0 oy
455 göst.
Diğer kategorisinde (1,150 puan) tarafından

Arkadaslar ilk gebeligim henuz nasil dogum.olacagini bilmiyorum normal olmasini cok istiyorum elbette. Merak ettigim şu canta hazirlayacagimda bebek bezi felan almadim henüz alacagm ne kadar almalıyım yenidogan kac tane vede bunun disinda bana ve bebegime en cok ne lazim olacak acaba tecrübeli anneler paylasabilirmi teşekkür ederim şimdiden <3

17 Cevaplar

0 oy
(27,338 puan) tarafından

Bilen gariler yardima buyrun uykum var yazamim simdi:angel: 

Sağlıkla kucağına alırsın inşAllah

(1,150 puan) tarafından
Tesekkur ederim cok sağolun :)
(27,338 puan) tarafından
Ula kimse yazmamış yaaaa
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla cantayi falan gecte ebeninde hemsireninde dktorunda merhametlisi lazim hem anneye hem bebege...
tarafından
Cantadam daha fazla.lazim iste o iyisi :) yoksa cantani bile o halde sana tasitir. Ins iyilerine dek gelirsin...
Cantaya da iki gunluk bebek kiyafeti koy ustu ici disi. Kendine ped ve hasta bezi koy. Bide batikon al. Goguslerin cok sizlar dar kiyafet alma :)
(1,150 puan) tarafından
Cok teşekkürler:)
tarafından
Rica ederim :)
(2,654 puan) tarafından
Kübra kötülere mi denk geldin
tarafından
Her ikisine de ama arkadasim cok cekti
0 oy
(27,338 puan) tarafından

Hellllluuuuu bilenler pist yukarı çıksin

0 oy
(2,127 puan) tarafından
Bebek bezi bi paket koy yeni dogan çok altına yapıyo bide ne kadar kalcagin belli olmaz ben direk bi baket aldim acmadim onu goturdum
(1,150 puan) tarafından
Oyle yapacagim artik bende herkes hemen hemen aynisini demis :) cok teşekkür ederim
0 oy
(41 puan) tarafından
Dogumu ozel hastanede mi yapacaksiniz devlette mi? Ozelde ise bebek bezi vs onlar temin ediyorlar ben sezaryen oldum 15 bez aldim yetti hatta 5 i geri getirdim cunku hastaneden de vermislerdi, kusmasi vs zaten olmuyor yeni dogdugu icin iki takim hastane cikisi yeter, yedek zibin corap vs alabilirsiniz, size de logusa pedi veya hasta bezi bolca lazim olacaktir
(1,150 puan) tarafından
Devlet hastanesinde yapacagim dogumu cok teşekkür ederim bilgilendirmeniz icin :)
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Bebek bezi , ıslak mendil, uzun kollu hastane çıkışı, kundak , kendine hasta bezi, pijama veya gecelik.Sezeryan doğum yapacaksan mutlaka yanında nescafe bulundur.
(1,150 puan) tarafından
Anladim sezeryan mi olacak normal mi belli değil henüz umarim normal dogum olur ama yinede ben koyayım cantaya ne olur ne olmaz. Agrilara mi iyi geliyordu nescafe ?
(7,935 puan) tarafından
Sezeryan sonrası kronik baş ve bel ağrısı olmuyormuş canım nescafe tüketirsen
(1,150 puan) tarafından
Anladim teşekkür ederim:)
0 oy
tarafından
Çok uzun ama kesin olanları yazayim

Iki üç takım pijama 

Ic çamaşırı iki üç tane 

Hasta bezi olmazsa olmaz

Kâğıt havlu turu şeyler 

Bunlar kesin olsun şu an aklıma gelenler 

Bebeğe 

Bez tabiki 

Hastane çıkışı 

Battaniye çok lazım oluyo iki tane al mümkünse soğuk oluyo çünkü 

Bunlar aklımda kalanlar en önemlileri bence
(1,150 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim güzel cevabiniz icin
tarafından
Ne demek ben teşekkür ederim ❤
0 oy
(4,859 puan) tarafından
En çok bebek bezi lazım paketini açmayın insalah kuvezde yatmaz cunki açık paket kabul etmiyorlar kuveze yatan bebek için kendine alt açma bezi al bir paket normal doğumda çok lazım oluyor devlet hastanesi sadace bir aday veriyor yanına annen faan girerse islandikca değiştirir sonra kendine hasta bezi al yandan cırtlı olan daha rahat oluyor çorap hırka terlik al birde evde korse varsa doğumdan sonra karnına sıkıca bagla ki göbek kalmasın eğer yoksa yazmayla sıkı sıkı bagla
(1,150 puan) tarafından
:) tabi anneme yengeme felanda soruyorum ama yinede emin olmak istiyorum :) guzel.duaniz icin tesekkur ederim Allah razi olsun
(4,859 puan) tarafından
Rica ederiiiim :) büyükleri dinlemek en iyisi herkes yok onu verme zararlı yok şunu verme şöyle olur valla hiç birini takmadım ne olursa yedirdim oğluma şimdi bir yaşında yemek secmiyor ne olursa yiyor :)
(1,150 puan) tarafından
Cok haklisin bende öyle düşünüyorum hepte demisimdir ben seciciyim babasi öyle degil babasina ceker insAllah bende herşeyi yediririm diyorum umarim secmez :)
(4,859 puan) tarafından
Sen yeter ki yedir ilerde herşeyi yer :) bugün kaynanam ıspanak çorbası yaptı bir kase içti ilk kez içiyor bu arada vermiyorsun diye bana kızıyor bide :) yarım kase daha içti sağlıkla kucağına al Allah'ın izniyle :) canım hadi iyi geceler benim oğlan uyinusken bende uyuyayım :)
(1,150 puan) tarafından
Tesekkur ederim cok sagolun :) iyi geceler Allah'a emanet olun :)
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Sen hırka kendıne unutma da aşırı soğuk Oluyo doğumdan sonra 
(1,150 puan) tarafından
Kesin koyacağım ozaman cok teşekkür ederim:)
0 oy
(2,860 puan) tarafından
Moral motive :) 
(1,150 puan) tarafından
:) ah o hep.lazim degilmi :)
0 oy
(188 puan) tarafından

image

sohbet bölümünden çıkıp araçlar bölümüne girdiğinde görürsün 
0 oy
(3,213 puan) tarafından
12 tane almıştım 2 tanesini geri getirdim.
(1,150 puan) tarafından
Ah bende bilmiyorum ki :) daha henuz hic gidip bakmadım merak ediyorum ama zamanla ogrenirim sanirim ilk olunca böyle oluyor :)
(3,213 puan) tarafından
Netten baktım canım primanın iki numara 3-6 kilo yanlış hatırlamıyosam ikinci ay geçmiştik. 1 numarayı çok stok yapma. Marketlerde hep var nasılsa. Bir de her bez iyi gelmeyebiliyor her bebeğe
(1,150 puan) tarafından
Ben direk sleepyle  baslamayi düşünüyorum etrafimda herkes cok memnun deneyecegim bakalim evet stok yapmayım degilmi sanirim dediginiz gbi yenidogani cok uzun zaman giymiyormus :)
(3,213 puan) tarafından
Ben dogduğundan beri premium care kullanıyorum ama bebektem bebeğe değişir demişlerdi almamıştım o zaman. Şimdi indirim kovalıyorum.
(1,150 puan) tarafından
:) napalim nasip zaten cok fazla alipta koyamayiz su devirde :) bittikce alacağız artik zaten hersey ates pahası malsf bende cebime uygun olarak dikkat etmeye çalışıyorum napalim :)
0 oy
(880 puan) tarafından
Canim daha 15 gün önce yeni doğum yaptım normal yaptım bir gece yatttim öncelikle normal olursan üç dört tane pijama takimi al kanaman bilinmez ama fazla olabilir yanimdakinin aşırı kanamasi olduydu sürekli batıyordu alti sonra peçete ama bu mutfağa kullandığımız olanindan çok lazim oluyor bebek bezi 20 tane koymuştum 13 tanesini kullandım kendime dpeend bez almıştım 4 tane kullandim yelek patik almıştım hiç gerek bile duymadim aklima gelen bunlar başka öğrenmek istediğin olursa cevaplarım canim
(1,150 puan) tarafından
Bebek bezini yenidogan toplamda ne kadar kullandi yani 1 ay mi sonrasinda kac numaraya gectiniz kac gun sonra
(880 puan) tarafından
Daha yeni doğan kullanıyorum canim 15 günlüğuz büyük boy yeni doğan molfix almıştım daha içinde 20 tane filan var yarin bez almaya çıkacağım bir numara alacağım daha saten yeni doğan bile büyük geliyor üç buçuk kilo
(1,150 puan) tarafından
Anladim teşekkür ederim:)
0 oy
(620 puan) tarafından

Canım hiç abartilcak gibi degilmis, ben de çok telasedeydim eksik bir şey var mı acaba diye. Az esya almama rağmen fazla geldi. Bebege iki kıyafet, sana iki pijama yeterli. Kendine depent kesinlikle al. Bebeğe on tane bez al yanında dursun o kadar kullanmazsin ama yer kaplamaz zaten. Bebek için bi tane de battaniye alsan yeterli. :angel:

(1,150 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim cok sagolun :)
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Oncelikle Allah kucağınıza almayı nasip etsin adaşım . Normal doğumda süt daha kolay gelir ama her ihtimale karşı göğüs pompası göğüs kremi zıbın alt üst size pijama sizin için ped kanama gelme ihtimaline karşı.. ben biberon emzik te aldim ikizler diye mama verildi çünkü kuvezde kaldılar. Ağız mendili, özel olarak yaptırdığınz çekim için varsa kıyafetler aklıma gelen bunlar
(1,150 puan) tarafından
Ah cok tesekkur ederim guzel dileklerin icin cok sagol. Cekim düşünmüyorum zaten devlet hastanesinde olacak saydiklarinida eksiklerim var icinde bakip.arastirip alacagim insAllah cok teşekkür ederim guzel.cevabin icin :)
(5,721 puan) tarafından
Emzirme sütyeni emzirme atleti göğüs pedi emzirme örtüsü ve yastığı olabilir rahat tutmak açısından size emzirebilceginiz rahat kıyafetler havlu eğer çok titizseniz sizin ve bebek için nevresimler çöp poseti  terlik bebise battaniye bol kıyafetler ıslak mendil unutmadan bunlarıda yazayım dedim netten baktım sizin için.. tabi siz arastirmissinizdir atladiginiz vardır diye.. nedemek kuzum rica ederim ♥️
(1,150 puan) tarafından
Yaa :) Allah razi olsun cok iyisiniz elbette arastirdim ama insan kac kere bakarsa baksin yinede unutuyor iyi oldu gercekten teşekkür ederim Allah razi olsun :)
(5,721 puan) tarafından
Rica ederim canım aklına takilan bisey olursa yaz bak
(1,150 puan) tarafından
Yazarim tabi cok sağol:)
0 oy
tarafından
Çoçuk bezi, islak mendil, alt açma pedi, lohusa pedi, kan kaybettiğini için üşüyeceksin yazda olsa uzerine hirka al, kendin icin alt ust takim al, terlik, bebek için en az 3 tane takım beresi ve çorabı mutlaka olsun, cocuk için örtü, birde kiyiya koseye kendin icin atistirmalik sıkıştır  ben iki gun ac kalmistim sen kalma arkadasim.
(1,150 puan) tarafından
:) yaa ozaman az da olsa biseyler koyayim ben :) teşekkür ederim guzel cevabiniz icin :)
tarafından
Rica ederim yardimci olabildiysem ne mutlu :)
0 oy
tarafından
Arkadaşlar onmli olanalri yazma zaten canım da benden snaa tavsiye yazın doğum yapick olsan bile sırtına yelegini al klima nin bile soğuğu girse ağrısından oluyorsn ben Haziran'da doğurdum klima vurma birde sezryan olmuştum amlythane de soğuk ya omuzlarm tutulmstu soğukta 
(1,150 puan) tarafından
Evet bikac kisi daha yazmis kesinlikle koyacağım subat sonu mart ilk haftasi gbi olacak dogum Allah nasip.ederse :)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 68 göst.
0 oy
5 cevap 243 göst.
0 oy
10 cevap 186 göst.
28 Aralık 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde sevvalice (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 206 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Yenianne_tugce (1,268 puan) tarafından soruldu

378,225 soru

11,320,190 cevap

34,765 kullanıcı

...