0 oy
812 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar nasılsınız :)

Bundan 1-2 hafta önce kaynanamın kanaması vardı hastaneye gitti ve rahmi temizleme işlemi uygulamışlar. Bende kaynanami arayıp nasıl olduğunu yardım etmem gerekn birşey olup olmadığını akşama yemekleri var mı diye sordum. Kaynanamda sağol kızım gelmene gerek yok buzlukta pide var onu çıkardım akşama sen bizi düşünme dedi. Tamam diyip kapattım teli. Ama içim rahat etmedi kaynanam yerinde annemde olabilirdi ve artık bende bir anne adayıyım dogumuma az kaldı ne ekersen onu biçersin demişler. Ki kaynanam hamile olduğumdan beri hiç gelip yardım etmemiştir bana çalışmayı bahane edip. Üstüne üstlük sürekli aramamı ister arayamayincada elin varmıyor mu diye kavga eder gibi konuşur. Eşime diğer torununun çok tatlı olduğunu bakalım sizin kız böyle tatlı olacak mı diye sorabiliyor. Belki sizin için küçük şeyler olabilir ama benim için çok kırıcı bir konuşma. Ve daha bir sürü şey duyup görmeme rağmen hamile halimle yinede gidip yemek yaptım çeşit çeşit temizliğini yaptım. Anneme bu durumu anlattığımda seninle gurur duyuyorum kızım kendine yakışanı yapmışsın dedi. 

Eşimde çok sağol hayatım aileme bakmışsın ilgilenmissin dedi ve aramızda bozuktu eşimle. 

Eltim ben olsam gitmezdim yenge dedi eltimle kaynanam çok tartıştılar zamanında.. Kız haklı.

Ben insanlığımdan gittim. Kaynanamla bende çok iyi değilim.

Sorum şu ki yerimde siz olsaydınız kaynananiz gel demedigi halde yinede vicdaninizi mı dinlerdiniz yoksa eskileri hatırlayıp bana bunları yaptı bunları söyledi diyip gitmeyi dusunmezmiydiniz bile?? :angel:

25 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Eşimin babası ile konuşmuyorum ben 1 yıldır beni darp ettiği için virüs oldular kaynanam ile onlar ben olunca 1 çorbayı zor yaptılar ama ben Allah rızası için 10 gün yemeklerini yolladım ölürse vicdan azabı çekerim diye Allah rızası için yaptım biz ailemiz den böyle gördük bırak kötülük onların olsun onlar bilemese yapılanı Rabbim biliyor boşver 
tarafından
Aynen canım benimm Allah'ım herkesin yardımcısı olsun ❤️
-Reklam-
+1 oy
(9 puan) tarafından
Bende kaynanamla birlik oturuyorum ister istemez sıkıntı oluyo sevsem de sevmesem de vicdan işte yapıyoruz iyi yapmissin canm sen kendine yakisani  yapmissin
tarafından
Sen birlik oturduğun için normal evet teşekkür ederim canım ❤️
0 oy
tarafından

Fazla okumadim ama iyi bi gelinsin bunu anladim :)

tarafından
Sağol canım ❤️☺️
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Helal olsun sana büyüklük sende kalmış. Eski halimizle olsaydım ameliyat oldu ben yıkadım 2 ay yemeğini aşını temizliğini yaptım yapardım şuan asla yapmam kim bakarsa baksın. Alt üst birlik biz
tarafından
Çok nankörlük yapıyorlar. Zamannda kac kere evine gittim temizlige bir aramiyorum diye nankör demisligi var bana. Kocamı gaza getirir gibi konusmalar yapar. Hak ettiginden değil ama dediğim gibi insanligimdan gittim cnm
(13,202 puan) tarafından
İyi yapmışsın canım insanlık görsünler
tarafından
Görüp utansinlar ama yok kadın halen gece bizde kalirsin diye bekledim ama kalmadiniz diyor gittiğime sukretmiyorda hamile halimle orda rahat edemiyorum yatip kalkamiyorum önceden kalmıştım ordn biliyorum.
(13,202 puan) tarafından
Hey Allahım ne yapsan yaranamazsın boşver
0 oy
(1,572 puan) tarafından

Geleyim mi bile demezdim:D aramızda da herhangi bi sorun yok:D 

tarafından
Evim uzak canım birde hamilelkte agirlastim gözüm zor kesti yinede gittim :))
(1,572 puan) tarafından
Allah razı olsun yapı olarak öyle biri değilim aramam sormam ararlarsa canım isterse açarım istemezse açmam gideriz kalkıp iş yapmam:D
tarafından
En başta öyle alistirsaydim bende 3 yılı geçti evleneli aramiyorum diye trip atar ki sürekli de aramam ama kadın ilgi manyağı :D
0 oy
tarafından
Benden cikti diye gitmezdim bide çok üşengeçim ben ya gitmezdim heralde evet evet gitmezdim yok demiş ben napim ..çok mu kötüyüm bn deli sorular
tarafından
Yok canım nie kötü olasın herkesin hisleri düşünceleri farklı ❤️
0 oy
(238 puan) tarafından

Dürüst olayım ben gıcık bi tipiktipim bacım gitmezdim ama gel derse giderdim amaaan öyle işte :D

tarafından
En mantıklısı valla bendeki vicdan kurusun :D
(238 puan) tarafından
Kız kendi kaynanama giderim çok severim kendisini ama seninki gibi olsa bilmiyorum yani çok zor :D
0 oy
tarafından
Gitmem inan çünkü benim zor zamanımda yoktu benim ve evladının günahı neydi de gelmedi.. kimse için kendimi yormam şu saatten sonra 
tarafından
Hak edene hak ettiği gibi davranacaksın..
tarafından
Öyle canım da bilmiyorum herkez farklı düşünebilir
0 oy
tarafından
Bana ne yapmış olursa olsun önce Allah rızası için sonra kocamın hatrına hiç düşünmeden giderim hastalık bu düşmanım muhtaç olsa ona da bakarım gerisini Allah’a bırakırım 
tarafından
Bende aynen böyle yaptım cnim ❤️
tarafından
Allah razı olsun canım :) sende evlatlarından hayır görürsün inşallah
tarafından
Duyduğum en güzel dua canım çok sağol cumlemiz görürüz inşallah ❤️☺️❤️
tarafından
Aminn inşallah :)
0 oy
(935 puan) tarafından
GeçMişLe hareket edecek oLsak canm kimse kimsenin yüzüne bakmaz 

Sen biLirsiN gitmek istiyorsan git ama ben olsam bir kere gider görünürdüm ki iLerde Laf etmesiN geLmedi diye
tarafından
Ben gidip yemek temzlik yaptım kadın halen ben burda kalırsınız sandım geri eve gittiniz ama olsun diyor  ben iki canliyim yapmak zorunda değilim. Halen daha fazlasını istiyor.. gittiğime şükret
(935 puan) tarafından
O zamn haklsn canm boşver umursama kocanda seni anlıylr senin tarafndaysa takma

Hamile hamile ne kadar hizmet edecen
0 oy
(5,220 puan) tarafından
sen çok güzel bişey yapmışsın seni öpüp başına koymaları lazım gerçekten taktir edilecek bi durum hemde arada kırgınlık varken nasıl sevaba girmişsin. bende aenin yerinde olsam yemeğini yapar ortalığı toplardım ama okadar sonra yine aynı şekilde konuşmaya kaldığı yerden devam ederse yine mesafe koyardım heralde
tarafından
Zamanla degerimiz bilinir mi bilemem ama gönlüm razı olmadı otobüse binip gittim hamile halimle temizlik yaptım yemek yaptım çaylarına kadar önlerine getirdim. Sonradan nasıl olur bilemem ama sürekli dua etti . 3-4 gün sonrada trip atar gibi ben Ogün kalırsınız sandım hastayım diye ama kalmadın olsun diyor bide. Zaten orda uyuyamiyorum hamilelikte rahat edemiyorum kayın babam var nasıl uzanayim. Kadın gittiğime sukretmiyor halen daha fazlasını bekliyor. Bunuda yazmayı unuttum yukarda.
(5,220 puan) tarafından
olsun büyüktür yine çok şeyetmemek lazım ama kendinide okadar işe güce dışarı vurma malum hamişlik var ve korona riski var allah korusun ama gerçekten maşallah çok güzel bişey yaptın hem eşinde memnun olmuştur allah katında da güzel. bende hamileyim kendi işini göremeyecek kadar hasta olsa bende giderdim varsın sonradan yine trip atsın senden çıktı artık
tarafından
Aynen öyle canım ben bana düşeni yaptım gerisi ona kalmış.. ☺️❤️❤️
0 oy
(26 puan) tarafından

Bazen büyük şeyler yasansada ne kadar soylensemde yine de gider yaparım bende ama bu gibi durumlarda bunun haricinde gitmem gerçekten bazen iyi olalım diyoruz ama öyle oldukça üstümüze biniyorlar. Çok kirginliklarim var fazlasıyla. Ama send iyi etmişsin yinede iyilik bizde kalsin:angel:

tarafından
Aynen canım büyüklük bizde kalsın zamanla değerimizi belkii anlarlar...
(26 puan) tarafından
Pek ümit yok ama inşallah anlarlar :D
tarafından
Benimkiside boş bir umut işte :D
0 oy
tarafından
Bende kaynanama bayılmam çokta sevmem ki böyle bi durumda olmaz heralde. Çünkü eltimle birlik oturuyorlar . Ama onlardan ayrı yasarda bu duruma gelirlerse sadece ve sadece Allah rızası için yardim ederdim. Tirnagim kadar değerli değiller.
tarafından
Hep Allah rızası için yapıyoruz keşke onlarda öyle olsalar kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama oğlu için oda bizim gibi olsalar.
0 oy
tarafından
Ben gitmezdim herhalde cnm o anki vicdanımla ne yapardım bilmiyorum
tarafından
Rabbim yar ve yardımcın olsun cnm Armin ne kadar zarif bir isim anlamı ne kaç haftalık oldun
tarafından
35 haftalık oldum canım az kaldı heuecanlica bekliyorum birazda stres var tabi doğum korkusu :(( Arminin anlamı pratik zekali insan demek canım.soyleyisi hoşuma gidiyor ❤️
tarafından
Korkma cnm ilk dogum kolay geçiyor genelde o anlık birşey hiç stres etme :) adıyla yaşasın Armin
tarafından
İnşallah dediğin gibi kolay olur canım çok teşekkür ederim canım ❤️☺️
tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Yağmurlu havada su vermem beni bebeğimle evden çıkın zabita cagircam diye kendini yırtan kadına napayım eşim bile konuşmuyor ben kötü insanlara iyilik yapmıyorum artık çünkü anlamiyorlar
tarafından
Öylesine vicdanim bile konuşmazdı git diye....
(2,323 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(53 puan) tarafından
Senle aynı durumu Bn yasıyorm suan canım kayınvalidenle kayınbabam korona atlattılar suan onların yanındayım onlara bakıyorm temizliği yemeklerini yapıyorm 1 ay süredir hastanede uykusuz yorgunlar insanlığımı vicdanım el vermedi için Allah katında bu yaptm iyiliğin karsılığını alıcam için Allah rızası için yapıyorm gocunmadım dedin gibi yerinde benim ailem de olabilirdi 
tarafından
Doğru olanı yapmışsın canım inşallah anlarlar kiymet bilirler ..
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Yapar mıydım yapmaz mıydım bilmiyorum ama yaptığım iyiliği dillendirmezdim. Yaptıysan da Allah rızası için 
tarafından
Zaten dillendirmedim. Burdaki insanlar yerimde olsa ne yapardı diye sordum bu yüzden durumu anlattım normaldede herkesi arayıp anlatmadım kaynanam annemi ve eltimi arayıp anlatmış. Reklam yapmak değil amacım
0 oy
(42 puan) tarafından
Giderdim bana neler neler etiler  görümcem karabalık bir ortamda beni küçük düşürdü alay konusu eti görümcemin oğlu oldu   kendi biriktirdiğim parayla oğluna künye yaptırdım  sonra kızı oldu hastaneye gitim  para taktım ama ben sezeryan oldum ölümden döndüm çok kötü oldum beni aramadı bile çocuğum ağır hastaydı yurtdışı na gitmemiz lazım dı  kaynanama söyledim gel bizlee beni evden kovdu başıma belami oldunuz çık gitt gelme dedi ağlaya ağlaya evime gittim  kaynanam ameliyat oldu benim yanimda kalmak istediğini söyledi  aldim baktım bi teşekür etmediler artık canları cehenneme bu kadar iyi oldukça bizi kullandılar yıpratılar artık benden uzak allaha yakın olsunlar 
tarafından
Onlar nasıl insanmış öyle ? İnsan demeye bin şahit .. senin adına çok üzüldüm canım ❤️
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Ben de senin gibi yapar giderdim 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Bende senin gibi yapardım canım.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 31 göst.
10 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Musmutlu (399 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 27 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 61 göst.
21 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hicrannn (1,080 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 34 göst.
14 Mart 2023 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,080 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...