0 oy
742 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1 puan) tarafından
Merhabalar anneler sizlere birsey sormak istiyorum benim kızım 5 yaşında ve süt içmiyor meyveli süt içiyor bir zararı var mı? sizlerde verdiniz mi? Çocuğunuza bilgi verirseniz sevinirim 

9 Cevaplar

+1 oy
(1,630 puan) tarafından

Hazır meyve suyu ve meyveli süt vermeyin
Hazır meyve suyu veya meyveli süt tüketimi çocukların uzun vadede obezite riskini artırıyor. Okul kantinlerinden sağlıklı olduğu düşünüldüğü için kolaylıkla elde edebilecekleri içecekler, çok fazla basit şeker içeriyor. Enerji ihtiyaçları fazla olan büyüme ve gelişme çağında olan çocukların enerjilerini sağlıklı ve dengeli bir şekilde karşılamaları gerek. Bu nedenle de çocuğunuzun beslenme çantasına hazır meyve suyu veya meyveli süt koymayın. İçecek olarak ayran tercih edebilirsiniz.

ALINTIDIR 

-Reklam-
0 oy
(1,699 puan) tarafından

Benim oğlum 20 aylık günde 2 paket içiyor içmeden durmuyor:ermm:

0 oy
tarafından
O zararlı bu zararlı ne içecek bu bebeler . Bende süt sevmediğim için kakaolu içiyorum sonuçta süt mü süt 
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Tatlandırıcı var içinde. Sütün içine meyve koy ver daha iyi bence. 
(1 puan) tarafından
Çok denedim öyle de ama içmedi kendim danone yaptım kendim evde meyveli süt yaptım olmadı içmedi illede hazır olanı içiyor işte tek sorunumuz mu? Ama sütlaç iyiyor yayla çorbası içiyor peynir ayran falan bunları tüketiyor çok şükür
0 oy
(192 puan) tarafından
Meyveli süt nsl oluor
(1 puan) tarafından
Nasıl mı oluyor bilmiyorsunuz sanırım
0 oy
tarafından
Amaaaan herseyde zararli. Yediğimiz cici bebeler bile simdi zararli oldu evde yapıyolar. Killatmak bu yani. Biz gerizekali mi olduk sagliksiz mi olduk. Tabiki paketli gidalar yememesi lazim cocuklarin ama.istiyosa da verilir 
0 oy
tarafından

Benim oğlumda sade süt içmiyor ben veriyorum herşey zararlı ama çok şükür şuanda bir zararını görmedim 

0 oy
(3,213 puan) tarafından
Bozulmaması için içine konan katkı maddeleri sebebiyle zararlı siz meyve ekleyebilirsiniz.
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Burda birşeye zararlı dendiği zaman uf ya o zararlı bu zararlı diyen arkadaşlara hayret ediyorum. Ne kadar dışarıya bağlı yaşarsanız o kadar sağlıksız olur koydekiler nasıl yetiştiriyorlar hicbirsey bulamazlarsa irmik kavurup süte katıyorlar bu bile dışardaki birçok şeyden daha iyi. Ama anneler babalar da ne de olsa alışacak diye abur cubur merakı var beni hayretlere düşürüyor.

Allah annemden bin kere razı olsun hiç evimize sokmazdi kendi yemiyor diye ben de alismadik o yüzden şimdi bana da manasız geliyor zararları da cabasi

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 181 göst.
3 Ocak 2023 Diğer kategorisinde ryaaygt (246 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 69 göst.
30 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Tugce12. (580 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 182 göst.
11 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Istanbullu 34 (5,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 52 göst.
31 Aralık 2023 Aile kategorisinde Aynur236 (14 puan) tarafından soruldu

380,706 soru

11,398,504 cevap

34,922 kullanıcı

...