0 oy
245 göst.
Diğer kategorisinde (3,136 puan) tarafından
Kızım 11 buçuk aylık ilk defa böyle ateşi oldu. Normalde de olurdu ama sadece alnı sıcak olurdu şimdi bütün vücudu yanıyor atrş ölçerde yok ölçemiyorum derecesini. Parol verdim ıslak bez alnına koyuyorum. Yapabileceğim başka birşey var mı. Üstünü falan soymam gerekir mi? 

8 Cevaplar

+1 oy
(188 puan) tarafından
Kesinlikle kafasına İslak bez koyma koltuk altlarına yada dozlerine köy eklem yerlerine kafaya soğuk bez koymak çok tehlikeli
(3,136 puan) tarafından
Koltuk altlarına eklem yerlerine koyduk ıslak bez biraz düştü gibi inşallah bir daha yükselmez
(188 puan) tarafından
Nasıl oldu acaba durumu
(3,136 puan) tarafından
Çok şükür sabaha göre durumu iyi canım. Az bi şey ateşi var ilaç verince geçiyor
-Reklam-
0 oy
(580 puan) tarafından
Geçmiş olsun o ıslak beslersen 4-5 tane yapın eklem yerlerine sarın. Yani boğaz altı, kol altı, bilekler falan
(3,136 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim
0 oy
(3,821 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım tabi çıkart üstündekileri zıbınla kalsın tek ılık bir duş aldır parıl şurup olarak mı verdin onun yerine calpol varsa ondan ver bir 6 saat sonra 
(3,136 puan) tarafından
Biraz düştü gibi sıcaklık eskisi gibi yok. Yarım saat daha beklerim tam düşmezse ılık duş aldırırım. Ay yok canım sirke kullanmam bir ara burda paylaşım vardı okudum o korkuyla kullanöam
(3,821 puan) tarafından
Ölçemiyon mu ateşini
(3,136 puan) tarafından
Hayır canım ateş ölçerimiz yok eşim birazdan almaya gidecek
(3,821 puan) tarafından
Tamm canım dudaklarınla bak anlarsın öyle
(3,136 puan) tarafından
Aynen dudağımla kontrol ediyorum. Çok teşekkür ederim canım
0 oy
(6,683 puan) tarafından
Şimdi kizimin ateşini düşürdüm 18 aylik yapmadigim şey kalmadi ateş duşmedi ambulans cagirdik evde muayine etdiler qrip olmuş Nurafen diye şurup yazdilar esim aldi verdim indi ateşi tekrar kalkarsa hastaneye goturucez
(3,136 puan) tarafından
Sizede geçmiş olsun canım. Bizde evde düşüremesek hastaneye götürecez. Benim kızımda üşütmüş burnu falan tıkalı. Uyanmasaydı farketmeyecektim allahtan uyandı ki farkettim
0 oy
tarafından
Bez koy canım sürekli değiştir patatesi rendele bir tane sırtının altına bez köy onun üzerine ser sonrada on bölgesine koy serip bezler soğumadan sürekli değiş ayağının altına masaj yaparak biz öyle yapıyoruz düşüyor 
(3,136 puan) tarafından
Bezi sürwkli değiştiriyorum canım biraz iyi oldu gibi ama halen var ateşi
tarafından
Patatesi dene bir canım o alıyor zararı olmaz
(3,136 puan) tarafından
Tamam canım deneyecem çok teşekkür ederim
0 oy
(826 puan) tarafından
Bezini çıkarmalısın hemen üstünü çıkar tek kolsuz body kalsın. Koı altına alnına sirkeli yada ılık sulu pamuk koy. Ayak altı el içi sirke yada suyla sil. Bol boı su yada emziriyosan emzir. Ama çokta yapma bunları bak ateşi esasda ensesine bak en çok orda bilinir. Bizde yaşadıkda aynı durumu ondan biliyorum
(3,136 puan) tarafından
Üstünü falan soydum ıslak bezi koltuk altı alnı ve bileklerine  koydum biraz inince ateşi ılık duş aldırdım sonra uyudu bir saat şimdi iyi çok şükür
(826 puan) tarafından
Çok şükür ama aklında bulunsun bezini mutlaka çıkart bez çok sıcak tutar. Komtrol et bi daha kalkas haberin olmaz. İnşAllah kalkmaz. Bol bol sıvı ver
(3,136 puan) tarafından
Dikkat ediyorum kuzum korkudan uyuyamıyorum. İnşallah kalkmaz bir daha şimdilik iyi şükür kudurmaya başladı da :))
(826 puan) tarafından
Ateşi olduğunda halsiz oluyo ses bile çıkarmazlar. Sen genede dikkat et sık sık kontrol et iki kolundada bak ateşinde farklı oluyo genelde
(3,136 puan) tarafından
Aynen sabah baya halsizdi hareket dahi edemiyordu ama çok şükür şimdi oynuyor kendine geldi. Az bi şey ateşi var ilaç verince geçiyor
0 oy
tarafından
Eğer çok sıcaksa canım üstünü incelt ve abdest aldır yani basının üstünü ensesini kulak arkasını kollarını dirseğe kadar ayaklarını bileklere kadar islat birde kasiklarini sil ılık su ile o çok çabuk düşürüyor ateşi bir de topuklarına limon sür biraz ferahlayincada bir duş aldırırsın düşer inşallah 
(3,136 puan) tarafından
Üstünü soyup ıslak bezle koltuk altı alnı bilek ve karnına soğuk kompres yaptık biraz düşünce ılık duş aldırdım sonra uyudu bir saat şimdi ise oynuyor iyi şimdilik ilacın etkisi geçince nasıl olur bilmiyoru
tarafından
Iyi olur inşallah canım diş mı çıkarıyor kuzucuk
(3,136 puan) tarafından
Diş çıkarıyor ama patladı dişleri üşütmüş miniğim. Diş çıkarırkem hiç böyle ateşlenmemişti ilk defa oldu
tarafından
Kıyamam ben ona rabbim şifa versin inşallah
(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah canım çok teşekkür ederim
0 oy
(3,212 puan) tarafından
Üstünü inceltmelisin. Kafasına bez koymak havaleye sebep olur o yüzden kol altına dizlerin arkasına dirseklerin içine bez koyabilirsin. 
(3,136 puan) tarafından
Hepsini yaptım ama kafasına da koydum canım havaleye sebep olduğunu bilmiyordum neyseki ucuz atlatmışız

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 94 göst.
5 Şubat 2023 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,455 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 80 göst.
1 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Beyza5 (4,994 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 112 göst.
18 Şubat 2022 Aile kategorisinde Karcicegi (1,062 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 186 göst.
24 Ocak 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu

384,643 soru

11,506,244 cevap

35,159 kullanıcı