0 oy
144 göst.
Aile kategorisinde (1,126 puan) tarafından
Bebegimde pfapa var. Doktor atesi ciktigi zaman kortizon vuruldugunda 6 saat icinde gececektir demisti. Neyse 2 ay sonra ateslendi souledik doktora.. doktor bakti kortizon yetmez bogazlaei cok kotu olmus igne de yazcam dedi ve igne yazdi. Ama o gun koetizonla aksam atesi dustu cikmadi. Ben Antibiyotigin  ilk dozu yaptirdim 2. Dozu yaptiramadim bebek uyuyakaldi. Sonra diger dozlwri yaptirdik ama o tek yapilmayan igneyi yaptirmadim. Cunku bi onceki igne de tir tir titremisti nefesi kesilmisti korkudan cok uzulmustum. Kortizondan sonra da atesi cikmayinca bu da kaliversin demistim. Ama suan atesi 37.2 37.3 seklinde. Endiseleniyorum tekrar cikar diye..o son dozu yaltirmadigim icin iyilesme olmamis olabilir mi ? 5  gun oldu 

3 Cevaplar

0 oy
(5,949 puan) tarafından
Canım  normal bir sıcaklık o ama  bebgin hasta olduğu için yanlış bir bilgi vermek istemem  geçmiş olsun 
(1,126 puan) tarafından
Tesekkur ederim. Nornal vucut sicakligi 36.8dir de o yuzden endiselendim.
(5,949 puan) tarafından
Bebeklerde normal karşılanıyor canım  38 den yüksekse atesi  vardır
tarafından
37.5 ates.37 .3.4 de ates ola bilir yukselmeye dogru gidiyor .
kizimda dun aksam 37.5 di gece yine yukseldi sabaha karsi yine .oylen yine 37 den basliyor 38.38.5  39 a kadar yukseliyor.37.3 de ates sayiliyor
-Reklam-
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Ilaç kısmını bilmiyorum canım ama bildiğim kadarıyla 37.5 sonrası ateş ve 38den once ilaç verilmez
0 oy
tarafından
bu gun bienimde kizim ateslenmisdi sabah antibyok vuruldu.saat 5 de serim takildi atesi yokdu aksam antibyotikini vurmayalim dedi esim.ama bdn hayr vuralimki iylessin .yarin yeniden yukselmesin.hic bir anne bebeyine iyneler girsin istemez .ama vurmazsakda iylesmez.sizede bi bilgi veremem kuzum drunla konus sen en iyisi.bu benim dusuncem  gecmis olsun

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 115 göst.
6 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Duruu12 (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 73 göst.
0 oy
7 cevap 105 göst.
18 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde 3 mucizenin annesi (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 142 göst.
8 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,325 soru

11,291,854 cevap

34,710 kullanıcı

...