0 oy
111 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (37 puan) tarafından
Kızlar bebegimi dün doğurdum ama sancısı var hiç durmadı erkek bebek sizce ne yapabilirim birde sutum geliyor mu yetiyor mu nasıl anlarım 

5 Cevaplar

0 oy
(188 puan) tarafından
Günde kaç defa çiş yapılıyor canım kaç bez değiştiriyorsun
(188 puan) tarafından
Ya acaba sorunu ne çok ağlıyor canım sana bı tavsiye bı iki gün daha gecnezse doktora götür bak senin bebeğinden uzak olsun beni. Bebeğim öyleydi gece gündüz ağlardı gaz falan derdik 1 hafta muayenesi mine götürdüm kan değerleri tavan beyin kananasi riski var hemen yoğun bakım aldılar bu hafta yattı her yeri delik deşik olmuştu :( sakin sancıdir gazdır diye bekleme benim gibi bebeğim 3100 kilo doğu 2400e düşmüştü rabbim kimseye yaşatmasın
(37 puan) tarafından
Mememide zor tutturuyorum. Zaten şuan hastanedeyim canım daha çıkarmadılar çocuk doktoru gelip gorcekmis doğum saatinden sonra cikarcaklarmis
(188 puan) tarafından
Benim bebeğimde öyleydi meme emmezdi
Kız yarı damak falan yokmu benim bebeğim yarık damakliyi mutlaka onu sor iyi ce baksin doktor çünkü bizim yeni doğan muayenesini yapan doktor farketmemisti ondan herşeyi yaşadık
(37 puan) tarafından
Tutturan kadar baya uğraşıyoruz çok ağlıyor tutturunca emiyor ama kavrayabiliyor mu süt geliyor mu bilmiyorum cnm
(188 puan) tarafından
Doktor la görüştünmu
-Reklam-
0 oy
(305 puan) tarafından
Canım suan bebeğinin ihtiyacı olan süt sadece  bi kaşık doyar mi diye stres yapma şimdiden bol bol emzir zamanla çoğalacak zaten sütun sancı için de bisey diyemicem başıma gelmedi hiç ne sancısı bu arada 
(37 puan) tarafından
Yaptı cnm 3 defa ama bende de var galiba emdikçe ona geçmiş olabilir mi. Çünkü sırtını sivazlayinca genirme yada pırt yapıyor ama rahatlamiyor gece boyu hiç kaka yapmadi. 1 kere çiş gördüm sadece
(305 puan) tarafından
Mama verdiniz mi canım sütün hiç mi gelmiyor sıkınca bır damla falan
(37 puan) tarafından
Yok canım sütüm geliyor ama o almıyor emmiyor  bugün hiç emmedi denebilir
(305 puan) tarafından
Göğsünün ucu yoksa emmekte zorlanır canim benimki de öyleydi sagip verdim bir süre
(37 puan) tarafından
Alıştı ama şuan kaka yapmıyor normal mi zinco diye birşey aldık sabah akşam 4 damla vercez. İkiniuor ama yapmıyor
0 oy
(393 puan) tarafından
1 cay kasigi zeytin yagi ver canm kakasini yapar rahatlar 1 cay kasigida su ver arkasindan
(37 puan) tarafından
Daha 1 günlük ama
(393 puan) tarafından
Bende vermiştim 2 gunluk felandi hemşirem önermisti
0 oy
tarafından
Gazı vardır canım emzirip sırtını sıvazlayıp hem geğirmesini sağlamalısın, hem de saat yönünde karnını ovup bacaklarını yürüyor gibi, bisiklet sürüyor gibi yapmalısın.. Ayaklarını mutlaka sıcak tut hatta ben sıcak su torbasına havlu sarıp, arkasına birşey yerleştirip ayağının altına koyuyordum uyurken çok rahat şekilde çıkarıyordu. Göğsünü de elinle sağ bak ama sanırım yenidoğan bebiş te 5 6 kere çişli bez alman gerekli ben 2 saate bir değişiyordum hep vardı 1 kere bile yapmış olsa da değiştirdim 40 ına kadar. Sürekli emzir, bol bol sıvı tüket, bol bol dinlen bebiş uyudukça uyu ki sütün gelsin. Sıcak suyla duşta göğsünü yukarıdan aşağı doğru ov, kimyon çayı demleyip için. Rezene çayları alıp iç onlar hem süt yapıyor hem sende gaz yapmaz hem de bebeğinde. Sağlıkla büyüt inşallah 
(37 puan) tarafından
Hastaneden çıkar çıkmaz deniycem canım çok teşekkür ederim
tarafından
Bu arada sana 2 3 saatte 1 emzir dicek hemşireler onları dinleme, benimki memeyi tutmuyordu yarım saatte bir deniyordum tutsun diye, sütümde azdı artmadı benim strese çok girdim o da bebeğe yansıdı iyice itti beni sonra hep sağıp verdim mama ve süt sonrada annem gidince yanımdan çok ağladım sütüm kesildi sen sakın stres yapma. Yarım saatte 1 saatte bir emzir. Emzir ki sütün gelsin inşallah, hem sarılıkta olmaz böylece benimki sarılık olmuştu ben sütüm geliyor diye düşünüyordum geç inmiş, mutlaka duşa girip masaj yap internetten de bakabilirsin
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Canım öncelikle çok geçmiş olsun sağlıcakla büyüt bebeğini sütüm yetiyordu diye düşünme ilk 4gun falan azar azar gelir bu çok normal ki ağız sütü gelir 1 saatte 1 emzir onun midesi şuan çok küçük 3 damla bile içse doyar yeterki emzir emzirmeden sonra eğer istersen kaşıkla veya enjektorle mama ver 30 cc karadağ kalıp sarılık olmasın hastanede varsa işte verirler mama sancıyı ben sezeryandan çıktıktan sonra rahminde ara ara girip çıkan nefesini kesen ağrılarım oldu nobet geciriyormusum gibiydi ağrı kesici yaptılar bi kaç defa öyle geçti sen normal doğum yaptıysan bilmiyorum ama 

İlgili bir soru bulunamadı

379,257 soru

11,352,207 cevap

34,823 kullanıcı

...