0 oy
765 göst.
Aile kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Kendimi bildim bileli hayalim evlat edinmek. O kadar kimsesiz var ki terkedilen minnoşlar hayatları kararıyor. Eşime söyledim kendi çocuğumuz gibi bakamayız ayrım yaparız yazık olur diyor. Bunu yapmamak bizim elimizde sonuçta. Hem ne kadar ayrım yapsak bile anne babasız büyümesinden iyidir bence. Ve herkes bir çocuk evlat edinse kimsesiz kalmayacak kimse dünya daha güzel olacak bence. Siz ne düşünüyorsunuz 

35 Cevaplar

+2 oy
(5,876 puan) tarafından
Bunun Bi de dini yönü var iyice araştırmak lazım canın o kadar kolay degil evlat edinmek benim Bi tanıdığım da edinecekti sonra vazgeçtiler
(2,704 puan) tarafından
Niye kız?
tarafından
Kız olursa eşine erkek olursa sana haram olucak canım
Yani benim kuzenimin bebegi olmuyorsu aslinda erkek almak istiyordu kendisine haram olucak diye kız aldı mantiklı yada mantıksız oraya ben giremem ama kuzenim cok araştırdı dinimizde böyle
(5,876 puan) tarafından
Aynen canım benim de demek istedigim dini yönü buydu
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ben bakamazdim şahsen 
0 oy
(199 puan) tarafından
İmkanım olsa ben isterdim yani eşimde istese ve asla ayrım yapmam kesinlikle. Bence çok güzel bir duygu bir çocuğa emek verip büyütmek benim halamın çocuğu olmuyordu yeni doğmuş bir kız evlât aldı büyüttü hatta şimdi o kız anne oldu ve aralarındaki bağ muhteşem.
(13,202 puan) tarafından
Akraba çıkarmışız şimdi aynı öyle halamda aynısını yaptı şimdi torunu oldu. Eniştem kuzen yeni evliyken ishal oldu yanında değil diye oturup ağlamış insan.
(1,630 puan) tarafından
Nasıl güzel bir cümle❤️ sen beni kalbinden doğurdun❤️
(199 puan) tarafından
Tesadüfe bak canım ne güzel yapmışlar helal olsun :)
(13,202 puan) tarafından
Evet yaa Allah onlardan razı olsun :)
(2,252 puan) tarafından
Ne güzel ya inşallah bana da nasip olur
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Kendi öz ve öz çocuklarına yeterli sevgi veremeyen anne babalar var kuzum kaldı ki eşin demek ki kendine güvenmiyormuş ki pat diye söylemiş emin ol anne babası olan çocukların sahipsiz çocuklardan farkı yok , Allah herkese vicdan ve iman güçlülüğü nasip etsin
(2,252 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Bende çok isterim ama kendime güvenemiyorum bazen fevri şekilde çocuklarıma kızıyorum ve evlat edinirsem bir çocuk ve ona da kızarsan bu beni çok yıpratır çok kızarım kendime ve bi kısır döngüye girerim kendimi tanıdığım için sanırım her nekadar istesemde yapamam:/
(2,252 puan) tarafından
Zor ama güzel bir olay olur ya bilemiyorum
(9,651 puan) tarafından
Ben ünv. 'yi kazanınca lise de hep para biriktiriyodum ünv i kazanınca adak adamıştım çocuk esirgemedeki çocuklara hediyeler alıp yurda gidicem diye.. ve öylede yaptım biriktirdiğim pa4alarla bi sürü şeyler aldım gittim ve bir gün yurtta geçirdim okadar çok etkilenmiştim ki.. kaç yıl oldu unutamıyorum..  evet harika birşey olur
(2,252 puan) tarafından
Ben de staj yaptigimda gittim  o kadar mahsunlar ki ordan kalma benim de
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Ben yeri geliyor kendi çocuğuma kızıyorum ona da kızarım sonra çok vicdan azabı çekerim hep eşit sevebiliyor muyum diye kendi kendimi yerim ömrüm böyle geçer o yüzden bakamam
(2,252 puan) tarafından
Böyle düşündükçe onlar kimsesiz kalacak ama :(
(14,032 puan) tarafından
Dünyada ki herseye yetişemeyiz ki canım napalım keşke elden bir şey gelse
(2,252 puan) tarafından
Öyle malesef :(
0 oy
tarafından
Ben istemem hiç çocuğum olmayacak olsaydı belki
0 oy
(2,882 puan) tarafından
Evlat edinme düşüncen çok çok güzel canım,ama ayrım yapsak bile annesiz babasız büyümesinden iyidir diyorsun ya bu guzel değil işte yanlış anlama canım o çocuk kim olursa olsun sen ben başkası tarafindan bu duruma maruz kalsa içinde ne fırtınalar kopar mutluluk arayan bir çocuk için tramva üstüne travma olur 
(2,252 puan) tarafından
Evlatlık alan biri ne kadsr ayrım yapabilir ki.ben inanmıyorum ayrım olacağına çünkü büyütmek doyurmaktan daha kıymetli bence
0 oy
tarafından

Ben çok istedim ama  istedikleri kırıterlerlere uymadigimiz için olmadı ama ilerde kesinlikle istiyorum. Kızım olursa kız. Erkek olursa erkek evlat edinmek eşimle aklımızda hep var 

(2,252 puan) tarafından
Ne güzel bu düşünce de birini görmek canım keşke hepimiz yapabilsek ❤
tarafından
Keşke cnm burda bende tepki almıştım. Edinmek istediğimde ama destek olanda vardı   nasip
(2,252 puan) tarafından
Ilginç düşünce tepki verenler bilmiyorum
tarafından
Herkesin Kendi düşüncesi cnm ne diyebiliriz ki linç tayfası var sadece linç etmek için burda olanlar
(2,252 puan) tarafından
Boşver canım takma
0 oy
tarafından
Ben yapamam ya ayrim yaparim kessinlikle biliyorum kendimi yazik olur çocuğa hayati mahvolur 
(2,252 puan) tarafından
Ama bebisken eline geliyor sonuçta onu da sen büyütüyorsun çok kıymetli değil mi
tarafından
Tabikide oyledir ama kendi çocuğum gibi sevebilecegime inanmıyorum canim oglum için ölürum ben ama onun icin olmaz ya kendi çocuğu gibi seven  olur tabi ama ben değilim o çocuğa günah olur sonra
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Eğer imkanım olsaydı hiç düşünmezdim inan ki ayrım da olmaz bence ya kimsesiz sabi 
(2,252 puan) tarafından
Bence de sonuçta sen büyütüyorsun bir melegi
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle canım doğurmak la ana olunmuyor maalesef
0 oy
tarafından
Dinimizce pek uygun değil canım evlat edinmek 18 yaşına gelince kiz çocuk babaya nikah düşer erkek çocuk anneye alırsan da 18 yaşından önce kendi hayatını kurmasını sağlayacaksın 
0 oy
(1,262 puan) tarafından
Ne kadar ayrım yapsakta annesiz babasız büyümesinden iyi değildir ayrım çok kötü bişey hiç almayın daha iyi anne baba ayrım yapmaz yapmamalı da
(2,252 puan) tarafından
Ben ayrım olacağına inanmıyorum zaten canım küçücük bir meleğe nasıl davranır ki insan. Hele ki senin elinde büyüyen bir çocuk zaten evladın olur
(1,262 puan) tarafından
Çok büyük vebal kuzum ya  bilmiyorum valla
0 oy
tarafından
Düşünceniz güzel ne denilebilir ki başarabildikten sonra. Mesela ben kendimi biliyorum aitlik duygum biraz fazla yüksek. 10 sene cocugum olmadı hiç düşünmedim. Düşünmeyi bile düşünmedim. Benden olmayana benimmis gibi yapamam. Ama yapabilene sonsuz saygım ve takdirim var
(2,252 puan) tarafından
Ben inanıyorum kendime canım inşallah nasip olur
tarafından
İnşallah....
0 oy
tarafından
düzenlendi

Evlat edinmek istemem çünkü eğer o çocuk olurda benim yüzümden gözyaşı dokerse onun vebali altina girmek istemem 

Ama gönüllü annelik yapmak çok istiyorum kızım az büyüsün 

(2,252 puan) tarafından
Çocuğumuzu da yeri gelince aglatıyoruz canım. Ona çocuğumdan ne eksik ne fazla davranmayacagima inanıyorum. Inşallah Allah nasip eder
tarafından
İnşallah canım Rabbim gönlüne göre versin
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Evlat edinmem ama elimden gelen her türlü yardımı yaparım.

Sabırsız insanım bazen kendi çocuğuma bile kizabiliyorum ama başka bir çocuğa kizarsam vicdan azabı çekerim.

0 oy
tarafından
Çok isterdim eşim de istese çok güzel olur hiç konuşmadık bu konuyu cesaret edemiyorum söylemeye ters teperse çok üzülürum ki taniyorum eşimi önce kendi cocuklarimiz der ona karşı hep bir soğukluk kalır icimde  o yüzden korkuyorum bu konuyu konuşmaya. 
(2,252 puan) tarafından
Erkekler daha katı galiba :(
0 oy
(13,700 puan) tarafından
Allah kimseyi kimsesiz bırakmasın ama istemezdim
(2,252 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
tarafından
İstemezdim yeri geliyor kendi evlatları ma bağırıp kızıyorum onlara bagirsam vicdan azabından ölürdüm ama kaldıkları yerde yardım etmek çok isterdim
0 oy
tarafından
Bence herkes evlat edinse çocuklar öksüz kalmayacak değil

Doğuran terketmese ozaman öksüz kalmazlar 
(2,252 puan) tarafından
Çok doğru ama evlat edinmek de güzel bence
tarafından
Güzel tabi canım Allah katında sevabı çok bir çocuğu ev yurt anne baba sahibi yapmak

İlgili sorular

+4 oy
21 cevap 1,067 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 508 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 364 göst.
24 Kasım 2020 Aile kategorisinde Dark Swan (290 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 417 göst.