzu marketten mi alayım yoksa normal tuz atanlar da var ne onerirsin
(1,885 puan) tarafından
Yok canm makineler için ayrı tuzlar var ucuz da hem marketten alabilirsin. Babamın çok yakın arkadaşınin beyaz eşya dükkanı var biz b.makinesini alırken özellikle söyledi kireç için tuz kullanın makine temizleyici kullanın diye. Bir de deterjan da çok etkiliyor
0 oy
(119,249 puan) tarafından
Parlatici bolumune sirke koy
0 oy
(552 puan) tarafından
Deterjandan oluyo cnm bide haftada bir filtreni ve makineni temizle ben BİM'in deterjanini kullanıyorum igrwncccccc makinami mahvetti şimdi finish mikemmelll
0 oy
tarafından
Sudan dolayı oluyor kuzum o 
0 oy
tarafından
Makinanın tuzu bitince öyle oluyor canım kontrol et istersen 
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Benimde öyleydi fairy kullanıyorum. Finish tuz ve parlatıcı. Ama deterjandan çok koku kalıyordu. A101de sirkeli bi fisfis gördüm onu sıktım temiz ve deterjan kokusuz çıkmaya başladı 
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Benimde makina arçelik ve finish kullanıyordum bardakları tabakları mahvetti tuz koymayı bıraktım pril tablete geçtim artık güzel yıkıyor bugulu kireçli görünüm gitti
0 oy
(5,220 puan) tarafından
benimde makinem iyi deterjanım fairy tuzu falanda var ama dediğin gibi eski bardaklarda aynı olay bende de var ama aşırı kireçli buranın suları önceki gün limon tuzuyla kaynattığım demliğin dibi 2günde kireç bağlıyo ben çamaşır suyuna koycam bakalım çıkmazsa yapacak bişe yok 
0 oy
(78 puan) tarafından
Cnm birçok sebebi olabilir.benim makinada yeni olmasına rağmen güzel yikamiyordu finish kullanıyordum sonra fairy platium aldım güzel yıkadı ona göre ama yine de tencerelerim güzel olmamıştı sonra salterlerden dolayı makinanın fişini çekmek için yerinden çektik meğerse makinayı ilk kurduklarında çok itmisler ve makinanın borusu ezilmiş çok az su gelmiş onu duzeltince daha güzel yikadi
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Finish berbatt hayatımda bir kez aldım 5 tabletten sonra kullanmadım o yapiyo canm  fary al

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 481 göst.
22 Eylül 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 286 göst.
25 Haziran 2021 Diğer kategorisinde G.ll0 (1,536 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 111 göst.
4 Aralık 2022 Aile kategorisinde Esma elif (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 61 göst.