0 oy
764 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ya biliyorum iyi değil. Çocuğum olmadan 9ncr yargilardim. Ama dayanamıyorum ya. Minicik ağzıyla gülüyor dayanamiyorum

31 Cevaplar

0 oy
(6,203 puan) tarafından
Opmuyorum çünkü bebeğim sonra birisi onu taciz amaçlı dudağından operse normal bir şey zanneder ve bebeğim mikrop kapabilir
-Reklam-
0 oy
tarafından
Asla öpmem öptürmem cnm
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Ben opmuyorum ama o opuyo
0 oy
tarafından
Asla öpmedim 2 yasın da doğru bulmuyorum kaynanam filan yapıyodu küçükken çok kızdım ilerde neler olabilir erkek çocuğu bide dudaktan öpülmez yanağını öperim gıdısını saçından ama dudaktan asla.
0 oy
(352 puan) tarafından
Ben doğru bulmuyorum.Hic öpmedim.
0 oy
(131 puan) tarafından
Bir buçuk yaşında kızım hatırladığım kadarıyla hiç opmedim babasının da öptüğünü görmedim canım. Mikrop falan kapmasi bir yana çocuğa normal gelmesin böyle bişey diye yapmıyorum. Ortam çok kötü çocuga normal gelirse Allah korusun taciz vs gibi durumlarda bana söylemez diye korkuyorum
0 oy
tarafından

Ben 1 kere bile öpmedim 16 aylık. 

0 oy
(1,262 puan) tarafından
Asla öpmem ya yanlışlıkla bazen deng geliyor öperken ağzı hemen karbanotlu suyla siliyorum kızımın agzını 
0 oy
(488 puan) tarafından
Asla opmedim , öpmem de. Öpecek o kadar yeri varken niye illa dudak ki. Burnunu alnını, boynunun l, başını öperim. Zaten hastalık mikrop evvela ayrıca mahremiyet duygusu oluşmalı bence. Bebeklikten başlanmalı. O da onun özel bölgesi ve ben çok karşıyım. Eşim öpmek istedi bir defa oğlumu kesinlikle karşı çıktım
0 oy
tarafından
Eltimin kızı 5 yaşında kaynanam hala dudağından öper afedersin özel bölgesinden öper 
tarafından
Ne sapik zihniyetler var ya. Aklımın ucundan geçmez böyle sey
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Asla öpmem öptürmem başka yeri mi kalmadı derim. Herşeyi geçtim alacağı bir uçuk virüsü öldürebilir bebeğinizi
tarafından
Öldürür mü. Yok artık. Her virüs her yere etki etmez. Mesela Corona sadece ciğerlere mesela uçuk virüsü sadece dudak kenarına. Yani her virüs sadece bdir yere etki eder. Bukadr takmıyorum. Dayanamıyorum biraz opuyorm. Az buyuse bırakırım. Gülüşüne dayanamiyrum suanda cogukez tuttum kendimi opmemek için ama bazen de tutamiyorum
(3,213 puan) tarafından
Bilgilerinizi tazelemeniz gerekiyor. Araştırırsanız göreceksiniz ki uçuk virusu yani herpes virusu bebeklerde çok tehlikelidir.

https://www.acibadem.com.tr/ilgi-alani/ucuk/
(3,213 puan) tarafından
Bak bunu da medicana hastanesinin sayfasından aldım
Özellikle yenidoğanlarda ve HIV ile yaşayanlarda şiddetli ve ölümcül olabilen uçuk hastalığı için onaylı aşı araştırmaları hâlen devam etmektedir. Şu an için hastalığa karşı en etkin korunma yönteminin kişisel hijyene dikkat etmek ve toplum genelinde hastalıkla ilgili farkındalık yaratmak olduğu söylenebilir.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 535 göst.
19 Aralık 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Tombul yanak (2,781 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 121 göst.
21 Haziran 2023 Aile kategorisinde Zehra asude (179 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 191 göst.
1 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Burc (116 puan) tarafından soruldu
+1 oy
33 cevap 857 göst.
12 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Casperiye (4,258 puan) tarafından soruldu

381,192 soru

11,411,810 cevap

34,954 kullanıcı