0 oy
817 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar nasılsınız :)

Bundan 1-2 hafta önce kaynanamın kanaması vardı hastaneye gitti ve rahmi temizleme işlemi uygulamışlar. Bende kaynanami arayıp nasıl olduğunu yardım etmem gerekn birşey olup olmadığını akşama yemekleri var mı diye sordum. Kaynanamda sağol kızım gelmene gerek yok buzlukta pide var onu çıkardım akşama sen bizi düşünme dedi. Tamam diyip kapattım teli. Ama içim rahat etmedi kaynanam yerinde annemde olabilirdi ve artık bende bir anne adayıyım dogumuma az kaldı ne ekersen onu biçersin demişler. Ki kaynanam hamile olduğumdan beri hiç gelip yardım etmemiştir bana çalışmayı bahane edip. Üstüne üstlük sürekli aramamı ister arayamayincada elin varmıyor mu diye kavga eder gibi konuşur. Eşime diğer torununun çok tatlı olduğunu bakalım sizin kız böyle tatlı olacak mı diye sorabiliyor. Belki sizin için küçük şeyler olabilir ama benim için çok kırıcı bir konuşma. Ve daha bir sürü şey duyup görmeme rağmen hamile halimle yinede gidip yemek yaptım çeşit çeşit temizliğini yaptım. Anneme bu durumu anlattığımda seninle gurur duyuyorum kızım kendine yakışanı yapmışsın dedi. 

Eşimde çok sağol hayatım aileme bakmışsın ilgilenmissin dedi ve aramızda bozuktu eşimle. 

Eltim ben olsam gitmezdim yenge dedi eltimle kaynanam çok tartıştılar zamanında.. Kız haklı.

Ben insanlığımdan gittim. Kaynanamla bende çok iyi değilim.

Sorum şu ki yerimde siz olsaydınız kaynananiz gel demedigi halde yinede vicdaninizi mı dinlerdiniz yoksa eskileri hatırlayıp bana bunları yaptı bunları söyledi diyip gitmeyi dusunmezmiydiniz bile?? :angel:

25 Cevaplar

0 oy
(283 puan) tarafından
Evet ne ekerse onu bicer insan . Ben hamileyken nefes alamazken tuvalete gidemezken ayni sekilde lohusaydin yaptigi butun pislikleri not aldim dusmez kalkmaz bir Allah dusecek elbet birgun ve ektigini bicecek. Isim olmaz yani . 
tarafından
Nasıl böyle gaddar olabiliyor insan anlamiyorum...
-Reklam-
0 oy
(245 puan) tarafından
 İyilik Allah rızası güdülerek yapılır. Kuldan insaf beklemeyin. Bende giderdim 3 günlük dünya öbürtarafa kimse birşey götürmeyecek sadece yaptığımız iyilikler bizimle gelecek aferin en iyisini yapmışsın ama hamileliğin son haftalarında temizlik çok yapma ağrın çok olur dinlenmeye bak
tarafından
Daha bugün temizlik yaptım canım kendi evime. Bir anda suyum gelir hastaneye giderim sonra ailemde benimle birlikte eve gelirler çıkışta . Evim dağınık olsun istemem. Kimse evime yardıma gelmez ama evi o halde görünce dedikodu yaparlar  o yüzden her an hazırlıklı olmaya çalışıyorum canım mecbur yapıyorum :(
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Siz en iyisini yapmışsınız ne verirsen elinle o gider seninle demişler. Rabbim evine kat kat huzur versin. Bende olsam bende yapardım. Olsun Allah goruyor
tarafından
Aminn canım inşallah çok sağol ❤️
0 oy
(1,576 puan) tarafından
Ben gitmezdim evimin huzurunu bozan oğluna şikayet edip dayak yiyen biri olarak kalbim doğrulmaz sanırım ben evlenmeden önce boyl3 değildim ketum değildim bi insandan  nefret edersem asla ısınamam kalbim doğrulmaz çok tuttuğu gelini yapsın ona yapmadığını bırakmaz ama yine onu tutar geride kalan biz suçsuz 3 eltide günah keçisiyiz 
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Helal olsun cnm sanata bu devirde böyle vicdanlı olabilmeyi başarmak çok zor ve sen bunu başarmışsın tebrik ediyorum seni
tarafından
Teşekkür ederim canım benim annemden öğrendiklerimi yapmaya çalışıyorum ☺️❤️
(3,167 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin inşallah canım

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 79 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde Myangell (574 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 32 göst.
10 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Musmutlu (400 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 31 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 61 göst.
21 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hicrannn (1,091 puan) tarafından soruldu

382,956 soru

11,462,951 cevap

35,054 kullanıcı

...