0 oy
948 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Ya kızlar spiral ipim çıktı. Ne yapmam gerekiyor korkuyorum ya :( bilgisi olan var mi

8 Cevaplar

0 oy
(2,078 puan) tarafından
İpin çıktığını nasıl gördün, 6 yıl kadar sprial vardı bie gün olsun göremedim şu ipi :S
(507 puan) tarafından
6 yıl korudu ha guzelmıs ya benıde ıns korur 1 aydr takdım
(2,078 puan) tarafından
Korur canım neden korumasın, herkes ip soruyor sürekli elle kontrol mu ediyorlar herhalde, yoksa normalde denk gelinebilecek birşey değil
(507 puan) tarafından
Vallahı. Bende bılmıyorum ama kayarsa esınız hıseder dedı bana ebe herslde gormus ıpını cok yerde duydum ıpının kaydogını falan
-Reklam-
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Biraz zor olur ama çıkması lazım de gitmelisin
(1,908 puan) tarafından
Yok kaymaz ama çıkarken zor olur biraz
tarafından
Peki yarın degilde perşembe günü gitsem bisey olur mu ?
(1,908 puan) tarafından
Olmaz olmaz gidebilirsin
tarafından
Sağol canım
(1,908 puan) tarafından
Rica ederim canm geçmiş olsun
0 oy
(302 puan) tarafından
Yengeminde ipi cikmisti canim doktor bisey olmaz dedi cikarmak istedigin zaman cikaririz dedi bo kac ay snra gitmisti cikarmaya cikartilar iki ay takamazsin sprey dedi 
tarafından
Peki ağrıları var mıydı? Benim şuan alt karında falan ağrılarımda var ya.
(302 puan) tarafından
Yok cok nadirr oluyordu benimde var sprial mesela soguk aldgim zaman karnim agriyor oyizfen olabilir ccanm senin sprial kaysa kanaman olur cnku  ilk gttigi doktor cikaramamsti sprial baska diktora gttinyengem  doktor hemen cikardi bi saniyede bisy hisetmedi muanede doktro gorede degisiyor bnce  korkma
0 oy
(302 puan) tarafından
Eltiminde ipi  yoktu doktor ugrasti cikaramadi snradan aneztesiyle kurtaj gbi cikartilar
tarafından
Komple uyutup mu yaptilar
(302 puan) tarafından
Evet devlette yapti uyuttular ciktginda bisey hisetmedim dedi
0 oy
(119,139 puan) tarafından

Anooowww nasi cikti :O acole falan git zarar vermesin şeyine

tarafından
Öle seymi olur sevdacim acı yapmaz yaparsa rahim hassassa hafif kanama yapar doktora gidip çıkarttır o kadar sonra yine takılır bu bayanların çilesi hiç bitmiyor bu eşler hakkı nasıl öder
(119,139 puan) tarafından
Bilmiyom ben hic taktirmadim inan yuzugumu zor takiyom oyle icimde bisile duramam da icim bi tuhaf oldu okuyunca
tarafından
İpi kopmuş Spiral’in çıkarılması kadınlar tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Spiralin nasıl çıkarıldığı, spiral taktıran kadınlar tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Spiralin çıkarılması oldukça kısa süren ve ağrısız bir işlemdir. Öncelikle muayene ile spiralin olduğu yer kontrol edilir. Hasta jinekolojik muayene masasına yatırılır. Spiralin normal yollar ile çıkarılmadığı durumlarda spiralin iplerinin rahim içine kaçması ya da spiralin kopmuş olması nedeni ile çıkarılma işlemi uzun sürebilir.
Spiral ipinin görülmemesi veya kopması nedeni ile standart çıkarılma yöntemi kullanılamaz. Böyle bir durumda genel anestezi altında veya anestezisiz yöntemler kullanılarak spiral özel aletler yardımıyla rahim içerisinden çıkarılır.
Sizler ipi kopan Rahim İçi Araçlara ilişkin bilgi almak istiyorsanız; sayfamıza mesaj atabilir veya aşağıdaki iletişim numarasını arayarak tedavi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
tarafından
Bende taktiramam da çok arkadaşım halam yengem gidip taktırdı çok korkunç geliyo bana
tarafından
Valla hemen gidemem ki bebeğim var. Perşembe günü gitcem
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Yaaaaaa nasıl çıktı o öyle çıkan bir şey mi yaa
tarafından
Valla bende şok oldum.
0 oy
tarafından
Telaş yapma canm kanaman olabilir yarın ebeye veya doktoruna söyle müsait olunca çıkarttır 2 3ay taktiramazsin tedirgin olma canm geçmiş olsun
tarafından
Çok sağol canım bilgi için. Perşembe günü gitcem ama bi sıkıntı olur mu ki
tarafından
Ebeyi ara sor muhakkak
tarafından
Yeni tasindim burdaki ebemin numarasını da bilmiyorum ki
tarafından
Yaâa o kötü olmuş kanaman olursa bekleme bak ama inşallah bişey olmaz
tarafından
InsaAllah canım

İlgili sorular

0 oy