0 oy
895 göst.
Diğer kategorisinde (893 puan) tarafından
Sorum başlıkta

44 Cevaplar

+1 oy
(6 puan) tarafından
Kendimce birşeyler yapıyorum. Doğduğu günden itibaren gündüz perdeleri açıyorum ki gündüz olduğunu bilsin. Akşam ışık açık oluyor. Gece uykusuna geçişte ışığı kapatıyorum. Uyku öncesinde konuşmuyor, ilgilenmiyorum. Uyku belirtilerini takip ediyorum. Hemen hemen aynı saatlerde uykuya dalıyor. Doyurup gazını çıkarıp yatağına yatırıyorum. Başta kendi kendine uyuması çok zaman almıştı şimdi 20 dakikaya uyuyor. Arada koltukta, yerde yorgan üzerinde yatırıyorum ki sabit bir yerde uyumaya alışmasın. Eşim dışında bebeğimi başka kimseye uyutmuyorum. Çünkü herkes kendince yorumluyor uyutma şeklini. Bu da düzensizlik yapıyor ki bebekler düzeni sever. Kısa aralıklarla karnını doyurmuyorum. 3 saat arası varsa mesela 3 saat sonra doyuruyorum. Bu da gaz oluşumunu engellediği gibi ilerde yeme düzeninde bana fayda sağlayacağını düşünüyorum. Uyku arkadaşı yapmayı düşünmüyorum. Aslında birşeye bağlı kalıp ( bu bende dahil ) uyumasını doğru bulmuyorum. Bu arada bebeğim 3 ay 4 günlük gece süt için uyandırmıyorum. Kendisi acıkınca uyanıyor. Akşam 22:30 da uyur sabah 07:30 da kalkar. Tabi bunun için kilo takibini yapmayı ihmal etmiyorum. Arada düzen şaşıyor. Büyüdükçe yeniden düzen oluşturmaya çalışıyorum. 
-Reklam-
0 oy
(983 puan) tarafından
Bende burda bekliyim :) 
0 oy
(10,384 puan) tarafından
Bekliyim şurda sallamak istemiyorum artık 
0 oy
(4,040 puan) tarafından

Herkesin derdi :D benim de uykuyla başım belada önce gece emmeyi bıraktırmam lazım 

0 oy
tarafından

Ekstra bisey yapmadim canm ve indan dolayi gece 6 defa kalkıyor :D

0 oy
(670 puan) tarafından
Her gece aynı dert 9 dan beri uğraşıyorum ama uyumuyor 
(591 puan) tarafından
5 aylık canım
(328 puan) tarafından
Ayni bendede korktu uyandi hala uyumuyotr
(591 puan) tarafından
Ay kafayı yıcem valla ya
(328 puan) tarafından
Benim bebegimde 5 aylik kiz. Ben uyumamişdan once kaşik mama verdim. Acaba ondan mi oldu oyle
(591 puan) tarafından
Yok canım ya ne alaka bu bebeler de var bısey ama cozemedım
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Instagramdan baldan anne olması lazım bi göz atın faydası olacaktır bilgilerinin
0 oy
(893 puan) tarafından
Herkesin sorunu galiba ☹️
0 oy
tarafından
Veren varsa bize de gelin nolur :)
0 oy
tarafından
Oğlumda yapamamistim ama kızımı doğduğundan beri aynı saatlerde uyutuyorum büyüdükçe o eğitim çok zor
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Eğitim veremem çünkü 6aylik ilk günden beri hiç sallamadim besige bıraktım uyku time
(893 puan) tarafından
Cnm ama mesela gazlı bir bebekse nsl uyucakti besige bıraktın hcibisey yapmadın mi
(6,203 puan) tarafından
Hayır bir şey yapmadım.Kolik bebek için zaten probiyotik+gaz damlası kullanman lazim her gün aynı saatte
(3,555 puan) tarafından
Aydanm eğitimin ay ile alakası yok canım ben kızım 4 aylıktı verdim eğitimi 22 aylığız şuan şükür kendi uyur hiç sallamadım da
(6,203 puan) tarafından
Valla ben eğitim falan vermedim dediğim gibi kendi düzenini kendisi ayarladı şuan 6aylik devam ediyor
0 oy
(893 puan) tarafından
Kizlar size ve cevaplarıniz ihtiyacım var 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Paralı bir de yardım alanlar her çocuğa farklı diyorlar tecrübe anlatmıyorlar aslında haklılar ama ben de şöyleydi denebilir. 
tarafından
Katılıyorum ücret verdikleri için paylaşmak istemiyorda olabilirler haklı olarak
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Kesinlikle düz n oluştur ve gece emmesini biraktir. O düzenin dışına çıkma uyku saati dışında uyumak isterse dikkatini dagit. Ben çok güzel tutturmustum sonra babaanneye göndermeye başladım orda uyumuyor gün boyu oynuyor diye uyku düzeni bozuldu mahvetti beni
(893 puan) tarafından
Cnm ama emmiyor mama veriyorum yine kalkiyor
(13,041 puan) tarafından
Gece emmedi nasıl biriktirilir ki
(4,040 puan) tarafından
Gece emme sayılarını not al ve yavaş yavaş biraktir 4 Ken 2ye düşür emmeye kalktığı zaman şu içir yatır ama yatmak için çok ağlayacak o yüzden uykusuz bir gece olacak. Birkaç gece sonra senin onu emzirmeyecegini kendiliğinden bilecek uyanmayacak. Ama bunu yapmak için yatmadan iyice doyurmalisin.
Ben şuan çalıştığım için gece uykusuz kalmayı göze alamıyorum 15 tatilde yapicam inşallah başarırım :(
0 oy
(188 puan) tarafından

image

Uyku eğitimi vermek isteyen anneler için paylaşmak isterim tesadüfen denk geldim :)

(893 puan) tarafından
Cnm sn bunu kullandın mi
(188 puan) tarafından
Hayır canım ben oğlum için 2 li bir kitap sipariş verdim o sitede denk geldim soruyuda görünce paylaşmak istedim
tarafından
Esra hanımdan bızaat egıtım almıs bırısı olarak okuyun kızlae bu kıtabu
(1,635 puan) tarafından
Ben ücretli almadım eğitimi. Kitabını da okumadım ama Instagram'da ki yazdıklarını uyguladım ve şükür gayet başarılı olduk
tarafından
Cok ise yarıyor mutlaka bakın cunku gerekli seylerı paylasım yapiyor
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Post yukarı da kalsın 
0 oy
(181 puan) tarafından
Ben kendim veriyorum canım 
(181 puan) tarafından
Araştırma yaptım dedim kendim yapamazsam destek alıyım anladım ki gerek yokmuş :D
(49 puan) tarafından
Bende çok araştırdım okudum destek almadan da sabırla yapılabilecek birşey
(893 puan) tarafından
Cnm nsl verdin
(49 puan) tarafından
İlk önce düzen önemli sabah 6-8 arası bir bebek uyanmalı gün içinde 3 kez gündüz uykusuna yatmalı ve gündüz uykusu en geç 18.00 da bitmeli gece uykusuna da 19.30-20.30 gibi yatmalı ben ilk önce salla dur yaptim ayaklarım da sonra pış pıs pat pat yaptım sonra baktım ki uykusu gelince gözleri kapanmaya başladı yatırıp yanında biraz bekleyerek elini tutarak yaptım
(181 puan) tarafından
İlk önce uyku düzeni oturtmaya çalıştım erken uyusun diye erken kaldırdım 6 da sonra uyku sinyalleri verince ilk önce altını değiştirdim karnını doyurdum emziği ni verdim bu süre içinde ninni açtım ilk gün kucağımda odasına giderken iyice mayıştı yatağına koydum uyudu sonra hep bunu yapmaya başladım bazen direniyor koyduğumda ağlıyor dokunuyorum seviyorum susmazsa kucağıma alıyorum sakinleştiği gibi geri koyuyorum böyle böyle alışıyor yoruluyor uyuyor birde mesela gündüz hemen uyanıyor bende o uyanmadan burnuna yüzüne hafif dokunuyorum uyanır gibi oluyor tekrar dalıyor böylece daha uzun uyuyor benim bebeğim kolik bebek ti sallanmaya alışıktı ama bir anda kestim seninde alışıksa bir anda kesmeyi dene eğer baktın zorlanıyorsun salla dur yöntemini dene
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Herkes bunu beklemeye gelmiş bende beklim bari:D

0 oy
(102 puan) tarafından
Kizimin hic oyle sorunu olmadi.Saati geldiginde biberinu alir eme eme uyur,Ama bi kac ay olduu uyumak istemiyor.Bende mecbur 15 ay sallamadigim cocugu sallamaya basladim oyle uyuyor geceleri. Simdi 19 aylik. Ilerde daha neler gorucem bilmem
0 oy
tarafından
Doğuştan eğitimli 
(893 puan) tarafından
Nsl yani cnm
tarafından
Uyku düzeni var yani doğduğu günden beri ekstra birşey yapmadım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 71 göst.
11 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ftm1907 (442 puan) tarafından soruldu
0 oy