0 oy
724 göst.
Diğer kategorisinde (233 puan) tarafından
Hanımlar oğlum dün babasıyla oynarken sırtından düştü aslında çok yüksek değildi atçılık oynuyorlardı eşim bacağından tuttu ama kafasını ve omzunu vurdu hastaneye gittik kafadan tomografi çekildi çok şükür birşey çıkmadı ama köprücük kemiği kırılmış 8 bandaj denen birşey vardı ondan aldırdılar taktık iki hafta kalacakmış. 

Ama doktor eşime aslında bu yaşlardaki (oğlum 2.5 yaşında ) çocuklarda böyle şeylerin yaşandığını bu kemiğin kendiliğinden de kaynadığını hatta doğum da bazı doktorların bebek rahat doğsun diye bu kemiklerini kırdıklarını söylemiş. Yani kısaca çokta önemli bir durum değil demiş.

Böyle birşey yaşayıp da çocuğunda sıkıntı kalan oldu mu acaba sadece ağrı için calpol verin dedi yeterli dedi başka ilaç vermedi 

23 Cevaplar

+1 oy
(5,941 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım başımdan böyle birsey geçemdigi için bilgim yok 
(233 puan) tarafından
Allah razı olsun canım olmasın da yine kimseye rabbim yaşatmasın tırnaklarına taş değse insanın yüreği parçalanıyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım ağrısı sızısı huzursuzluğu var mı 
(233 puan) tarafından
Ağrısı olduğunda calpol veriyorum dokundurtmuyor koluna kımıldatmıyor biraz canı tatlı bizimkinin yani işine geldiği zaman kolunu kullanıyor ama yine de elletmiyor elleyince ağlıyor baya
tarafından
Allah acil şifa versin dikkat edin :((
(233 puan) tarafından
Amin canım çok sağol
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım bilmiyorum hiç senden duydum hatta. Allah şifa versin. 
(233 puan) tarafından
Amin canım benim olsun duyma yaşama yine de rabbim böyle şeylerle sınamasın hiçbir anne babayı
(13,202 puan) tarafından
Amin inşallah canım eşimin bir an önce oynamak isteği oyun gelsin akşam uyaracağım onu da.
(233 puan) tarafından
Çok dikkat edin lütfen ben omzunu çarptığını hiç görmedim arkalarındaydım kafasını ve kulağını çarptı hatta baya ağladı ağlarken elleri titredi çocuğun ben kafasına beynine birşey oldu sandım açıkçası sonra sakinleşti biraz baktık kolunu kıpırdatmıyor meğer sıkı tı oradaymış neyse artık rabbim beterinden saklasın inşallah tez zamanda iyileşir
(13,202 puan) tarafından
İnşallah canım annem de hep uyarır koltuk altından tutma kolları çıkar bir yeri kırılır diye kimileri büyüklerin bilgisini reddediyor ama onlar da biliyorlar bak onun dediğine çıktı senin olay.
0 oy
(2,028 puan) tarafından
Cok gecmis canm 
(233 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(3,273 puan) tarafından
Canım çok geçmiş olsun öncelikle. Benim oğlum da doğum kırılmıştı doktor refleks kontrolünde farketmişti. Hemen röntgen çekildi doktor korkmayın bişey olmaz Allahın izniyle hiç bişey yapmanıza gerek yok demişti. Ama benim uykularım dahi kaçıyordu kalıcı hasar kalacak diye. Çünkü emerken bile sol tarafına emzirirken zor alıyordu. Kolunu zor kaldırıyordu ama 1 ay içinde hamdolsun Rabbime çok şükür ki kaynamıştı refleksleri de normale döndü. Şimdi 7 aylık bi hasar kalmadı çok şükür. Bize bebek diye bandaj dahi vermemişti. Korkulacak bişey yok çok çabuk kaynar demişti doktor öyle de oldu. Belki içini ferahlatır diye uzun uzun yazdım canım
(233 puan) tarafından
Maşallah hep sağlıklı olsun inşallah çok teşekkür ederim Allah razı olsun inşallah benim paşam da  çabucak iyileşir
(3,273 puan) tarafından
Rica ederim canım benim düzelir Rabbimin izniyle korkma et kemik sulu çorbalar yesin daha da çabuk toparlar belki. Allah senden de razı olsun Rabbim  şifalar versin kuzuya
0 oy
tarafından
Coook geçmişler olsun cnm
(233 puan) tarafından
Amin canım benim Allah razı olsun
0 oy
(119,355 puan) tarafından
Cok gecmis olsun
(233 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(10,385 puan) tarafından
Doğumda kemik mi kırıyorlarmış ilk kez duydum kız
(233 puan) tarafından
Valla bende ilk defa duydum çok tuhafıma gitti açıkçası
(10,385 puan) tarafından
Oy nasıl acır kız kim bilir kaynasa da yenidoğan bebenin. Benim de tuhafıma gitti evladın inşallah hemen toplar canım oyun oynarken dikkat etmek lazım demek ki valla
(233 puan) tarafından
Aynen öyle ya Allah tüm hastalara şifa versin bizi de içinden ayırmasın inşallah
(3,273 puan) tarafından
Biz de şok olduk duyunca dünya başıma yıkıldı normal doğum da oluyormuş bebek nefessiz kalınca mecbur çekerken kırılıyormuş. Çoğu insanlar haberi bile yoktur dedi. Sadece doktor iki ellerini kaldırıp baktı o zaman anladı
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım rabbim şifa versin inşallah annemin komşusunun oğlunun da böyle olmuştu onunda hemen kaynadı bandaj takmışlar çocukların zaten kemikleri çok taze ve kolejenleri daha yüksek olduğu için hemencecik iyilesiyorlar 
(233 puan) tarafından
Sağol canım inşallah öyle olur ya
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Kardeşim de yaşadık bu durumu. 2 aya yakın kaynaması için bağlı durdu. Çok şükür bi sıkıntı yok 
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun öncelikle

Benim oğlum kolu kırık doğdu biz sonradan farkettim köprücük kemiği kırılmış elini oynatamiyordu evet kendi kendine kaynadı şuan 13aylik çok şükür sorun yok fakat sinirlere zarar verdi ise o sıkıntı ona mutlaka baktır olurmu sadece kırık deyip geçme 
0 oy
tarafından
Valla bebek değildi ama 15 yaşlarındayken erkek kardeşiminki top oynarken düşüp kırılmış aynı bandaj verdiler 1 ay da iyileşti bu sıkıntı yok şimdi 20 yasinda
0 oy
(196 puan) tarafından
Burdamisiniz hala tedavisi nasildi oglunuzun
(5,492 puan) tarafından
Kız özleden yazsaydın keşke hortlamış post
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin 
(6,724 puan) tarafından
kız taa 2021 miş bu post :/
tarafından
Kız Allah canını almasın 2021 in postuna ne diye yazıyon sayfayı dolduruyon :D
(13,825 puan) tarafından
Ben yaZmadim ya yazmislar ben de hiç bakmiorum :⁠-⁠D:⁠-⁠D
tarafından
:D ay evet hergün böyle eski postlara yorum yapıyorlar sinir bozucu ama
0 oy
(402 puan) tarafından
Banada arba çarpmıştı 15 yaşımda ozaman kırılmıştı. Hiç birşey yapılmıyor dediği gibi sekizli bandaj kullanmıştım bende ama kaynayana kadar acımıştı birden korkunca falan acırdı. Gülerken acırdı. Aslında kullanılmayan bir yer gibi ama her tepkimizde oynuyormuşda ben farketmemişim. Siz de dikkat edin. Çocuk olduğu için muhtemelen anlamayacaktır. Ama yinede her kırık gibi ağrılı ve acılı. Çok çok geçmiş olsun.
0 oy
(265 puan) tarafından
Sinir etkilemediyse hicbir şey olmaz Allah 'ın izniyle 

3 doğum yaptım son ikisinin doğumda köprücük kemiği kırılarak doğdu eli parmakları oynanıyorsa sınır etkilenmemis demektir çok şanslıyım ki hiç bir sorun olmadan 20  30 gün içinde sabit tutarak iyileşti 

Şimdi biri 5 yaşında diğeri 2
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Kardeşimin 2 defa kırıldı. 6 yaş ve 11 yaşında iken. O bandajdan kaldı 1 aydan fazla dikkat etti annem banyo yaptırmadı 
0 oy
(637 puan) tarafından
Bir tanidigimizin bebeğinin doğum sırasında kırılmış.ve hastane bilgi vermemiş.evde fark edince gitmişler doktora, doktor bişey olmaz kendi düzelir demiş.ama sonrası hakkında bi bilgim yok
0 oy
(169 puan) tarafından
Benim kardeşimi araba çarpmıştı araba o kadar yavaş geldiği halde kardeşimin köprücük kemiği kırılmıştı o zaman 5 yaşında falandı dediğin gibi bandaj takıldı böyle sırt korsesi var biliyor musun sadece omuz boylarında çocuklar için böyle küçük boy ondan taktık 2 hafta bile sürmedi belki taktık şimdi hiçbir sorun yok kaynadı iyileşti şükürler olsun biz çok ağlamıştık çok korkmuştuk ama iyileşti yani şu an hiçbir şey yok sapasağlam ondan sonra bizi kontrol için çağırdılar bir daha tomografi çekildi bakıldı kaynamış yani dümdüz olmuştu
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Geçen benim kızın da kolu çıktı 6 yaşa kadar normal sadece çekmeyin yeter dedi, taktı gönderdi

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 538 göst.
0 oy
5 cevap 193 göst.
8 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 81 göst.
0 oy
1 cevap 55 göst.
10 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,340 soru