0 oy
127 göst.
Diğer kategorisinde (365 puan) tarafından

Anneler merhaba

Bebeğim 6 ay 10 günlük.  Ek gıdaya başladım artık çorba falan veriyorum. Ama internet çok kafami karıştırıyor. Tecrübelerinizle yardımcı olur musunuz?

Ispanak,brokoli,pırasa bunlardan corba yapıp verebilir miyim ? Internette bazi sayfalar verilir yaziyo bazısında 8. Ayda başlanır yazıyor. Sabah kahvaltılarda yumurta sarısı verebilir miyim artık bundada internetde kesin bisey yazmıyor ? Baska neler yedirebilirim bebeğime? Şimdiden teşekkür ederim :)

7 Cevaplar

0 oy
(4,725 puan) tarafından
Ben yoğurtla basladim 3 gün kuraliyla az az. Öyle hemen ek gıdaya geçtik diye çok çok verilmez bebeğe. Az az 6.ay tadım ve test ayı. Sonrasında 3 gün kuralına uyarak yine mevsimde ki sebzeleri tek tek haşlayıp yedirdim sonra 3 gün kuraliyla aynı şekil meyveler. Zaten ay tadimlarla bitiyor. 7. Ayda ben alerjisi olmayan besinlerden çorba vs yapıp yemek olarak başladım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yumurta sariisi verebilirsin . Kabak patates havuc brokoli sogan sarimsak . Ben once sadece kabak verdim sonra kabak patates havuc . Sonra kabak patates havuc sogan . Sonra sarmisakta koydum sonra brokoli karnibahar a 7 aylikken vermis oldum verebilirsin brn boyle vermistim . Peynirde verebilirsin  kahvaltida labne lor peyniri tuzu alinmis peynirde 
0 oy
(1,652 puan) tarafından
Brokoli ve pirasa verilebilir ama ispanak 8. Ayda basliyor yumurtanin da sarisini verebilirsin ama ve4digin herseyi 3 gun kuralina gore ver 3 gun dene alerji farkedersen birak ben boyle yapiyorum 
0 oy
tarafından
Tattırarak yavaş  yavaş vereceksin ayına göre yedirebileceğin gıdalar var onları  listeli olarak bul. Sırayla dene. Midesi zaten hemen almaz. Yavaş yavaş acele etmeden. Bazen yemek istemeyecek, zorlama daha sonra yer 
0 oy
tarafından
3 kuralı ile once dene canım once sebze ver sonra yogurt en son meyve zaten tadımlık suan daha sonra alerjisi olamayan seylerle karısım yapabilirsin hepsını bir anda veremezsin kabak havuc patates dene bastan
(365 puan) tarafından
Havuç patates brokoli onlari ayrı ayri denedim önce sonra corba olarak yaptım verdim. Doğru yapıyorum sanırım
tarafından
Evet dogru canım bu sekulde devam et meyveyi en sona bırak tatlı oldufu ıcın sebzeleri reddetmesin
0 oy
(2,816 puan) tarafından
Yumurta sarısının yarısını labneye kat ver ben tam verdim uykusunda kusmuştu şükür ciğerine kaçmadı.. sebze olarak bir dilim bal kabağı küçük patates bir kaşık yulaf koy pişir benim bebeğim bayılıyordu
(365 puan) tarafından
Labneyi kendiniz mi yapiyosunuz yoksa normal marketde satılanlar mi
(2,816 puan) tarafından
Çalışan anneyim ne yazık ki yapacak vaktim olmadı yoğurdunu yapıyordum anca :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Herşeyi veriyorum :D 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 49 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Safiye__ (437 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 125 göst.
24 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 215 göst.
0 oy
2 cevap 52 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Canananga7 (89 puan) tarafından soruldu

377,870 soru

11,310,146 cevap

34,744 kullanıcı

...