0 oy
175 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (13,202 puan) tarafından
4 ümüz çıkmak üzere sebze çorbası yapcam 2-3 çay kaşığı vercem kemik suyu koyacağım versem mi bilemedim. 

8 Cevaplar

0 oy
(13,202 puan) tarafından

En İyi Cevap
Cesaret edemedim et sulu vermeye et suyunu koymadan havuç ve patates püresi olarak ayırdım kızlar çok sağolun 
-Reklam-
+1 oy
(48,735 puan) tarafından
ben ek gida icin tam alti ay olmasini beklemistim o yüzden fikir veremicem canim
(13,202 puan) tarafından
Doktor 5 aya dönünce tadıma başlarız dedi. Ben bebek bakımında biraz eski kafalıyım ama ondan sanırım ç
(48,735 puan) tarafından
reflusu var benim kizimin cok kusuyodu yoğurt bile vermemistim iki uc kaşıktan bisey olmaz bebeğini sen tanirsin canim
(13,202 puan) tarafından
Benimkinin de öyle süt ve ürünleri beni bu yaşta mahvediyor. Sadece yağsız tuzsuz patates ve havuç püresi olarak ayırdım cesaret edemedim.
+1 oy
tarafından
Canım daha çok erken kesinlikle 6. Ayı bekle 
(13,202 puan) tarafından
Doktor 5 e dönünce başlayalım dedi de sadece tadım niyetli öğün olarak 6 aydan önce başlaman zaten
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Dr un başla demediyse 6.ayı bekle bence canım 
(13,202 puan) tarafından
5 e dönünce başlayalım dedi. Aslında kendimize yapcam da iki üç çay kaşığıdan zarar olur mu diye dedim.
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Ver kız bişi olmaz 2 çay kaşığından
(13,202 puan) tarafından
Sağol canım kendimize yapcam et suyu olmadan boş oluyor gerçi tam bebek çorbası. Merak ettim ama dokunur mu bilemedim de. Mercimek çorbası tarhana yoğurt hepsini tattı şimdiye kadar.
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Şifa olsun bu arada kerem yavruma 
(13,202 puan) tarafından
Amin canım benim
0 oy
tarafından
Et suyu falan için biraz erken deil mi..

Ki daha 3 gün kuralını yapmadan direk şehre çorbası falan yoğurttan falan başla bence 
(13,202 puan) tarafından
Sadece patates ve havuç püresi var içinde canım öyle karışık değil kendimize yapcam da et suyu olmadan yavan oluyor. Daha önce yoğurt mercimek ve tarhana tattı.
0 oy
(3,213 puan) tarafından
6. Ayda meyve sebze yoğurtla başlanır 8-9 ayda et tavuk verilir bence çok ama çok erken onun bağırsağı daha ne ki anca bir çay kaşığı yoğurdu sindirir o bile kabız yapabilir 
(13,202 puan) tarafından
Sadece patates ve havuç var içinde tam bebek çorbası sadece 1-2 çay kaşığı vereyim dedim. Daha önce yoğurt mercimek çorbası tarhana çorbası tattı zaten kendimize yapacağım bu çorbayı da. İçindeki et suyu dokunursa diye korktum ben de.
(3,213 puan) tarafından
Ooo çook erkencisin iyi cesaret valla canım. Ben ililli kemik suyunu 9. Ay verdim ağır diye.
(13,202 puan) tarafından
Doktor tavsiyesi ile canım annem de verdi hep. Ben eski kafalıyım bu konularla biraz.
(3,213 puan) tarafından
Ben çok alerjik olduğum için herşeyi kuralına göre verdim. 1 yaşta tuza başladım hala şeker vermiyorum bakalım gittiği yere kadar
(13,202 puan) tarafından
Tuz ve şekerli olmayacak canım bizim de. Öğün olarak vermiyorum zaten daha ufak minik tadımlar haftada bir çeşit gibi.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 106 göst.
13 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ht (2,093 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 156 göst.
2 Kasım 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 50 göst.
0 oy
3 cevap 50 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ebrararslan (39 puan) tarafından soruldu