0 oy
903 göst.
Diğer kategorisinde (893 puan) tarafından
Sorum başlıkta

44 Cevaplar

0 oy
(893 puan) tarafından
Post yukarı cik
-Reklam-
0 oy
(893 puan) tarafından
Post yukarı çık
0 oy
tarafından
Cesaret edemiyorum böyle bile basedemiyorum 
0 oy
(13,942 puan) tarafından
Eğitim vermedim ama uykusever bir kızım var. Doğduğundan beri hic sallamadım. Emdiği donemde gece emzirmek için uyandıriyordum. Emmeyi birakınca gece uyandırmayi da biraktim. Uyku saatini aksatmayip hep ayni saatte odaya götürdüm. Bir süre sonra kendi odanın yolunu tutar oldu. 
0 oy
(2,447 puan) tarafından

2 yasina kadar her salladığımda 2 yasina girdiğin an kescem bida sallamicam sen büyüdün kendin uyuman lazım diye söyledim her uykuda ama. 2 yasina girdigi gün kendi uyudu. Gece uyanmalar devam ediyor tabi. Yatiriyorum yarım saat 1 saat done done uyuyor. Henüz düzene girmedi tabi gece 12, 1 2 hiç farketmiyor bekliyorum artık inat ettim sallamamak için. Bazen öğleden sonra uyuyor bazen hiç gündüz uykusu yok. 2 yaş çok tehlikeli kendi yönetmeye çalışıyor herseyi :D

0 oy
tarafından
10 oldumu yatar sabah 9 da kalkar gündüz 13.00 yatar 15.00 15.30 da kalkar cnm  :)
0 oy
(14,039 puan) tarafından
Biz grup kurduk bir arkadas atacak ordan eğitim bilgilerini 
(893 puan) tarafından
Cnm bnde katılabilir.migim acaba o gruba
0 oy
(490 puan) tarafından
3yasina girdi kendi kendine uyumaya basladi oglum ayagimda sallardm hep zorlandm baya.
0 oy
(20 puan) tarafından
Ilk 3  ay annem baktigi icin hep sallayarak uyudu 4ncu aydan beri yatagina koyuyorum kendi kendine uyuyor sallamiyorum alisir cunku msllahh nazar degmesin kizlar
0 oy
(790 puan) tarafından
8 aylik 10 dan beri sallyorum yok uyumuyor gecede 10 kez kalkyo
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Uyku eğitimi nasıl oluyo canım ben bildigim şekilde kendim öğrettim. Çok memnumum
(893 puan) tarafından
Nsl öğretin.cnm bana da der mizin
(3,794 puan) tarafından
18 ayina kadar uyku duzenine saatine uygun şekilde salladim uyuttum ama her zaman aynı saatte yaptım.  Sonra beşige alistirdim ayakta sallama ile olusan uyku dengesini beşige saati değişmeden yer değiştirdim bi nevi. Beşikte ilk zamanlar elimle sallar gibi sırtını sivazladim hafif salladim derken alıştı beşikte sallamadan uyumaya sonra yatağa ayni sekilde ayni saatte sadece yanina uzanirim uyku saati gelince . Simdi 3 yasinda canim hergun ayni saatte hadi oğlum uyku vakti yatağa diyorum itiraz etmeden girer yatağa deliksiz uyur çok şükür
0 oy
(48,833 puan) tarafından
uyuyan çocuk uyuyo uyumayanda uyumuyo buydukce uyuyan cocugun duzeni oturuyo benimki gibi uyumayanlarda kafayi yiyo
0 oy
(1,475 puan) tarafından
3tne evladm var 10 yaş 5 yaş 3aylik 3cude uyku duzeni olan cocuklar tek oglum hariç okullar kapndgndan beri uyku duzeni bozuldu
0 oy
tarafından
Ben canim ama uyku egıtmenınden destek alarak 
tarafından
11 aylıkken aldım canım 21 gun surdu baslar da tabıykıde zorlandım ama onemli olan polyanacılık oynamak oldu ne yaparsa yapsın kararlı kalmak cok onemli tabı paylasmamın yasak oldufu püf noktalar var ama benım oglum uyku konumundan asırı zordu sabaha kadar sallanan ve pis pis sesiyle artık aglardım odasını da ayırdım bu surecte ve suan 22 aylık ıyıkı dıyprum
(893 puan) tarafından
Cnm ndn paylsmn yasak bazıları durumu yok veremiyir fitigim var inan öyle zorlanıyorum şuan kaynanmalrdayim hem ev hem bebek asla gündüz uyumayan gece yarım saate uyanan bir bebek artık needeyse psikoljim bozulmus
tarafından
Neden yasak soyle acıklım canım program atılmadan sozlesme İmzalıyoruz Gmail uzerınden neden cunku onların da gecım kaynagı o yanı yoksa para verdik VS diye degıl
(893 puan) tarafından
Peki cnm bişey tek sorcam uyku saatleri ne gündüz kaçta uytuyorsun kaç saat gece kaçta uyutuyrosun kaç saat
tarafından
Canim benim ki 22 aylık ayına gore herkese farklı program hazırlıyor sabah 7 30 da kalkıyor veya en fazla 8 oglen 11. 30 uyku en gec 2 de kaldırıyorum aksam 8 bucuk yatıs
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Benım oglumun maşallah uyku saatı gelıncr hemen uyur yerde uzanıyorum oglum mem.e emerken bende saçlarını okşuyorum sessizce öylece uyuyo valla
0 oy
(192 puan) tarafından

Vallahi kizim 6 ayindan sonra aksam 11 de yatip oglen 12 de uyanirdi emmesine ragmen gece kalkmazdi ayakda sallamayida erkenden kesmistim simdi 4 bucuk yasinda hadi herkez yataga dedigim an odalarimiza gecip uyuyoruz cok sukur hic sknti cekmedim bebekken sadece haliyke sabaha kadar uyumazdi emerdi oda normal bence ama belirli aydan sonra erken alistirinca baj seyleri sabirla pes etmeden guzel sonuclar aliyosun tabiki benden daha tecrubeli anneler vardir onlar daha iyi bilir ben 23 yasinsayim henuz 19 yasinda anne oldum :)

0 oy
(426 puan) tarafından
Oğlum tam kırk günlüktü gece 1 den önce uymuyordu bu böyle olmaz dedim ve bi akşam dokuzda odaya götürdüm ilk başlarda direndi uyumamak için ama o uyumadan odadan çıkamadım asla odaya da kimse girmedi bi süre sonra alıştı sonra rutin uyguladım hep aynı saatte yıkadım masaj yaptım ve hep aynı ninni ile uyuttum 7. Ayında gece beslenmesini kestim uyandığında su verdim yatırdım gece uyanmaları bitti kesintisiz 8-9 saat uyur şimdi 4 gün sonra bir yaşına girecek sadece bir ay sıkıntı yaşadık o da uyku gerilemesiymiş uyumasada rutinlerimize devam ettik akşam dokuz da yatar sabah sekizde kalkar kendi kendine uykuya dalmıyor ya pış pış yapıyorum yada sallıyorum ama hep aynı saatlerde
0 oy
tarafından

Beeeeennnn <3 çok da başarılı oldummmm sadece 3 gün sürdü masallah darısı yeni doğan kizima

0 oy
(3,107 puan) tarafından
Her 3  saatte bir uyur cok şükür beni çok az yorar uyku konusunda.  Bugün akşam yerine yatırdım başını yüzünü okşadım uyudu.  Gündüzleri de öyle ben is yaparken beni izler takip ede ede gözleri yorulur ve uyur. Diş ağrısı oluyo aksam huysuz oluyor bazen o zaman kucakta gezdiriyorum bakıyorum uyumuş. Insallah hep boyle olur da eğitimle falan ugrasmam
0 oy
(924 puan) tarafından
Ben verdim canım yeni doğduğu dönemlerde hiç kucağıma almadim emzirdim koydum beşiğine 3aylikken beşik salllamayi bıraktım bir iki ağladı ama ağladı diye kucağıma almadim bu sure sonra uyuyor bu şekilde iki uc kere oldu sonrasinda uyku saati geldiğinde besige koyuyorum uyuyor hiç ağlamadan gece uyandığında şu veriyorum uyuyor eğer ağlarsa hazırda çorba bulunduruyoruz iciriyorum tekrar odasına koyuyorum ucundede aynı yaptım sabır gerektiriyor birazda soğuk kanlilik:)))

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 75 göst.
11 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ftm1907 (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 180 göst.
8 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Lasyamm 21- (158 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 102 göst.
15 Aralık 2021 Aile kategorisinde Büşraaaa (2,948 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 133 göst.