0 oy
987 göst.
Aile kategorisinde (5,703 puan) tarafından
Kızlar eşimin düşüncesiz Bi halası var kalkmış gelmiş başka Bi şehirden şu hastalık varken buralara kadar. Sinir oldum neyse dün akşam gelmişler telefon ettiler abilere gelin diye bizde kaynımgile gittik büyük hala sonucta Bi de telefon edince eşim gidelim 5 10 dk oturur geliriz dedi gittik neyse çay falan içtik kalcaz artık hani adettendir dedim buyrum bize gelin kalın edin yok burda kalcaz yarın yemege de sana geliriz dediler tamam dedik bizde

Tamam dedik ama evde 2 - 3 lira bozuk paradan başka para yok dolap bomboş ben ne yapıp ne yedircem bunlara. Eşim yan komşuya samimi beraber çalışıyorlar fln dedi ben ondan isterim adam saolsun sabah oğluyla beraber göndermiş 200 lira bende markete gittim 100 lirasını harcadım ince hesap yapmak istemiyom ama açıkçası zoruma gittigi için söylicem 50 liralık kıyma 20 liralık da tavuk aldım kalanına da sogan biber falan aldım eve geldim yemeklerimi yaptım hemde seve seve hepsi helali hoş olsun onlara yediler içtiler güzelce ama

Beni sinirlendiren şey su ki hala eltime dedi ki yarın da sizde yeriz Bi içli köfte yaparız sen ben eda üçümüz kıymayı sen al sogan la bulgur sende var mı diye sordu var yetmezse de alırım dedim eltim demesin mi kıyma cok pahalı ben alamam hala da, dedi ki Eda kıyma da al marketten yapalım bende dedim ki Bi paket kıyma yetmez zaten yarım kilo bile degil Bi tane ben alırım yine Bi tane de eltim alsın kaynım halası falan dediler aaaa sen ne cimrisin niyw o cimri degil ben mi cimriyim dedim.

Gittim borc harc aldım yemek yaptım yedirdim içiridim niyw ben enayi miydim 100 lira harcadım sende Bi paket alsan 20 lira kıyma. Bunun lafını yapmaya gerek varmıydı.

Faturalar birlikmiş hicbirini ödeyemedik bu ay zor durumdayız. Bi de onların bebek yok dogalgaz fatura derdi yok bizim gibi 2000 lira kredi dertleri yok arabaları bile var kalkıp hala bizden medet umuyorlar bende kendi kendime diyorum ki Bi kuru fasulye Bi pilav yapıp koysaydın ne diye kendini paraladınsanki bu kadar kadının durumu senden iyi 20 lirasına kıymıyor misafir de var halbuki cok sinirlendim kızlar yaa. Böyle konular da cok hassasım Bi insan ufak şeyleri hesap edince bende emeklerime acıyorum resmen cok zoruma gitti

17 Cevaplar

+2 oy
(1,244 puan) tarafından
Belkide sen bugün onlara kıymalı yemek yapmasaydın onlarında  senden kıyma istemeye yüzleri olmayacaktı. Sende kıymalı yemek görünce elinde var ki  yapmis düşüncesine girmişler belliki.   Bazı  insanlara ederinden fazla değer vermemek gerek.  
(5,703 puan) tarafından
Aynen bende pişman oldum zaten Bi kuru fasulye Bi pilav yapıp koysaydım keşke dedim
-Reklam-
0 oy
tarafından
O alamam ben demiş çıkmış işin içinden 

Keşke sende öyle yapsaydın
(5,703 puan) tarafından
Bende alamam dedim aaa ne kadar cimrisin dedi kaynım ve halası bende cevabını verdim zaten
(833 puan) tarafından
:) halası alsın ozaman
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Öyleleri işte zaten kıymet bilinir cnm para biriktirr kötü sen olursun Allah sorsun boşver canını sıkmaya değmez gerekirse yarın ben akşam gelemiyorum işlerim var  size afiyet olsun de gitme 
(5,703 puan) tarafından
Zaten benden bekliyorlar yarın alıp getireyim de yapsınlar diye bende almıycam haliyle yapamazlar içli köfte falan. Eltimin standart menüsü hazır corba ve makarnayı yesinler dursunlar
0 oy
(2,637 puan) tarafından
Eltin gibi ol zengin olursun diyesim geldi☺️
(5,703 puan) tarafından
O zengin degil açç
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Cnn bnm üzüldüm valla durumuna... İyi niyetini kullandırma kimseye açık açık de benim bütçem bu şekilde ben bunları alabilirim. Alacak gücüm olsa seni 20tl için konuşturmaya tenezul etmem de..
(5,703 puan) tarafından
Yani diyecektim ki bugün 50 liralık kıymayi ben aldım yemek yaptım yarın da sen 20 lira ver al diyesim geldi de o zaman hatalı duruma düşerdim para hesabı yapıyor yüzümüze vuruyor derlerdi
(1,019 puan) tarafından
Iyiki dememissin boşver şimdi derler ki yedirdiginin lafını ediyor.. Ezdirme kendini çocuğunun riskini yedirme kimseye.
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Vlla ben olsam boyle birine korum onune pilav nohut yada ne varsa artik evde boyleleri hak etmiyo iyi agirlanmayi ne var yani 20 tlleylemi zengin olcan bosver bidada yapma 
(5,703 puan) tarafından
Yani ben yine param da olmasa ses etmem tamam alırım derim yine borc da bulurum ama kendimi o duruma düşürmem yani lafını etmem utanırım
0 oy
(689 puan) tarafından
Ben olsam bir kuru fasulye pilav yapardim madem cimri demisler gorsunler cimriligi ama ben dogru yapmis olmazdim sen dogr7nyapmissin arkandan laf soyletme
(5,703 puan) tarafından
Zaten halası cok söyledi kızım sen ne cok ugraşmışsın Bi de cocukla ne zahmet ettin ellerine saglık kesene bereket falan cok söyledi. Göz var nizam var kimin cimri oldugunu o da biliyor da işte Bi laf vardır s... Yarıyor insana diye işte o hesap..
(689 puan) tarafından
Bosver sanin yurumus...
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Kocan dahil olayımis olaya keşke . Hem bu hala dediğin kişi  verse eline 100 200 al benden olsun kalanı da çocuğa bisiler al dese 
(5,703 puan) tarafından
Nerdee o eltimden daha da açç
(3,794 puan) tarafından
Valla hiç karismazdim. Boşver alma da yapma da para yok de .
0 oy
tarafından
Suç hala da misafir umduğunu değil bulduğunu yer madem içli köfte istiyor kızlar ben malzemeyi alayım siz yapın demesi gerekirdi milleti zor durumda bırakıyor düşüncesiz 
(4 puan) tarafından
Kesinlikle sana katılıyorum. Hem birinin evine gelecek hem de bir seyler umacak vayy millet ne kadar değişti yahu bide gençlere laf ederler. Madem icli köfte yiyesi var o zaman alsın kıymayı yapın yeyin. İnsanlar vardan yoktan da anlamaz olmuş. Hele ki şu zaman da herkes bu kadar zorlaniyorken bir seyler istemek ne kadar ayıp..
tarafından
Aynen öyle canım eltisi kıyma pahalı ben alamam dediği zaman halasının tamam ben alırım demesi gerekirdi düşüncesiz
0 oy
tarafından
İyi de hala size nie io kıymayı aen al die hem kendi köfte yapalım dio hemde biz anlamak deyince birine kakalamaya çalişio bi zahmet o alıver sin ysda parasını versin yemeyi biliyor 
tarafından
Ben senin yerinde olsam yarınn gitmem mal mıyım ben paramı yedirecek
0 oy
tarafından
Bu hala neden bi bk almiyor surekli yiyor bide yemek sipariz ediyor acaba
(5,703 puan) tarafından
Misafir ya hani Bi de büyük her istmedigini yaptırır sanıyor
0 oy
tarafından

Senin yerinde olsam yarın bir isim çıkar kesin ;) yada hasta falan olurum 

(5,703 puan) tarafından
Ahahha cıktı oldum bile ne yerlerse yesinler :D
tarafından
Hahaa en iyisi:D
0 oy
(78 puan) tarafından
Ac gözlü insanlar hic bir zaman gözü doymaz ya ne kadar aptalmis 
(5,703 puan) tarafından
Hemde nasıl
0 oy
(1,272 puan) tarafından
20 liranın hesabını yapa yapa zengin oluyo zaten hep bu millet.... Ama ben o halayada sinir oldum hem kalkmış bu pandemide gelmiş hemde bana onu bunu yapın diyo nefret ediyorum böyle kendini bilmez insanlardan misafir umduğunu değil bulduğunu yer
(5,703 puan) tarafından
Yani onun yaptıgı bir görgüsüzlük eltimin yaptıgı iki görgüsüzlük
0 oy
(245 puan) tarafından
2 kurusun hesabını yapan insanlara fazla bile yapmışsın sen zaten hazırlamışsın davet etmişsin hala kıymayı sana mı aldırıyorlar şaka gibi ben olsam herkes le mesafeli olurdum bu durumda 
(5,703 puan) tarafından
Zaten halası Bi ki güne gider Bi daha, ne zaman görürüm Allah bilir eltime aynı mahallede oturuyoz zaten kendi cok soguk Bi insan zaten mesefaliyiz daha da ısınamayız artık bu görgüsüzlügünden sonra
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Hic iyi gozukmuyorsun canim bence sen hastalandin biyere gidemezsin :)) ellerinde ne varsa yapip yesinler, misafir umdugunu degil bulduğunu yermis. Hemde son dkka haber ederim gelemeyecegimi giciklik olsun
(6,978 puan) tarafından
Hahaha gitmedin dimi havadis ver az :))
(5,703 puan) tarafından
Gitmedim kıyma falan da almadım. Ögleyin kaynım eşime demiş ki yemege gelin akşam bize bende yok falan dedim eşim dedi ki abin ısrar etti ayıp olmasın gidelim bari Bi de gittik baktık içli köfte yapmışlar sonunda kıymayı almış eltim hahahaha bende oturdum yedim
(6,978 puan) tarafından
Hahahah bu daha sahane olmuş:))) afiyet bal seker olmustur zaten
(5,703 puan) tarafından
Oldu oldu hemde nasıl oldu ohh içimn yagları eridi
(6,978 puan) tarafından
:))))))

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 1,287 göst.
27 Aralık 2020 Aile kategorisinde Melisam (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 921 göst.