0 oy
1,545 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından

Selam arkadaslar Ben almanyadan yaziyorum Size uzatmadan birsey danismak istiyorum, Ben 7.12 nikahlandim yani dügünsüz fln corona var malum ailelerimiz uzatmayin sonradan da dügün Yapilir dediler bizde Tabi sevindik ve esimle 7.12 beri birlikte yasiyoruz . Ne balayi yapabildik ne de baska bisey Ben nikahdan önce de Cok stressli günler yasadim yani 2 hafta esimle üstümüzdeki stresi attik Benim Annem evlenmemi kendi yuvam oldugunu hala kabule edemeyip Beni kirarak bagrip cagrisarak arkamdan „bir Ay kapimi acmadin „ diyor ki biz 2 hafta sonra herkese El öpmeye gittik Ondan sonra da annemi haftada 3 Kez görüyorum ve hergün 2 konusuyoruz. 1 haftadir benimle konusmuyor , benim hic üzüldügümü fln düsünmüyor Ben de ister istemez stresimi esimde birakiyorum Hani gercekten aramasam gitmesem görmesem anlicam Ama benim darildigim sey herkese böyle anlatiyor hele ki kaynanama, kaynanam hic Annem gibi degil bize hep diyor önce bi alisin kendilze düzenize istediginiz Zaman gelin, Annem Beni Cok biktiriyor,Evet birtane Annem var onun önüne dünyalari sererim Ama Biraz biraksa nefes alsam. Simdi esimle haftasonu biryerlere gidicez yine dicektir ki bak Bana gelmedi Ben neyapmaliyim anlasin diye benimde bi yuvam bir düzenim oldugunu anlasin, hergün Gidersem daha mi Iyi olur heleki 2 haftaya ise basliyorum ozaman haftada tek bir kere görebilicem, Babam hic öyle degil Ama Oda bisey yapamiyor cünkü Annem Cok inatci...1 haftadir ariyorum cikmiyor, bir kere gittim yine konusmadi cikti evden Daha neyapabilirim bu durum beni cok sarsti. Ona artik alismasini nasil gösterebilirim?

9 Cevaplar

+1 oy
(1,320 puan) tarafından
Anneni , eşine ve kaynana karşı şikayet etme de 

Gerisi için birşey diyemem tek yanlış gördüğüm bu oldu sende. 

Bunun cezasını çok sonra çekersin tecrübeyle sabit. 
(1 puan) tarafından
Sikayet etmek yok, gecenin 4 Bana gelen mesaja esim ister iszemez bakti..teyzem Bana : annene Niye gitmiyorsun aramiyorsun diye hergün mesaj yaziyor bu normal bisey degil Bence
Kaynanama da Ben sikayet etmedim . Annem ilk basta kizim Beni aramiyor demis Bende kaynanama öyle bisey yok dedim
Simdi ben sikayet etmis gibi mi oluyorum..Hani herkese böyle demesi Cok kirici, gercek olsa anlicam Ama öyle bisey yok
(1,320 puan) tarafından
Tamam ben yanlış anlamış olabilirim
İnsanız hani böyle çok bunalir esimizle dertlesiriz ya , o an anneni şikayet etme aklında olsun
Annenin tavrina gelince yüzde yüz kabullenememis zorlanıyor zamanla alisicaktir inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sen de arama evlendin sonuçta seninde bi evin yuvan var 9nu idrak etmesi gerekiyo....
(1 puan) tarafından
Ama sonra dan da dicek bak yine aramadin etmeyin:(
Bi yandan benim secimlerimi kabulenmesini istiyorum Diger yandan da üzülüyorum
Cok tuhaf bi durum
Insan aslinda bu aylarda böyle seylerle ugrasmamasi lazim
0 oy
tarafından
Annenin davranislari bi tuhaf geldi bana
0 oy
tarafından
Evlenenirken bisey dedi mi peki yeni evli olduğun için kabullenememistir belki
(1 puan) tarafından
Hayir hepsi Cok Mutlulardi
Benim tahminim hergün onlara gitmemi istiyor Ama buna ne zaman var nede hani heves
Insan önce esiyle anlasmak kaynasmak ister bu aylarda
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Arama triplerini umursama acmadigi zaman arama.ennde sonnda anlar
(1 puan) tarafından
Evet galiba öyle yapicam
(3,101 puan) tarafından
Bak sana bir sey soyleyeyim.senn annen ayni benm kaynanam.kendi kizinada oglunada ayni byle kafasi eser bir trip atar dunyayi dar eder.ve bil bakalim kaynanamda annesinden byle ceker.oda kaynanama trip atar.yani senide kendisine benzetmesine izin vrrme.eger alttan alip aramaya devam edersen assssla bitmez.
0 oy
tarafından
senın anne sana olmuş bi kaynana :) 
0 oy
tarafından
Alisirlar canım zamanla ...konusanda bir fayda etmez gibi gorunuyo..benimkiler de öyle...aynı şehirde yaşıyoruz...diğer kardeşim evli..haftanın bir kaç günü onlarda ..sık sık çağırır evine ..çocuğu yok..rahat..ben ongunde birgiderim.bir haftada bir giderim ..eşimin çalışma.saatlerinden.dolayi..kiyaslama yaparlar isterki sık sık geleyim....kussun eninde sonunda bsriscak .yada al karşına anlarsa aanladigi kadar konus.anlamazsads yapcak bisiy yok..alistirtikca isteyecektir
0 oy
(874 puan) tarafından
Anneler zor kabulleniyor bende ayni şeyi yaşadım sabret pes etme alışacak zaman ver çok üstüne gitme arayınca çıkmıyorsa arama gittiğinde evden gidiyorsa gitme bir müddet kendini geri çek kolay olmayacak ama alışacak ben ilk bayramimi kus geçirmiştim annemle ama şimdi bitti o sıkıntılar 
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Senin artık evin ayrı yuvan var. Anne baştacı cennetin ta kendisi... Ammaa bu anne kızınin mutluluğunu istemezse eşiyle annesi arasinda bırakılırsa bu evlilik sürmez söyleyeyim. Evlenince birinci ailen esindir inşallah evlat sahibi olursan bunu çok iyi anlarsın. Bende evliyim 6yil olcak evliliğim nasipse. Annemle çok yakın bı araba meseafesi on dakika evimiz.  ikiz evlatlarım var ben usurler kışın aman hasta olmasın diyorum yada eşim gececi vardiyeli çalışıyor birakipta doğru düzgün anneme gitmiyorum. Ramazanda oruç tutuyor diye vardiyeli gidiyor diye kusura bakma diyorum adam ne yer ne içer gelemem falan. Annem çok anlayislidir Allah razı olsun kayınvalidem de öyle sürekli çağırmaz siz nasl rahat hissederseniz öyle der. Ama annen böyle yaparsa sende huzurlu yuva istiyorsan malesef eşini annemden ustun tutman gerekir... 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 641 göst.
27 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (304 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 128 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Bsrst (278 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 303 göst.
19 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Minnan (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 164 göst.