0 oy
277 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (394 puan) tarafından

Bebeğimi emziriyorum diğer göğsüm fışkırıyor yada sağıyorum yine aynı oluyor ve akmaya başlayınca çok agırıyor göğsüm taş gibi oluyor sütüm bebeğimi beslemiyor hatta kilo verdirıyor o yüzden mamaya başlattı doktorumuz işe yaramayan sütün agrsını cekiyorum cnm çok yanıyor kızım da mastit oldum yine olcm dıye çok korkuyorum göğüs pedi kar etmiyo artık:(:(işede yaramıyo yaraşa cekicem katlcm ama yok koltuk altına kadar agryo nasıl azalta bilirim sütümü 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Nasıl sütun beslemiyor, öyle şeymi olur her anne sütü bebege özeldir. Hemde sütün bol Muş anlamadım valla
(394 puan) tarafından
Bebeğim prematüre o yüzden kilo veriyor sadece sütle beslenince prematüre aptamil kullanıyoruz
tarafından
Olsun sen hem sağ ver hem mama ver daha çabuk toplar inşallah
(394 puan) tarafından
Sağıp veriyorum zaten sütümü ama çok fazla çok fazla yani inanki buzluk süt dolu rabbim olmayanlara versn olsa dert olmsa dert
-Reklam-
0 oy
tarafından
Maşallah de kız emzirebildigin kadar emsin emmezse sağ 
(394 puan) tarafından
Çok fazla ememıyor cnm çok küçükdha
tarafından
O emer annesi benim prematürem emdi az az surekli
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Canim şimdiye kadar kilo vermesi normaldi zaten. Belki de on sütun çoktur. Sağ biraz sonra emzir mamaya çok alıştırma 
(2,252 puan) tarafından
Bir de maşallah de ne güzel bol bol sağ at buzluğa iler de işine yarar
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Canım nasıl emziriyorsun bi göğsü tamamen bosalana kadar mı emziriyorsun yoksa 10 dk birini 10 do birini koruyun asla kalitesiz olamaz 
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Kuzum bol bol emzir ya tam ememiyor boşalamıyor sağ mastit olunca dolaba at ilerde içirirsin benim kızımda 2 ay kadar kilo alamamıştı idrar yolu enfeksiyonundan almıyormuş istersen baktı bi benim kızım 1 yaşında hala göğsüm akar sürekli kıyafet değiştiririm 
0 oy
(552 puan) tarafından
Cnm ne yiyip arttiriyosun benim de sütüm yok çok kötüyüm bebeğim ac
(394 puan) tarafından
Cnm benimde sütüm yoktu ilk başlarda doktor bir bitkisel damla verdi onu iki gün kullandım durum bu işte
(552 puan) tarafından
Adı ne cnm
(394 puan) tarafından
Bakmam lazım cnm buluyum bi
(394 puan) tarafından
Galactago cnm 135 tl almştı eşim eczane den internet de daha uygun
(552 puan) tarafından
Ben de alsam zararı olur mu acaba
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Bu sütleri sağıp buzluğa at bari kilosu toparlansin öyle İcer bağışıklık için ne kadar önemli 
0 oy
tarafından
Kuzum emzir bol bol ama aptamil prematüre mama vermezsen zayıflar, mama da ver kendini toparlar, o süt fışkırması bendede oldu 3 aylık olduk geçti, benimde ötekinden fışkırıyordu resmen birinden emince
0 oy
tarafından
Canım maşallah de her yerde deme nazar olur süte 
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Canım acilen bi emzirme danışmanından yardım al, ankarada  ve istanbulda isen numara atabilirim sana sütün yeterli ama bebeğin sürekli önsütü aldıgı için beslenemıyor, bebek tamamen bi göğsü boşaltınca diğerini emzirme lisin, anne sütü 3 kademeden oluşur önsüt özsüt ve son süt, sen son sütü verirsen bebeğin kılo alır çünkü sütün en yağlı kısmı orasıdır ilk önce bebek su ve süt karısımı olan önsütü emer emdikce özsüt gelir ve sütünün yağlı kısmı gelir, sen öncelıkle sağmaya bırak bebeğini her saat başı emzir bak nasıl kılo alıyor 
(2,047 puan) tarafından
Eğer bebeğin emmiyorsa premetüre ise ağız ve çene kasları gelişmemiş olabilir onun içinde eds yöntemi var bebeği onunla beslıyorsun
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Emzirmeden sağ canim ön sütü boşalt yağlı kismi sonradan akiyo onu emzir.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 57 göst.
0 oy
2 cevap 50 göst.
26 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kerdem (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 23 göst.
8 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Kerdem (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 36 göst.
13 Temmuz 2023 Aile kategorisinde ilookan (2 puan) tarafından soruldu