0 oy
187 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Arkadaşlar merhaba

Daha önceden geçmeyen griten bahsetmiştim size, en son çaresizlikten özelde profesöre göründüm. Burnumda eğrilik varmış sol tarafı kapatmış ve sağ tarafımda alerji sebebiyle kapanmış. Gebeyken sana hiç bişey  yapamam dedi ve paramı iade etti o derece. 

Size sorum burundan hiç nefes alamadan normal doğum yapabilen var mı? 19 haftalık oldum boğuluyorum resmen doğumum nasıl olacak stresi sardı beni. Çok çaresizim acı çekiyorum artık...

8 Cevaplar

0 oy
(644 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Benimde burun sıkıntım var kıkırdak kemigi egriligi var sürekli tıkanık 2 gebelik geçirdim çok zorlandim hele son aylarda dogumda burnum bi sorun yaratmadi eminim sende de bişey olmaz ama doğumdan sonra acil bi uzmana görün derim bende sütten kestikten sonra gideceğim insallah
tarafından
Bebeğim biraz büyünce sütten kesip ameliyat olmam gerekiyormuş, alerji içinde kortizon tedavisi olacam. Insallah dogum esnasında benimde burnum ile ilgili sorun olmaz çok sagolun sizede geçmiş olsun.
-Reklam-
+1 oy
(5,323 puan) tarafından
Doğuma kadar bişey yapamazsın sanırım ama doğumdan sonra mutlaka tekrar görün derim ben
tarafından
Dogumdan sonra emzirmem bitince ameliyat ve kortizon tedavisi olmam gereketigini soylediler bekliyorum bakalim sagolun
0 oy
tarafından
Yengem öyle olmuştu canım normal doğum yaptı doğumdan sonra düzeldi şimdi 2ci hamileliği aradan 5 yıl geçmesine rağmen yine kapanmış burnu nefes alamıyor. 
tarafından
Insallah benimde geçer içime su serptin Allah razı olsun.
tarafından
Sendende canım korkma doğumda bişey olmuyor sonra geçiyor. Eğrilik için ameliyat olabilirsin doğumdan sonra ama bazı doktorlar ameliyattan sonra burunda çökme olabilir dediği için olmadı yengem. Doğumdan sonra düzeliyor tamamen.
tarafından
Banada ameliyat ve kortizon tedavisi dediler çökme olayını bilmiyordum sağolun suan suratım burnumdan ibaret. Yengenize cok gecmis olsun insallah herkes sifa bulur
tarafından
Amin inşallah canım sağol.
0 oy
tarafından
Valla ben öyleyim yıllardır estetiğe giriyor en az 4 bin dedi bende olmadım ağzım açık uyuyorum hatta ama engel olmaz normal doğuma o an ki psikoloji ile zaten ağzın dan nefes alıp veriyosun oksijenin düşerse doğumhane de hava takıyorlar o an
tarafından
Sizede cok geçmiş olsun. Dogumu atlatayimda gecmezse bi sekilde ameliyat olurum diyorum artik dediginiz gibi agzim acik uyuyorum koku ve tat alamiyorum insallah cabucak biter gider hayatimdan. Sizede sifa diliyorum cok zormus
0 oy
(391 puan) tarafından
Benim oldu ve geçmedi ameliyat dediler doğum yapali sekiz ay olmasına rağmen 
tarafından
Cok gecmis olsun dogumda zorlugu oldu mu peki size?
(391 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sezeryan oldum çok teşekkür ederim sizede geçmiş olsun hayırlı dogumlar
tarafından
Cok sağolun
0 oy
tarafından
Benim gebelik basından beri alerjim devam etti önceden de vardı nefes alamıyordum bazen normal doğum yaptım tabi oksijen falan bağladılar doğumdan önce 
tarafından
Sizede gecmis olsun umarim dogumda zorlugu olmaz bana sagolun yorumunuz icin
0 oy
(48,735 puan) tarafından
burun icin sprey verseydi ya hamileyken kullanabilecegin alerji hapida var ondan al açar burnunu benimde ayni sekilde kemik yamu.k ve alerjiden ici sisiyo en sonda kulagim sisti gecti sukur
tarafından
Deniz suyu spreyi verdiler lakin burnum ona ragmen açılmıyor sizede gecmis olsun elim kolum bagli dogumu bekliyorum umarim gecer
(48,735 puan) tarafından
nr kadarlik hamilesin hap sor canim ilk aylsr degilde son aylarda bana icebilirsin demisti yarim icmistim ismini demiyorum doktoruna sor mutlaka
0 oy
tarafından

Benim öyle bir derdim yok ama 6 Aydan sonra nefes darlığım başlıyor sabah öğle akşam yatarken yarım saat makinaya takılıyorum Rabbim yardımcın olsun. Zor bir durum.  Sağlıcakla gelsin inşallah 

tarafından
Amin cok sagolun sizede cok gecmis olsun
tarafından
Amin canım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 131 göst.
0 oy
4 cevap 104 göst.
13 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 77 göst.