0 oy
406 göst.
Diğer kategorisinde (1,946 puan) tarafından
Kızlar oğlum 5 aylık oldu yürüteç almayı düşünüyorum siz ne zaman kullanmaya başladı ve zararı veya yararı neler oldu

25 Cevaplar

+1 oy
(6,204 puan) tarafından
Yürüteç 5aylikken değil,8aylikken kullanılır hatta kullanılmaz çünkü zararlı.Ortopedi servisinde çalıştım ve zararlarını kendi gözlerimle gördüm.Omurga eğriliği,bacak parantezligi yapabiliyor ve yürüteç kullanan bebeklerin çoğu parmak ucunda yürür,yuruteci bıraktıktan sonra da kendine güvenmediği için desteksiz yuruyemiyor
-Reklam-
0 oy
(3,740 puan) tarafından
5 aylik bende kullanıyorum zaten 7-24 saat durmuyo bir sureden sonra kendi inmek istiyor 
(1,946 puan) tarafından
Başını dik tutabiliyor mu
(3,740 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(5,556 puan) tarafından
Bir hafta sonra oğlum 6 aylık olcak.  Dün siparis ettim.  Salı çarşamba gelir.  O kadar insan var çevrem de hepsi kullanıyor kimse de bir zarar görmedim.  Oğlum 6 aylık olduğu için günde 10 20 dakika koyarım 
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Valla benim kızım onun yüzünden parmak uçlarına basmaya alıştı normal bı şekilde durmuyordu şimdiki aklım olsa bindirmezdim 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bende 5 buçuk aylıkken koydum şuan 8 aylık çok şükür zararını görmedim çünkü kontrollü şekilde koydum önce kısa süre sonra süresini uzattım 6 aylıkken bütün evi turlamaya başladı tutunup kalkıp tutunarak adim atiyo veya yerde oturuyosa yürüteç yanındaysa tutunup kalkıp onla beraber gidiyo 
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Zararı yok canim öyle söylentiler var ama ben hiç görmedim zararını 6 aylikken kullandık ama fazla binmedi gereksiz bse bana göre 
0 oy
tarafından

Bel 4.buçuk aylıkken koydum 2 dk anca 

Sonra 5 aylık olunca 5 10 dk 

Sonra canı ne zaman isterse koydum 

Bugün hatta ilk defa kapının önüne çıkardım çocuk şok oldu :ermm:  Sağa sola attı kendini:D

image

0 oy
tarafından

Ben 3 çocuk büyütüyorum 2 tanesi bindi bişeycik olmadı en küçüğü 5 aylık olsun onuda koycam 

0 oy
tarafından
Erkek cocuklarıma onerılmıyor canım hıc koymadım 11 aylıkken de yurudu
0 oy
tarafından
Arkadasimin oğlu parmak ucunda yürüyor doktor yürüteç yüzünden demiş doğruluk payı nedir bilmiyorum
(381 puan) tarafından
Bu doğru cnm kızım 8 aylık sadce   2 bucuk 3 ay en fazla koydum simdi parmak ucunda adım atıyor ayakta tutunca artık koymuyorum yürütece
tarafından
Bende kullanmayı düşünmüyorum
0 oy
tarafından

Ben 6 aylıkken başladım oturtmaya. Azar azar alıştıra alıştıra. Çokta sevdi nasıl gidiyordu hızlı hızlı. Ayy ne günlerdi canım oğlum ya şimdi koşuyor çok şükür. Zararını görmedim canım yararı çok bence. Helede oyalandırmaya birebir. :) yürüteç =kurtarıcı oldu bende :D

0 oy
(3,276 puan) tarafından
Alma bence canım kızım parmak ucuna basıyor 1yasinda daha 5 6 adim atıyor 
0 oy
(2,590 puan) tarafından
6 aylikken koydum saatlerce koymadım ama. bi zararini gormedim zaten cok durmadi 9 bucuk aylik yürüdü bence yurumesi icin cesaretlendiriyo yurutec
0 oy
(410 puan) tarafından
Ben 7 ayliken kullandim bir zararini görmedim
0 oy
(1,398 puan) tarafından
Erkek cocuklar uzun süre durmamasi lazım kasiklar sıktığı için kısırlığa sebep oluyor ayni şekilde dar zıbın giydirmek gibi ayni sonucu doğurabilir 
0 oy
tarafından
Ay benimki yan dönüp herşeye el attı üstüne bişey devircek diye kaldırdim hemen 
0 oy
(118,875 puan) tarafından
Bende baby boyum 7 aylikken koydum yurutece 10 aylikkende yurudu zarar gormedim
0 oy
(75 puan) tarafından
Tanıdığımın biri çocuk parmak uçlarında yürüdü dogru basmadı bi süre diğeri de şu an benim yaşlarım da erkek küçükken yürütece bindiği için yumurtaluklar da sorun oluyormuş çocugu olmuyor tabi tek sebebi bu değildir ama uzun süre ve erkenden bindirmek zararlı 5 ay da daha çok erken zaten 
0 oy
(1,137 puan) tarafından
Oğlum 6 bck aylık falandı aldığım da benimki çok seviyor valla uçuyor yurutevte resmen 
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Ben yurutecin yurumeyi geciktirdigini düşünüyorum bizzat kizimda oyle gozlemledim canim. 

İlgili sorular

+1 oy
24 cevap 659 göst.
26 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 147 göst.
15 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 227 göst.
9 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Nick.degistim.bende (572 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 712 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (3,275 puan) tarafından soruldu

376,632 soru

11,272,885 cevap

34,658 kullanıcı

...