0 oy
322 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (54 puan) tarafından
Sezaryenden sonra ağrılarm artı  dinmiyor özellikle  lavabodan sonra adım  atamiorum yataga zor koyuyorlar  beni aglamaktan  gözlerim  şişti  ambulansı aradik ilaç  takviyesi  yaparlar ama bebegi emziremessin dediler gitmesim oyuzden  bgn 4 günüm  yaram yaniyor icten ozellikle lavabo ihtiyaçini karsilarken carsamba günü  gidicem  doktora  ne yapmam  lazim bana yardımcı  olur musunuz  nasil toparlanmaliyim kanamamdada azalma var

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim de 3 gün sadece ama dediğin sikayetler olmadı bende canım hiç yatamadim zaten sezeryandan sonra usutmus olabilirmisin
(54 puan) tarafından
Bende öyle  dusunuorum hastanedeyken hep ayakta yaptim tuvaltetimi otururken  cok aciyordu yaptıktan  snra hep  alt tarafimi sicak suyla  yıkadım  ama hastane odasi soğuk  da değildi  cokda iyidi evdede soba var 2 defa böyle  yaptım  2 cide basima bu geldi
tarafından
Ayağına sıcak su torbası falan koysan
-Reklam-
0 oy
tarafından
Geçecek bol bol yürümeye çalış acının üzerine git iyileşmeni gerçekten hızlandırır. Çok geçmiş olsun.
(54 puan) tarafından
Banada öyle  dediler  acısada yuru hareket et dediler  ama bu defa daha kötü  oldum dün  çıktım  hastaneden hastanedeyken daha iyidim eve geldim  5 saat sonra başladı  herşey  gelir  gelmezde bebegimi emzirdim  oturdum yemek yedim yine  agriodu yaniodu ama bukadar  artmamisti
tarafından
Aslında artmaması gerekir sen kendini takip et olur mu çok çok artarsa doktora görünmen gerekir ayaklarını çok sıcak tut sıcak şeyler iç ve ne olursun yürümeyi ihmal etme ben yürümedim çok geç iyileştim
0 oy
tarafından
Cok şaşırdım ben hic zorluk yasamadim. Ameliyattan 5 saat sinra kalktim yurudum tuvaletimi yaptim. 3 4 gun sonra da hic agrim yoktu. Allaj yardimcin olsun 
(54 puan) tarafından
Aminnn :(
0 oy
(10,030 puan) tarafından
Yatarsan hic iyilemezsin canim. Surekli kalk yuru. Benim oyle agrim olmadi ama çok yatip oturup kalkinca daha cok agri aci oluyor. Ben hic yatmadim gece dahil bebegimle kendim ilgilendim 10.gunde evimi supurup silmistim
(54 puan) tarafından
Allah banada en kisa sürede  nasip  etsin cok zoruma gidio kizimla ilgilenemiyorum
(10,030 puan) tarafından
Canim sana agri kesici antibiyotik falan vermedimi doktorun
0 oy
tarafından
Yasamadım canım bu tarz Rabbım yardım etsin :(
(54 puan) tarafından
Aminnnn inşallah  :(
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Senin düzenli ağrı kesici kullanman  gerekir canım ilk bir hafta zor oluyor ama inan ki geçiyor. Artık ağlama bebeğin de huzursuz olmasın. Biliyorum zor inan hepimiz yaşadik buna benzer şeyler bu kısım da anneliğin çok konuşulmayan kısmı. Dilerim huzurlu sakim ve mutlu bir bebek olur yavrun. Hayırlı uğurlu sağlıklı olsun. 
0 oy
(10,886 puan) tarafından
Korse gibi birsey takıyor musun? O acıyı baya baya alıyor. 
0 oy
(916 puan) tarafından
Normal değil durumun bence ya usuttun yada enfeksiyon kaptin yaram da yanıyor dedin . Bence bir doktora gidin baksın ayrıntılı
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Bende sezaryan oldum ama böyle şeyler olmadı sen bol bol yürümeye çalış cnm ne kadar yürürsen o kadar hızlı toparlanirsin ayaklarını sırtını sıkı giyin
0 oy
tarafından
Ağların geçmesi için bol bol yürümem gerek bén hastanede kızımı emzirir uyuturdum sabaha kadar yürürdüm beş dk dinlenir sürekli yürürdüm üç gün agrisi şiddetli oldu dördüncü gün normale döndü geçer inşallah canim 
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Bol bol yürüyüş yaptın mı. Bende bu kadar şiddetli ağrı olmamıştı. Belki enfeksiyon kapmış olabilirsin kontrole çarşamba değilde bugün gitsen
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Zorladiysan kasılma yaşıyor olabilirsin ben 1 hafta tutuns tutuna oturup kalkıyordum wc ye kabızlık da cabaci zaten. 1 hafta da oturur pozisyonda uyumuştum düz yatamıyordum. Ağrı kesici ve Rahim toparlayici vermeleri lazımdı kuzu. Bol bol yürümeye çalış. İçin rahat etmeyecekse doktora görün 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Çok  geçmiş  olsun canım  hiç bir fikrim yok  benim hiç  agrım  olmadi 
0 oy
(1,505 puan) tarafından
Canım bende kısa bir süre içinde oldum ne olursa olsun usutmiceksin orayi usuttugunn zaman is bitiyor gerçekten temiz bir havluyu al veya temiz bir bez utuyu bas oraya dikislerinin uzerine koy ve cok sıkı giyin soguduktan sonra tekrar utuyu bas tekrar koy işine yarar inşallah geçer agrilarin çok zor gercekten
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Kuzum ben bir hafta boyunca tek başıma gidememistim tuvalete, yatarkende kalkarken de hep eşim kaldırdı. Sürekli evin içinde yürüdüm daha kötü olmayayım diye ama baya ağrım vardı anca 20 gün sonra falan ufak ufak iş yaomaya başlamıştım
0 oy
(826 puan) tarafından
Bende oldum ama öyle ağrılarım olmadım. Ayağa kalktım hiç oturmadım gezdim sonrada düzeldim. Ağrılarım oldu ama geziyodum yani şiddetli ağrım hiç olmadı. Bebeğini kucağına alıyomusun belki ondan olmiş dikkat et dikişlerin açılmasın. Sezeryan gibi kötü bişey yokya.
0 oy
tarafından
Canimm bende sezeryan oldum şuan 3. Ay dayım hala var ağrı üşütme ayağını sıcak tut kanama olayı bende dw erken bitti 15 gün sonra bitti sonra 1 ya sonra adet oldum tekrardan 
0 oy
tarafından

Cannoş bol bol yürü evde acıyacak 3 sezeryan oldum ben ayağına patik çorap giy bol sıvı tüket gaz yapıcı katı gıdalardan uzak dur mutlaka mercimek çorbası nohut fasulye bunları tüketme herşeyi sıcak tüket soğuk su içme 

0 oy
(1,790 puan) tarafından
Kadın dogumcun ile bir görüş ilk önce
0 oy
tarafından
Cnm parol içebilirsin emzirmenede mani olmaz evet oturmak kalkmak cok zor ama tuvaletini klozet varsa yapabilrisin gecicek ama zaman gerekiyor biraz daha yeniymişsin 57 gun oldu dogum yapali hala bazen sizliyo dikislerim 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 424 göst.
1 Eylül 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde yagmur1608 (712 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 439 göst.
25 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 89 göst.
0 oy
4 cevap 306 göst.

379,697 soru

11,366,210 cevap

34,846 kullanıcı

...