0 oy
395 göst.
Aile kategorisinde (88 puan) tarafından
Kizlar bebek tuzlama var eskiden yapilirdi hala yapanlarda var bebegin sonra ilerde kokmamasi icin yapmayi bilen var mi  dogumdan ne kadr sure sonra yapilir yada zarari var mi bebege 

32 Cevaplar

+1 oy
(620 puan) tarafından

Ben az da pulbiberli severim:D

(88 puan) tarafından
Allah seni deli ya :)))
tarafından
Kız ocağa koyup pisirip yemediğin kaldı :)
(88 puan) tarafından
Ne bilem ya herkes bisey diyor ya
(620 puan) tarafından
:)) bana saçma geliyor canım. Etrafımda herkes çok değişik şeyler yapmamı söyledi tuzda, hiç bi sey yapmadım. Bebeğim mis gibi kokuyo :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Cok sacmaa bu yuzden ölen bebek var duydugumda cok uzuldum bebegin agzina tuzu basip uyutmuslar cocuk sabah akadar komaya girmis 1 hafta yogun bakimda kalip vefat etmis boyle cahillik olamaz derileri ip ince biekre yanar tuzla o kadar sacmaki kucucuk cocuklara ne kadar kötülük yapiyolar konuşamıyorlar diye Allah mukemmel bir sekilde yollamis zaten o yavruyu koksa ne kokmasa ne sacma sacma sacma
(88 puan) tarafından
Yuh napmis onlarda ua yazik yavruya
(874 puan) tarafından
Evet bende sizinki gibi bir olaydan bahsettim şimdi birebir şahit oldum şükür bizim bebecik yaşıyor
tarafından
Aynn valla
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Evet duydum hurafeyı
(88 puan) tarafından
Herkes yapmalisin diyor da sorauim dedim
0 oy
(119,338 puan) tarafından
duydum o tuzdan ölrn bebegide duydum
(88 puan) tarafından
Hadiya ilk kez duydum bak
0 oy
(591 puan) tarafından
Valla canım kaynanam kucuk legene su koydu ıcıne tuz attı biraz karsıtırdı suyu sonra kızımın vucuduna surmustu o sudan kucuukken 
(88 puan) tarafından
Hmmm buda degisik mis benm bildigimde direk tuz suruluyor
(591 puan) tarafından
Onuda yapmışlardı kızıma bı akrabamız cok sukur bısey olmuyo yanı
0 oy
(649 puan) tarafından
Benim için kocaman bir saçmalık 
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla ağzına ve koltuk altına yaparlar ama benim kayinvalidem de bala yatirir bebegi gerçekten cildi nasil temiz nasil yumusacik oluyor 
0 oy
(682 puan) tarafından
Minicik bir bedeni tuzla nasıl yakıyım yazık günah
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Duydum kokmasın diye ama saçma kardeşim hastaneden gelir gelmez tuzlamışlar ayakları kokuyor ben tuzlanmamışım küçük doğduğum ve hastanede çok kaldığım için sıkıntı yok bende

0 oy
(388 puan) tarafından
Bebeğin cildi o kadar hassas ki kesinlikle tuzlama olayına karşılar doktorlar. 
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Evet iki çocuğumu da tuzladık :-) yani suyn içine biraz tuz atıyorsun onu vucudunda gezdiriyorsun, eşimi annesi çok tuzlamış gerçektende eşim ne kadar terlerse terlesin kokmuyor erkek olduğu halde :-) 
(88 puan) tarafından
Benim esimde tuzlanmis oda hic kokmuyor vala ne ayak ne ter bnde ondan mi yapsam diye dusunuyorum iste
(2,972 puan) tarafından
Yap cnm ne olacak birşey olmaz Allahım izniyle bazıları abartıyor sanki tuz ile ovacaz çocuğu
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Tuzlamak degnce bolca aklımıza geliyor. Annem bebegimn banyosunu yaptırırdı  en sonunda cok az tuzku su üstüne dökerdi o şeklde yıkıyordu. Oda bebek temiz dursun terleynce kokmasın diye. İleri dönük olmaz zaten eskiler yaparmıs ama geregi yok sacma annem 40ına kadar öyle tuzku su dökmüştü ben sacma bukuyorm ama bazen döküyodu bazen dökmüyodu. Gerek yok ya belki cildini kızartır tuz sonucta
(88 puan) tarafından
Aynen bolca geliyor insanin aklina haklsiin
(1,175 puan) tarafından
Alerji yapmassa cildine dök canm istersen hepimiz tuzlandık:D
0 oy
(2,069 puan) tarafından

Bence hurafe banada dediler yaptırmadım ama 6 aylık bebeğimin ayakları kokuyor ahhaha:D

0 oy
(289 puan) tarafından
Daha yeni tuzlandigi için ölen bebek duydum  saçmalık kesinlikle 
0 oy
(42 puan) tarafından
Biz ikisinide tuzladık kayinvalidemle ilk banyosundan önce  tuz ekiyoruz her yerine 10 15 dk duruyo yıkıyoruz sonra
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Yaw bu çocukları  siz  balık  sanıyorsunuz  herhalde  tuzluyorsunuz

Bu ölüm sebebi 
0 oy
(117 puan) tarafından
Hic gerek yok. Hatta olume kadar cok tehlikeli durumlara yol aciyor. Kokarsa roll on kullansin büyüyünce :)
0 oy
(552 puan) tarafından
Sakın yapma cnm benim yigenimim böbrekleri o tuzlama yüzüne susuz kaldı
0 oy
(1,244 puan) tarafından
Bizim oralarda yeni doğan buzağıları tuzlarlar.  Annelerinin önüne koyarlar İnekte anneleri yani yavrularını yalar. Ama bebekte ilk kez duydum.  Eskiden yapıyorsalar  Hangi akla ve mantığa dayanarak yapıyorlarmış acaba  
0 oy
(747 puan) tarafından
Evet canım kırkı çıkmadan önce yapınca fayda ediyormuş.Ama tam bilmiyorum denemediğim için.Sadece yıkarken çocuğun vücuduna tuz sürüyorsun yüzünüde değil.Ama suylamı karıştırıyolar onu bilemiyorum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 171 göst.
19 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Eda00 (731 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 194 göst.
28 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubraa0990 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 71 göst.
17 Mart 2024 Diğer kategorisinde Merveemirinannesi (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 65 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,397 puan) tarafından soruldu

380,027 soru

11,375,862 cevap

34,862 kullanıcı

...