0 oy
213 göst.
Diğer kategorisinde (143 puan) tarafından
Dün hastaneye gittim 4 lü test istedi doktor pqndemiden dolayı o hastanede yapılmıyor dedi bende yaptirmadim  sizce her hangi bir sorun olusturur mu 

(Ilk gebelik )

11 Cevaplar

+1 oy
(199 puan) tarafından
Bi sorun olmaz canım sadece ihtimaller üzerine konuşuyorlar bebeğin Down sendromu riski üzerine oda garanti değil.Ben yaptırmadım sadece ultrasona bakıldı ense burun kemiğini o kadar ikili için kan vermedim 3 lü 4 lü testleride yaptırmıcam ileride detaylıya girmeyi düşünüyorum sadece.

Bebeğimi aldıracak değilim o testler yüzünden o yüzden gerek yok canım merak etme.
(143 puan) tarafından
N gelirse allahtan  başım gözüm üstüne    zaten olsa dahi o cani ben vermedim ki aldırayım  yapmadım bugüne kadr hiç bir test  son bir tane varmış doktor ısrarla yaptirmam gerektiğini söyledi  yapacam ama bu bir şeyi degistirmiyecek
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bilemiyorum ben ikili yaptırdım sonra 3 lü ye bile gerek duymadı
(143 puan) tarafından
Ben ikiliyi bile yapmadım randevu bulamadigim icin oda gitti
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Ben hiç birini yaptırmadım, yaptırmayınca sorun olmuyor ki, sorun varsa taramada çıkıyor o da ihtimal olarak yani net değil. Doktorum sen bilirsin tedavisi yok zaten bişey çıkarsa da dedi ben de yaptırmadım
(143 puan) tarafından
Tarama testine mutlaka git dedi bide  4 lü test yapyirmamisan kesin git falan diyince öyle bir şüpheye düştüm kötümü yaptım diye yaptirmamakla
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bilmiyorum  canım  ben bütün  testlerini  yaptırdım  en önemli test  de oydu  bebeğin  bütün  organlarına  bakılıyordu bir  problem  warsa  doğar  doğmaz  hemen  gerekenler  yapılıyor  doğduğunda  allh  göstermesin  bir  problem  warsa  onu bulmaya çalışıyorlar  önce  kac  haftaliksin Bilmiyorum ama 24 25 kadar yapılıyor 
(1,862 puan) tarafından
Hayır canım 4lü tarama 2li 3lü gibi tarama testi, detaylı ultrason farklı bişey
(5,949 puan) tarafından
Yani  ben o şekilde  yaptırmıştır  23 haftalikken  kan  alındı  ve genel  bir şekilde  bebeğin  bütün  organlarına bakıldı
(5,949 puan) tarafından
Yanlışta hatırlaya  bilirim  ama  ben hepsini yaptırdım  riske  atmamak  için  canım
(1,862 puan) tarafından
4lü tarama aynı diğer taramalar gibi risk raporu veriyor hani engellilikle ilgili, detaylı ultrason da işte uzun uzun organlarının incelendiği şey senin yaptırdığın o oluyor evet
(5,949 puan) tarafından
Ewet ewet şimdi hatırladım canim:))  olsun ben 2 3 4 detaylı yaptırdım ben sen de ihmal  etme
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Riske atmaya değermi sence birde ilk gebelik diyosun tabiki yaptirmalisin
(143 puan) tarafından
Geçti artık dünden beri içimde kaldı ama artık bir şey yok 20 23 haftalık olduğunda 2 . Tarama testi diye bir test var onu kesin yap dedi  ona kaldım aryik
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Hic birşey olmaz canm ben sadece ikiliyi yaptirdim 
(143 puan) tarafından
Ben hiç birini yaptirmadim 20 23 haftalık ken bir tane test daha var inşallah onu yapacam  Yaptiriyorum daha sonra böyle düşüncelere giriş yapıyorum  baklim gerçi ne gelirse allahtan..
0 oy
tarafından
3cocuk doğurdum hiç vesvese yapmadım test yaptırmadım sadece renkli ultrason o kadar namazımı kıldım orucumu tuttum isemede gittim evimede baktım çocukta yaptım  gönlünü ferah tut rabbim ne eylerse güzel eyler vesvese yapma şükür dua namaz tevekkül sağlıkla kucağına almayi nasip etsin Rabbim 
(143 puan) tarafından
Amin allah razı olsun inşallah   ne gelirse dediğin gibi allahtan  başım gözüm üstüne  daha ilk ya acba yapmayarak kötü mü ettim  diye düşündüm   öyle sorayim dedim  cvpladiginiz içinde çok tesekur ederim
(199 puan) tarafından
Allah herşeyin hayırlısını versin canım
(143 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Benimde ilk gebeliğimdi. Hiç bir imkanım yoktu olsaydı da  yaptırmayacaktım zaten   sadece detaylı ultrason istedim hastane yapmadı. Onun dışında hiç Bi test vs yaptırmadım stressiz güzel Bi gebelik yaşadım 
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Ben hiçbirini yaptırmamıştım 

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben hiç yaptırmadım en önemlisi detaylı zaten 
0 oy
tarafından
Ben hiçbirini yapmadım sonuçta bi sorunu ciktiginda aldırmayacağıma göre hiç gerek yok çünkü riskler falan çıkıyor insanın hamileligini zehir ediyorlar çok tanıdığım var öyle çocuk sakat down sendromlu kolu kısa bacağı kisa diye diye hamileliği zehir oluyor herşey allahtan bide doguyor sapasağlam 
(143 puan) tarafından
Çok haklısın  ... nede olsa sonucu sadece torile  üzerine net bir şey yok

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 42 göst.
18 Mayıs 2022 Aile kategorisinde mehal (619 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 203 göst.
11 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Annemnerdeeee (1,856 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 21 göst.
0 oy