0 oy
143 göst.
Diğer kategorisinde (62 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar. Şanlıurfa'da ikamet ediyoruz eşim de ben de çalışıyoruz normalde ama ben şuan doğum iznindeyim. Mart ayının sonunda doğum iznim de bitiyo. Yıllık izin ve raporlarla belki bir miktar daha uzatirim iznimi ama ne kadar yapabilirim bilmiyorum bu izin eninde sonunda bitecek. Şimdiden araştırıyorum. Urfa'da evime gelip bebek bakabilecek çocuk seven bu konuda tecrübeli hakkıyla yapabilecek merhametli birileri var mıdır acaba bildiğiniz.. bir de her ilde farklıdır tabii ama Urfa'da bu işin piyasası nedir. Kaç liraya bakar acaba bakacak olan bebeğime aylık.. ben her haftasonu Fix tatilim. Bayramlarda seyranlarda resmi tatillerde falan nöbetim mesaim falan da olmaz. Bı hafta içi işte .. durum bu ?? 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Urfayi bilmiyorum ama burda bin TL'den aşağı bakmıyorlar artı bebegin yiyeceği içeceği ayrı alıp veriyorsun 
(62 puan) tarafından
Yo zaten mümkünse gelip benim evimde bakmasını istiycem. Yeme icmeden ziyade ufacık bebeğin bakiminda bı yığın ürün eşya lazım olur taşıma zor olur
tarafından
Anladım canım Allah iyilerle karşılaştırsın inşallah bende istiyorum çalışmak ama güvenemiyorum kimseye .kaynanam gorumcenin kızına bakıyor yabancıya da veremiyorum korkudan
Memur falanmisin
(62 puan) tarafından
Evet.   Ya ikimizin de ailesi başka ilde. Bakacak bı yakinimiz da yok ki burda. Aman zaten onlar da bebek yap derken hepsi konustu bakmaya gelince gelirim diyen olmadı canı gönülden.. yabancıya vermeye ben de çok korkuyorum ama işte el mecbur..  çalışmak da sırf çocuğum daha iyi şartlarda büyüsün diye.. keşke guvenebilecegim biri denk gelse
tarafından
Allah yardımcıniz olsun inşallah şefkatli Allah korkusu olan iyi biri çıkar
(62 puan) tarafından
Amiin inşallah ya teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(220 puan) tarafından
Sana mesaj yazdim canim ozelden
(62 puan) tarafından
Mesajınızı göremiyorum. Özel mesajları kapattı şeklinde bildirim var
(220 puan) tarafından
Canım ben urfadayim.samsunluyum buraya evlendim kızım var 1.5 yaşında.eger öyle kabul ediyorsan  bakabilirim inşallah.banada gelir olur bu dar zamanda
(220 puan) tarafından
Açtım özel mesajlarımı gördünüz mü
0 oy
(391 puan) tarafından
Kreşe verseniz ben de durum aynı ama sizinki çok küçük sanırım ücretsiz izin alma durumu yok mu ? Pandemi de bakıcı çok büyük risk canım. 
(62 puan) tarafından
Şuan daha bir aylik. İznim bitince üç aylık olacak. Yıllık izin raporlarım heyet raporu falan alabilirsem eğer 7-8 ayı bulacak. Bakalım kısmet. Kreş kaç yaşa kadar alır ki acaba. Yani o kadar küçük bebek alırlar mı bilmiyorum ki hiç. Aslında ücretsiz izin de bı seçenek ama kredi borcu var her ay sırf benim maaş ona gidiyo zora girme durumu olacak.. düşünüyorum kara kara
(391 puan) tarafından
Bizim burada alıyorlar hatta şuan dolu sıraya giriyorsun bebeklerini herkes bırakıyor. Kendinizi bırakmayın onun geleceği için çalışıyorsunuz hepimiz aynı durumdayız.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 123 göst.
13 Mayıs 2021 Aile kategorisinde EsraHazal (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 49 göst.
1 Ekim 2023 Diğer kategorisinde TuruncuDaktilo (360 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 975 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 38 göst.