0 oy
322 göst.
Diğer kategorisinde (223 puan) tarafından
Bebegim 15 günlük kizlar agzi pamjkcuk oldu karbonat suyla siliyorum damla verdi doktor damlatiyorum meme emiyo bi ara sarilik olmuştu takviye mama almıştım gece 3 gecedir bi ağlamak bi katilmak ikiniyo nefesi kesilene kadar agliyo metsil damla aldim rezene aldim sonuc yok baktim gece memeyi yaliyo emene kadar artik çatladı cocuk hemen mama verdim arkasından beni emdi ikin ikin gece inanın 5 den sabah 7 buçuğa kadar ayaktaydim bide 2 yasinda kizim var oda kalkti cocuk onuda aldim ayağıma salla salla tam uyucak bebek ağlayınca bidaha uyaniyo ben  napicam cok kötüyüm:(

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
gazı vardır biogime damla al ve mamayı kes eğer sütün varsa 
(223 puan) tarafından
Canim zaten mama vermiyorum cok cok zora kalırsam belki veriyorum 1 defa napicam bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzum doktara götürdün mi
(223 puan) tarafından
2 tun evvel saglik ocağına gittik damla aldim iste ama acaba damla yapar mi diye düşünüyorum ya yapmaz demi acaba diyorum bu gece damla falan hic bisey vermeden yatırsam mi
0 oy
tarafından
Kolik ola bilir istersen bi araştır ona göre hareket et inşallah düzelir 
(223 puan) tarafından
Insalah canim ya insallaj
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Gaz sancısı var bence benimki de 10 günlük daha gazı varsa uyumuyo karnı ağrıyo sıkıyo kendini. Rahatlatıp öyle uyutuyoruz ama masajlar spor hareketleri filan anca rahatlıyo. Mama markası da etkiliyo olabilir. Süt arttırıcı denedin mi hiç? 
(223 puan) tarafından
Canim allaha şükür sütüm var emiuo beni ben mama vermiyorum cok zora kalirsam belki bi defa veriyorum bebelac aldim iciyo ama iste dediğin gibi gaz sorunu herhalde bizimkide ya of
(1,501 puan) tarafından
Bana öyle geldi açıkçası kendi yediklerini bi tskip et bakalim gaz yapıcı şeyleri acı şeyleri yeme. Ilık su iç gün içinde. Atlet git memen sıcak olsun. Bunlar da etkiliyo bebişi. Olmadı gaz için şurup al druna danış
(223 puan) tarafından
Ay ben dun cok aci yedim ya
(1,501 puan) tarafından
Ben yemiyorum valla ayrı yemek pişiyo evde sırf çocuk rahatsız olmasın diye kimse uyarmadı mı kuzum seni İnternete bak salatalık bile gaz yapıyomuş bebişe biraz dikkat edersen daha rahat edersin
0 oy
tarafından

Gazı varrrr vıyyyyyy hiç susmaz o şimdi karnını okşa su torbası varsa altına koy yada sıcak havlu sar 

tarafından
Tamam gazı var onun sıcak tut ayaklarını emzirirken dik emzir mama veriyorsan mutlaka 2 çay kaşığı su ver ona 2 çay kaşığını geçirme sakın çok olur canım eşine de gaz damlası alsın ona şimdilik nurse havry ile başla kullan bakdın 2 hafta falan etki etmezse başka damla dene yani deniyerek öğreneceksin hangisinin işe yaradığını sıcak tut mutlaka ayaklarını karnına doğrumu çekiyo sürekli
(223 puan) tarafından
Allah razı olsun canım denicem
tarafından
Üzülme gazı olduğu için öyle yapıyo sürekli ıkınır hemde karnına masaj yap bebe yağına belki alarjisi olabilir bişey sürmeden ovala birde ayaklarını karnına doğru ittir çek bisiklet sürer gibi hareketler yap bak YouTube bede de var bunlar
(223 puan) tarafından
Hepsini denicem cok teşekkür ederim canim
tarafından
Rica ederim tatlım geçmiş olsun
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun inşallah canım 
(223 puan) tarafından
Insallah canim amin
0 oy
tarafından
Yavrum yaaa kıyamam gaz canım nurse harveys ve biogai öneririm birlikte kullandık rahatladı bebeğim çok şükür
(223 puan) tarafından
Fiyatları ne bunların ben metsil aldim ya yaramadı
tarafından
Canım şuan bilmiyorum.netten bakabilirsin bebeğim 6 aylık kullanmıyorum şimdi ama nurse harveys hem zararsız hemde doğal
(223 puan) tarafından
Denicem canim cok sagol
0 oy
(488 puan) tarafından
Normalde böyle mi yoksa dünden beri mi boyle
(223 puan) tarafından
Ya ilk baslarda yoktu sarilik vardi ya uyuyodu sonra cok sukur sarılıgi gitti  gece normal bi bebek nasıl kalkar memeye kalkiyodu belki 3 belki 4 defa emip yatiyodu sabah 8 9 gibi kalkiyoduk ama su 3 gündür belki 4 diyelim boyle
(488 puan) tarafından
Sağlık ocağının verdiği damladan sonra mi oldu. Eğer öyleyse verme, başka al. Benim bebeğim verdiğimde saatlerce ağlamıştı. Allah'tan hemen o gün düşün düşün sonunda sebebini buldum ve vermedm. Sağlık ocağında damla sancı yapmaz dediler ama yapınca yapıyor valla
(223 puan) tarafından
Benimki başladı 1 2 gece böyle ben sonra damla aldim ist3 :(
0 oy
(3,282 puan) tarafından

Bizde 6 günlüğüz sütüm yok diye mama verdim şimdi  gece beni emmiyo mama istiyo çok sık vermiyorum ama vemrk zorunda kalıyorum alıştı sanırım napcam bilmiyorum sütümde çok yok zaten çok ağlıyo emzirip yatağa koyuyorum  5 dkk sonra tekrar ne zormuş çocuk bakmak :(

(223 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım sende hiç üzülme helva ye humana anne cayi ic sıcak banyo yap
tarafından
Sütünün az olduğunu düşünmek en büyük hata işte canm öle olaz emerse gelir o süt
(3,282 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(142 puan) tarafından
Gazı vardır , mama verme cnm sende yediklerine dikkat et gaz yapan şeyler yeme bol bol rezene,  kimyon, anason iç . Bebeğe de biogai öneririm . Her emzirdikten sonra mutlaka gazını çıkar alttan yada üstten farketmez,  bacaklarını hafif hafif hareket ettir masaj yap iyi gelecektir
0 oy
tarafından
Mamayı bı ertele emzirmeye çalış dizine yüzü aşağıya gelecek şekilde yatır sırt masajı yap sonra yüz üstü çevir ayak ve karın masajı yap sonra gazları tamamen çıksın öle emzir doymassa öle mama ver bence sindirme zorluğu cekiyo bol sıvı iç birde arada bir iki çay kaşığı kaynamış soğutulmuş su dene sindirimi kolaylaştırır ve pamukçuk olmaz 
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Nurse harveys gaz damlasını dene 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 1,155 göst.
28 Kasım 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 87 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 633 göst.