0 oy
487 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Merhaba, 35 haftalik hamileyim

Doğum yaklaştı şükür. Kayinvalidemle altli üstlü oturuyoruz. Ama bebekle dogumla ilgili dedigi hersey bana batıyor. Biraz mudahele eder gibi yaklaşımı var ondan mi bilemem. Mesela hastane de beyaz ya da kirmizi yazma ört ben cok seviyorum dedi. Bende hic sevmem. Onu öyle yapalim bunu böyle yapalim diyip duruyor. İlk torunlari hevesini kirmak istemiyorum. Ama benm de ilk evladim. Bende kimseyi karistirmadan esimle birlikte yapmak istiyorum bazi seyler. Sorum da su : kayinvalidelerin normal dedikleri seyler bile niye batar insana. Bu kadar iyi niyetli olmama ragmen kadini dislamak istememe ragmen kirmak üzmek istememe ragmen niye batıyor anlamıyorum 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kaynana gözüyle baktığın için..

Kaynana öcü öcü :)
(11 puan) tarafından
Ya işte hic te öcü bi insan degil sessiz sakin kendi haline biri. O yüzden hakkina girmek istemiyorum ama gerçekten batıyor. **** oluyorum. Tabi durup dururken degil sebeplerim var burda uzun olur yazarsam. Esimi kocasi gibi görür mesela bunun gibi..
tarafından
Boşver takılma sen bu güzel günlerini iyi geçir he tamam de yine bildiğini oku boşver
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kızı gıbı davranmadıgı ıcın sende anne olarak goremezsın
0 oy
(23 puan) tarafından

Cunku kendi annemiz gibi değiller  benimkide bebek yıkamaya korkar:)

(11 puan) tarafından
Oo benimki utanmasa ver ben buyuteyim diyecek
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Vallahi ben kayınvalidesini aşık bir Gelinim o kadar çok seviyorum ki Günde en az 3 kere görüntülü konuşuyorum ama Zevkler ve renkler Tabii ki de tartışılmaz. Kayınvalidem de çok şey alır Ama bana batmaz Çünkü annem gibi görüyorum En azından o varken giydiririm beğenmediğin bir beğenmediğim birseyi de. Ama genelde zaten her zaman parasını verir sen kendi zevkine göre al kızım diye
(11 puan) tarafından
Bende sevmeye cok çalıştım bende öyle olmak istedim ama olmadi. Hic kafa dengi degil bi kere. Bi de benim annem yok. Onun yerine kimseyi koymak istemedigimdendir belki
(5,938 puan) tarafından
Allah bol muhabbet nasip etsin canım benim Başın sağ olsun
(11 puan) tarafından
Amin, teşekkürler
(1,233 puan) tarafından
Bnde seviyorum kaynanamı
0 oy
tarafından

Soguk olduklari icin olmasin o :D

(11 puan) tarafından
Cok mesafeli cok cekingen zaten hic kafa dengi degil. Ben cok sen şakrak bi insanim. O da genc olmasina ragmen sessiz sakin. Hiç uyumlu değiliz. Şaka yaparım ben güler söylerim. Tamam annecim der. Hic samimi degil
0 oy
tarafından

Aynısını bende yaşadım hala daha yaşıyorum. Isınamadıktan sonra iyi bişey yapsa bile batıyor illa ki;)

(11 puan) tarafından
Allah şirin göstersin ne diyeyim
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Geneli bilmem ama ben kaynanamı cok severdim yılan olduğunu görünce vazgectim
(11 puan) tarafından
Bnmkide sessiz sakindir ama işini mazlumlukla yürütüyor. Ben o kadar mazlum olduğuna inanmıyorum. Eşime kendini öyle gösteriyor. Bundan dolayi da sogudum bende mazlum bilirdim ama taniyinca biraz rol yapiyo gibi geldi
(2,252 puan) tarafından
Iste o yüzlerini görünce insan soğuyor
(11 puan) tarafından
O zaman sogumakla hakliyiz hic vicdan azabı cekmiyim
0 oy
tarafından

Adı üstünde kaynana ısınamazsın :angel:

29 haftalik hamileyim geçmişte bana ettigi cirkin laflari saymiyorum bile şimdiden cocuğuma karışıyorlar.  Kaos dolu günlere hoşgeldiniz :P

(11 puan) tarafından
Utanmasa ver ben buyuteyim diyecek, tamam anlıyorum torunu ama benden cok o sahipleniyor. Bende kıskanıyorum simdiden haliyle. Bnm annem öyle degildi. Torunlarini severdi cok severdi ama bi yerde durmasini annesine birakmasini bilirdi. Bu da sevsin sevmesin demiyorum herseyin fazlasi zarar abartmasa belki bana da bu kadar batmaz
tarafından
Aynen öyle sanki kendi çocuğu geçen eşime net bi dille söyledim bak elbet sevicekler ama dedim bizim evladımız onlarin değil.  Karari biz veririz , onlar değil dedim. Torunları olduğunu unutmasinlar kendi çocuğu sanmasinlar diye söyledim yapicak birşey yok .
birşey aliyorum çocuğuma neden onu aldin başka almamisim. Yahu çocuk benim zevk benim heves benim bi salin demi :) Yook illa herr halta muhalefetler ve ne yazik ki bende altli ustluyum
(11 puan) tarafından
Sanki biz bilmiyoruz cocuk büyütmeyi sadece sevsinler karismasinlar istiyorum
tarafından
Olur mu biz ne anlariz :)
0 oy
(4,275 puan) tarafından
Kaynana işte bende beraber oturuyom banada herşeyi her lafı batıyo bunu şunu yapalım diyorum yok diyo yine benim dediğime gelir kocamla konuşmama şakalaşmama karışır komşu var susun der çocuklarıma çok karışır hep o yıkar benim yıkamımı bile begenmiyo on mana bulur yemek yada tatlı yapmaya kalkarım yok o zaman yapma bu zaman yapma hep kendi dediği olsun ister yani ben senden daha fena bi haldeyim 
(11 puan) tarafından
Allah yardımcın olsn. Belkide bu kadar yakin oldugumuz icindir azcik uzak olsak belki tatli olurlar
(4,275 puan) tarafından
Aynen ayrı eve bile çıkmak istiyorum ama yok imkansız eşim son çocuk bide babası yok malesef bakmak zorunda kalıyoruz
(11 puan) tarafından
Ya o zaman durumlar farkli tabi eşi yoksa,imtihan dünyası Allah imtihaninizda yardımcı olsn. İmkan varsa yine de yaninizda olsn tek kalmasin tabi ama altli üstlü olun karsilikli olun bi kapiniz ayri olsa yine iyi olur
(4,275 puan) tarafından
Aynen öylr işte imkanlar el vermiyo bazen
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Taa başta bi anlaşmazlık yada tartışma vs olduysa yani bir kere soğuduysan ondan o yüzden en azından bana göre 
(11 puan) tarafından
5 6 aylik yeni gelinken cocuk neden olmuyor bi bakilin doktora dedi, odur budur sogudum daha da ısınamıyorum
(2,264 puan) tarafından
Aynen canım ondan yani eskisi gibi olmuyo insan soğuyunca
(11 puan) tarafından
Evet maalesef
0 oy
(1,306 puan) tarafından
Valla ben pek severdim kendinsini ama saçma sapan bir kaç cümle kurdu, vr soğudum. Ve bende şu var, birinden soğursam asla eskisi gibi olamam.  hep söylediği dediği gelir aklıma 
(11 puan) tarafından
Bende unutmaya çalışıyorum ama olmadi sogudum bi kere
0 oy
(5,220 puan) tarafından
zamanında bişeyini görmüş ve üzülmüşsündür şimdide batıyodur neticede adı kaynana
(11 puan) tarafından
Evet kendinden soguttu durup dururken sogumadim gerçekten
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Kayinvalidelerin genetiginde var sanirim herseye karismak benimkide oyle otekinkide oyle berininkide oyle hepsi ayniii :)
(11 puan) tarafından
Sadece bnm sorunum degil o zaman :)
(1,007 puan) tarafından
Inann sayili kisi vardir kaynanasi karismayan yanliz degilsn :)
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Adı üstünde kaynana kendi kızları gibi görmüyor sende annen gibi göremiyorsun ondan. Ben önceden severdim ama kızım olduktan sonra herşey değişti. Giyim kuşam evime falan ne olursa olsun karışmaz şöylr böyle giydir ya da giyin diye de karışmaz. Ama bazı lafları çok zoruma gidiyor hal ve hareketleri o yüzden sevemiyorum soğuğum biraz
(11 puan) tarafından
Cok denedim anne gibi görmeye kaynana kategorisine koymamaya ama olmadi işte
(3,136 puan) tarafından
Olmuyor canım hiç kimse insanın annesigibi olmaz
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Çünkü söylediklerinde iyi niyet yok amaç kendilerini dinletmek benim dediğim olacak mantığı var hep onlarda bu da bize uymuyor 
(11 puan) tarafından
Evet o diyor bnm dedigim olsn ben diyorum benim dedigim olsn
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Benim zevkimle seninki yada kendi kardeşinin yada bir başkasının zevki bile farklıdır... İnsanlar ne kötülükleri affediyor.. bazı şeylerin telafisi yok gercekten. Burada ne hikayeler okuyorum ağzım açık kalıyor.. ama ufak mudaheleler kötü niyetli olmayan karismalar bunları görmeyin bence.. eşinizin annesi olarak onu dünyaya getirmiş anne olarak bakarsaniz bence göze batmaz. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil saygı göstermek zorunda. Saygı olunca sevgide zamanla oluyor
(11 puan) tarafından
Aynen saygi duymak zorundayiz ama ben cani gönülden sevmek istiyorum
0 oy
(1,523 puan) tarafından
Canm bnde öyleydim dini sohbetler dinledikçe dünyaya bakış açım değişti kendi kendime bir Allah razı olsun desin yeter sen o gündür çok iyiyiz illaki karışıyor aynı evdeyiz çünkü tamam annecim deyip geçiyorum eşimin hatrina ❤️
(11 puan) tarafından
Aynen o da bi anne o gözle bakmak istiyorum işte sorunum o, bu düşüncedeyken niye hala ısınamıyorum
(1,523 puan) tarafından
Dini sohbet dinlemeni tavsiye ederim kaynanayla ilgili
(11 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Kötü bişey dememiş  ben isdemiyorum  de geç  dur kız erkenmi  girdin  lohusaliga
(11 puan) tarafından
Kötü bisey degilde o kendi seviyor diye bana dayatmasi yanlis 30 yasinda insanim, insan anasini karistirmiyor kendisine

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 174 göst.
31 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Derya58 (2,349 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 68 göst.
28 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (823 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 838 göst.
25 Mart 2022 Aile kategorisinde Acemianne1011 (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 453 göst.