0 oy
813 göst.
Aile kategorisinde (34 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
2018 Haziran ayının son günü hamile olduğumu öğrendim hemde o ay 1 senedir denememize rağmen olmadığı için Dr Dr eşimle gezmistik sizin digal yolla çocuğunuz olmaz demişlerdi 3 Dr da. O ay hiç umudum yoktu ilaçlara baslicaktik eczaneye sipariş vermiştim ki ben ilaçlar gelmeden hamile olduğumu öğrendim mucizem geliyodu hepimiz çok şaşırdık. Sonra 1 Mart 2019 günü doğum yaptım. Dünyam değişmişti olsada hasta olur diyen Dr ların aksine o kadar akıllı sağlıklı bi evladım oldu ki şükürler olsun çok farklıydı 2 ayına yeni girmişti ama.donmeye başlamıştı doğumdan çıktığında ben göremedim sezeryan olduğu için ama sonra bana anlattılar gözü açık çıkmış odaya herkese tek tek bakmış herkes çok şaşırmış. Hamileliğimin 4. 5. Ayında eşimin vefat eden babasını görmustum rüyamda bizim evin buradaki.mezarliktan beni bu arabayla.alip götürdü bişey alalım ben seni geri bırakılan demişti bana bende onla gitmiştim tabi bunlsr sonradan aklıma.geldi zamanla.. bı de sezeryan doğum yapmıştım ilk ayildigimda gördüğüm rüyadan tek bi sahne hatırlıyorum eşimle benim babam rüyamda tabut tasiyolardi hatta sonradan anlatmıştım rüyamı bizimkilere.. bebişim.buyudu 5 ayının dolmasına bı kaç gün vardı o gün o kadar çok yemek yedirdim ki ona sütüm.gelmiyodu.mama.yiyodu mamayı sevmemiş tavuk suyu çorba kahvaltı yoğurt meyveler yiyordu o gün o kadar çok yedirdim ki 1 haftadır yikamamistim hasta olmasın diye yikamam lazim diyorum içimden boşver sonra yıkarsın yedir diyorum o gün hep yedirdim.hep saat başı o da yedi güzel yavrum.. gece uyuduk hiç ağlamaz çok sakindi digdugundan beri o gece uyurken gözleri kapalı o kadar agladiki o ağlamaya uyanmadı bile okudum sabaha kadar hep kucağımda tuttum korktu diye rüyasında sabah 6 da kalktık her sabah olsugu gibi kahvaltı etti 9 a doğru bi daha uyuttum hep gözümün içine bakan o gitti o sabah yerine yüzüme hiç bakmayan bı bebek geldi sanki uykusu var herhalde dedim o yüzden bakmiyo 9 a doğru uyudu yanına yattım bu yaşıma kadar hiç böyle derin uyudugumu hatırlamıyorum her gece onun parmağını tutar öyle uyursun ki kipirdadigi zaman duyuyim diye o gün saat kaçtı tabi bilmiyorum gözümü açtım uyumuşum.farkinda değilim yanımda yoktu.. öyle derin bi uykudan uyandimki gözümü açınca rüyamda doğum yaptım herhalde büyüttüm falan sandım. Sonra onun küçük yatağı ilişti gözüme fırladım saniyede bir sürü şey geciyo aklimdan yuruyo acaba benmi yanlis hatırlıyorum salondan çıkıp gelir o şimdi diyorum hemde ywtaktanmi dustu acaba sitede bakmak istiyorum.yatagin adasına ama.bakamiyorum sonra sağ tarafında kafamın arkasında gözüme bişey ilişti başımızı cama.vermistik başlık tarafına değil o petekle yatak arasına.minder sıkıştırmıştim gözüme bişey ilişti kafamın arkasına doğru kalan yerde yastiktir o dedim bakamicam dedim.bakmak istemedim sonra baktım tabi.. sadece burnundan yukarısı gözüküyordu elleri kolları asada burnu yatağa takılmış orda nefessiz kalmış yavrum ama aklım almiyo oradaki yastiklar yatağın üstüne gelmiş asa düşmesi gerekirken ve kafamın üstünden geçmiş haberim yok başka türlü oraya giremez aldım onu oradan çok rahat çıkardım sıkışmış gibi değildi sanki çığlık çığlığa apartmanı inlettim evde tektik zaten 5 ay boyunca tek baktım... Karşı komşum kapısını açtı kucağına bı verdim bı daha bakamadım kendimi divemeye basladim çığlık çığlığa ambulans gelmiş doğum yaoigim hastaneye götürmüşler 24 temmuz sabahı öğlene doğru.. 24 temmuz 25 temmuza bağlayan gece sabaha karşıda bı daha atmaya başlayan o küçücuk kalbi dayanmamis durmuş... otopsi savciliga ifade derken geçti bitti... 2 yaşına girmek üzereydi simdi bi ton ilaçlar psikiyatriler anca kendime geldim. Çok şükür ki eşim ailem hep yanımda oldu onlar sayesinde aslında ne büyük bi nimete sahip olduğumi bu cennet kuşu annesi olduğumu anladım yeni yeni toparlanmaya başlamıştım ki bu hafta hamile kaldığını öğrendim arkadaşlar 4 aydır deniyorduk ama olmamıştı ilaçları bırakmıştım ama Aralık ayının başında yine kötülemeye başladım yine psikiyatriye gittim bu ay ilaca başlattı beni ama bunları kullanırken korun dedi bu ay korundum guya denemedim aslında ama nasıl oldu hala aklım almiyo ben bu hafta hamile olduğumu öğrendim.. yine girdim buraya tabi oğlumu beklerken de burdaydim.. eski sorularımı cevaplarını okudum ciğerim yandı içim. parçalandı ne mutluymusum.ne.heycanliymisim dedim şimdi sizleri merak ettim konuşmak istedim bebisleriniz buyudumu anne diyolarmi merak ediyorum ve psikolojik olarak kaybetme korkusu yaşıyorum.suan sanki düşük olucak bununda yüzünü göremeden kaybedixekmisim gibi şeyler geliyo aklıma... dualarınızida istemek için sizlerle konuşmak paylaşmak istedim hem açımı hem buruk mutluluğumu... 

21 Cevaplar

+1 oy
(5,313 puan) tarafından
Çok zor Bi sınavdan geçmişsin Allah sabır versin.. Tekrar Bi yavrun olacak saglıcakla kucagına al inşallah... 
(34 puan) tarafından
Oyle.. Allah razı olsun inşallah sagol
-Reklam-
0 oy
(492 puan) tarafından
Ahhh allahım okurken tüylerim ürperdi allahım yavrularımızı korusun sanada rabbim sabırlar versin karnında allahın emaneti var bir meleğin vardı 2. Meleğin olacak inşallah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin rabbim :(
(34 puan) tarafından
Allah razı olsun amin inşallah rabbim kimseyi sinamasin evladiyla
(492 puan) tarafından
Amin canım amin allahım korusun hepsini
0 oy
tarafından
Oyy bütün gün girmedim uyku tutmayınca bı bakayım dedim içimi parçaladin kuzum  Allah sana bağışlasın yavrunu melek oğlumda seni öbür dünyada karsilicak inşallah çok zor zamanlardan gecmissin ama geçmiş şimdi seninle atan minik kalp için güçlü olmak zorundasın.sagkicakla kucağına almayı nasip etsin Allah
(34 puan) tarafından
Hakkını helal et uzduysem ama paylaşmak konuşmak istedim çok sağol Allah razı olsun benim gibi çok anne var ne olur bizim gibi annelere dua edin birinin birine dua etmesi çok güzel inaniyorumki sevdiklerimin duasıyla ayaklandim tabi buda iman gücü lazım kötü insanlarlada karşılaştım bu zamanda en yakın arkadaşım kardeşim bildiğim beni ugursuzlukla dalgaya aldı gerçekten hayat çok acımasız insanlar çok kötü ama duanın gücü rabbimin mucizeleri sonsuz elhamdülillah
tarafından
Asıl sen hakkını helal et canım benim sen ve senin gibi anneler sabrinizin mükâfatını alırsınız inşallah herkes kalbinin ekmeğini yer canım eden bulur boşver sen takma kimseyi sen iyi ol ki seninle kalbi atan  mucizende iyi olsun duamdasin hayırlı geceler canim
(34 puan) tarafından
Çok sağol Allah razı olsun hayırlı geceler
0 oy
(983 puan) tarafından
Allah sabir versin kimseye evlat acisi yasatmasin Rabbim sana bir umut nasip etmis insallah saglikla kucagina alirsin 
(34 puan) tarafından
Amin insallaj Allah razı olsun
(983 puan) tarafından
Konusmak istersen yazabilirsin her zaman evlat acisi nedir bilirim benim dogmadan kalbi durdu 2 hafta icimde kalbi atmadan durmus eger yasasaydi 1 yasinda olucakti icim hala yanar
0 oy
(70 puan) tarafından
Rabbim size sabır versin hiç kolay şeyler değil üstesinden gelmek çok zor ben 6 haftalik ce 7 haftalik iki düşük yaşadım o bile ne kadar yopratti yordu hirpaladi beni Rabbim bu yavrusunu size bağışlasn inşallah 
0 oy
(476 puan) tarafından
Rabbim sabırlar versin cok zor olmalı düşüncesi bile insanı kahreder ama bak rabbim sana bir can daha verdi. İnşallah sağlıcakla kucağına alırsın. Uzun sağlıklı bir hayatı olur da Allah analı babayı büyütmeyi nasip eder inşallah. 
0 oy
tarafından
Canim benim ya. Imtihanin nasikda agirmis. Rabbim kolay gecmeni nasio etsin be kuzum. Bu bebegin ins sana hayirla gelir hayirli uzun saglikli omurleri olur...
(34 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Ben bunu instagram da cennet kuşu anneleri sayfasında okumuştum canim Rabbim sana sabırlar versin cennet kuşun şimdi ibrahim peygamberimizin yanında. Ne mutlu sana da evladına da. Allah'ım kavuştursun..
(34 puan) tarafından
İnşallah amin sagolasin
0 oy
(800 puan) tarafından
Okurken içim yandı Rabbim kimseye evlat acısı yaşarmasın Rabbim tüm istiyenlere versin inşallah 
(34 puan) tarafından
Aminnn
0 oy
tarafından

Yüreğim yandi ben bacim oglumu yanımda yatırıyorum korktum sen öyle diyince uzaklastrdim kendimden allah sana bolca sabirlar versinn cok zor bi snav :'(

0 oy
(2,241 puan) tarafından

icimi parcaladin :( canim cok ozluyorsun tahmin edebiliyorum tabikide duygularinin hepsini anlayamam ama lutfen kendini birakma yeni dogacak bebegin icin cennette bekleyen yavrun icin guclu ol onlar senin meleklerin insallah hayirla kucagina alacaksin ozledigin ne varsa yasayacaksin <3

(34 puan) tarafından
Amin inşallah....
0 oy
(772 puan) tarafından
Seni anlamam imkansız damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış. Rabbim sana ve senin gibi ewladını kaybetmiş annelere babalara dayanma gücü versin. Bu dünyada ki sınavın çookk ağır olmuş insan aklını yer bitirir ama bak Allah sana bunun üstesinden gelebilmen için bu sınavı geçebilmen için sana bi melek yollamış ve almış sende bunun üstesinden gelebilmişsin ki Rabbim sana hiç beklemediğin bir anda tekrar bir mucize nasip etmiş. Kimse böyle bir şey yaşamak istemez ben okurken içim parçalandı sen neler çekmişsindir. Rabbim bu acıyı sana yeni mucizenle unutturur inşallah. Şimdi daha güçlü olman lazım yeni umutlar için yeni bebişin için inşallah sağ salim kucağına alıp büyütmek yaşlandığını görebilmek nasip olur canım.
(34 puan) tarafından
Çok sağol Allah razı olsun güzel dileklerin için çok sağol amin inşallah rabbim kmseyi sinamasin evladiyla
0 oy
(124 puan) tarafından
Gozlerim doldu inan :( Rabbim sabrini versin kuzum Rabbim verdi Rabbim aldi cennette seni bekliyor ins Allah . Gecmise takilip yasaniomaz kendini topla ikinci emanet geliyor bak :)
(34 puan) tarafından
Öyle tabi onun emanetiydi sabır etmek dusuyo bize Allah'ım kimseye yaşatmasın inşallah ikinci melegim şifa olucak bana
(124 puan) tarafından
Amin amin ins kuzum onun icin toparlan ayakta dur bak bir emant daha  geliyor
0 oy
(625 puan) tarafından
İnan çok üzüldüm rabbim sana bağışlasın inşallah bu günleri unutursun doğacak olan meleğinle moralini yüksek tut olurmu bana istediğin zaman yazabilirsin 
(34 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim amin inşallah Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Başın sağ olsun canım benim çok çok üzüldüm annem hep derdi sakın yanında yatırma diye uyku hali ne olacağı belli olmaz diye inanmazdım çok çok ağır bi imtihan Allahım sabırlar versin 
0 oy
(230 puan) tarafından
Canım inan okurken sanki gördüm o kadar hissettim. Çok ama çok üzüldüm çok zor rabbim yardımcın olsun rabbim sana yardım etsin a çok şükür hamilesin emin ol o seni ayakta tutarcok çok geçmiş olsun 
(34 puan) tarafından
İnşallah öyle olur Allah razı olsun
0 oy
(152 puan) tarafından
Keşke okumasaydım çok tuhaf oldum 

Rabbim sana sabir versin canım ne zor ne acı bisi çok üzüldüm kiyamam sana ya 

Korktuğun başına gelir derler ya hic korkma kendine çok dikkat et Allah hayirlisiyla kucağına almayı nasip etsin inşallah 
(34 puan) tarafından
Amin inşallah sagolasin
0 oy
tarafından

Gözlerim doldu olurken kendi yavrum gözümün önüne geldi allah korusun :'(rabbim yardım etsin sana sabır versin çok zor

(34 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
(814 puan) tarafından
Cnm bende 2019 un haziran 22 sinde aon adet olmustum 2020 5 martta dogum yaptim bebegim 1 yasina giricek okadar uzuldumki sana anlatamam suan 1.5 aylik hamileyim raabim sabir versin cok üzüldüm 
(34 puan) tarafından
Allah bağışlasın öbür bebisinide sağ salim kucagina alirsin inşallah çok sağol Allah razı olsun
(814 puan) tarafından
Amin cnm sende insallah
0 oy
(826 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum ama bak yavrun öyle olmuş diye ikincisi öyle olucak diye bişey yok canım ben kendimden bilirim. 2018de benim 3 aylık bebeğiçin kalbi durmuştu kürtaj olmuştim dünyam başına yıkılmıştı hemde abimi kaybetmiştim yavrumu   bulmuşken  3 ay sonra onuda kaybettim tüm psikolojim bozulmuştu. Artık istemiyordum bebek korkuyordum onuda kaybetmekten etrafımda hamile birilerini gördükte o kadar kötü oluyodumki şimdi olsaydı 1.5 yaşımda olacaktı. Kısmet dedim kendimi işe verdim sonra hamilr kaldım 8 ay sonra o kadar çok korkuyodumki özür dilerim ama eşimle bile yakınlaşmıyodum bişeu olur diye doktora gidiyprdiç her ay ultrasona girdim her doktora gitdiyimde korki alıyordu içimi gene kalbi durmjş diyecek diye. O kadar kötü geçirdimki hamilelimi tadını bile çıkaramadım onuda kaybedersem eğer diye. Tam 36 haftaya gelniştimki yüksek tansiyon yüzünden sezeryana aldılar oğlum oldu ama kalbinde 3 tane delik testisleri inmemoşdi hipospadias vard. 4 gün hastane kolidrolarımda ağlayarak gezdim son günümde bebeğim kötü oldu uykusuzluktan ölüyordum ama uyumuyodum biçey olur diye. Yoğun bakımda kaltı oksijen verdiler bebeğimjn kirli kiyafetleriyle uyudum gece boyu bebeğimin sesi kuıaklarımdaydı. Çooook şükür şimdi 10 aylık sorunları hala var ama doktora gidip geliyosuz hepsi iyi olucak inşAllah. Yazmak istedim bunıarı çünkü aynl hissler bana göre. Sende korkma bebeğini düşün o daha küçücük belki böyıesi daha hayırlı. Her şey çok güzel olucak inan bana. İnanman yeterli)))
(34 puan) tarafından
Öyle rabbim acı verirken yardımını sabrinida eksik etmiyo sınav dunyasindayiz allahim damada sabır versin evladına bol şifalar versin
(826 puan) tarafından
Amin canım  hayırlı sende evladını kucağına al. Hamileliyini güzelce tadınl çıkar canım.))) Bebğim sağ salim doğsun
(34 puan) tarafından
:) inşallah en büyük duam Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 407 göst.
5 Ocak 2021 Aile kategorisinde MehmetEmir (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 283 göst.
5 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Biroglanbirkizannesi (535 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 396 göst.
13 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Papatyasever (3,159 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 538 göst.
15 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,822 puan) tarafından soruldu

379,362 soru

11,355,598 cevap

34,831 kullanıcı

...