0 oy
573 göst.
Diğer kategorisinde (115 puan) tarafından
bir akraba var, çok da yakın değil. Virüs öncesi sürekli bize gelmek isterdi, gelirdi de ben yumuşak yüzlüyüm asla reddedemem.. Bunaltana kadar yani .. Biktiriyordu her gün yazmasiyla falan.. Şimdi de 20 haftalık hamileyim.. Sürekli yazıyor, hep aynı sorularr, durmadan doktor kontrol günümü soruyor, söylüyorum, aradan 2 gün geçiyor bugün mu gidecektin doktora, yok diyorum daha 3 hafta var, yine bikac gün sonra unuttum bugün mu diye diye benden çok randevu gününü bekliyor saatine kadar, daha doktor kapısından çıkmadan mesajı geliyor, annem ablalarim bile, o kadar sıkbogaz etmez saygı duyar, benim sonucu haberdar etmemi bekler yani, gerçekten çok bunaldım, ben yaşlarda o da hamile diye kıyas içinde gibi sanki hissettim, ne aldın bebeğe resmini at bakayım vs. sürekli.. bence çok değer vermek olamaz, gizli söyledigim bi lafı başkasına söyleyenin beni çok düşündüğünden, önemsediğinden endişe ederim.

12 Cevaplar

0 oy
(27,352 puan) tarafından

Yani o kimse çok ama çok abartmış bence az mesafeni koymalısın

(115 puan) tarafından
İnan durum falan atmaya korkuyorum, hemen bir cevap,, amaç duruma cevap değil, sohbete giriş sebebi sanki
(20 puan) tarafından
Durumları ona kapatın  :))
(115 puan) tarafından
Onla bağlantılı birsuru akraba var maşallah, illa haberdar olur, onlara açık bana gizli tantanasi başlar bu sefer de:))
-Reklam-
0 oy
(426 puan) tarafından
Belki bir arkadaşı yoktur yalnızdır seni kendime yakın görmüştüm seninle arkadaş olmaya çalışıyordur
0 oy
tarafından
Bence o da hamile diye heves etmis baska bksey yok. Benimde arkadasim var birlilte hamilelik yasadik hatta o benim hamile oldugumu öğrendi heveslendi 3 hagta sonra o da hamile kaldi. Simdi birlikte buyutuyoruz. Hamileuken de sorardik kilosu nasil boyu nasil diye. Heves bunlar
(115 puan) tarafından
İlk cocuklarimiz da değil ki, cahillik falan desem hadi.
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Esimin kuzeninin karisi oda ayni doktora girmeden mesaj atmaya baslar ne dedi bebek nasil diye surekli ayni bende iyi deyip gecistiriyorum onun kaynanasi da ayni resmen yaris icindeler sinir bozucularAllah herkesin kalbine gore versin de gec 
(115 puan) tarafından
Aynı durumu aynı kişiler tarafından yaşıyormuşuz cnm resmen
(4,237 puan) tarafından
Bizim diger bebelerin arada da 2 ay var bunda da ben hamile kaldim biz istemiyoruz diyorlardi hep ben hamileyim dedim 2 ay sonra oda hamileyim dedi kaynanasi na cekmis ayni ikisinin huylari☺☺
(115 puan) tarafından
Bu da düşünmüyorum diyordu, ben düşündüm düşük yaptım, olsun seneye beraber dogururuz diyordu ..  sonra düdüğünün ardına çalışmaya başlamış olmalı ki, sürpriz oldu dedi çıktı:))) bı de bu moda var sürpriz oldu:))
(4,237 puan) tarafından
Aynen bazilarinin zihniyeti gercekten cok degisik bizim.kazayla.oldu bebegim kucuk.diye nasil agladim ben aralarinda tam 1 yas olacak simdi onun kaynanasida heryerde laf etmis bak.nasil.doguruyo arka arkaya sen niye dogurmuyon diye☺☺ bunu dogum yaptiktan soyle bi.6 ay sonra hamileyim diycem yine bidaha yapsinlar☺☺
0 oy
tarafından
Ayy canm direk mesafe koy bak iki arkadasimda benle ayni ayda dogum yapti gecen biri baska bir arkadasima diyormus onun kizi nasil dönuyor mu hareketli mi agliyor mu bilmem ne oysaki hep konhsuruzda ama baskasina bile soruyor surekki surekli cocuk yarisi icinde olursun bak benden demesi dogdugunda daha kotu cocuk yarisina girecek nazar bile degdirir boylesi Allah korusun dikkat et bak ben saf sa.l.ak gibi yazarim he dönuyor falan diyordum sonra boyle duydum inan herkesi silecem hayatimdan gunah ya cocuk yaristiramam ben benim derdimm bana yetiyir sende uzaklas vala sana tavsiyem sonra pisman olcan cocuk dogmadan uzaklas
tarafından
Ayy hayretler içinde kaldım vallahi :( Allah akıl fikir versin :/ Ben hamileyken aynı senin gibi yerlerde süründum herkes lohusalık yaşarken ben tedaviden çıkıp oğlumu görmeye giderdim küvezdeydi çift sıkıntı çektim belden aşağı tutmuyordu WC dahil gidemiyorum düşün o sene benimle birlikte hamile olan herkesin kızı oldu bana bir isrsr kıyamet cinsiyeti ne dediler üç kişiydi üçüde erkek delisi olan kişiler onların kızları benim oğlum vardı ben o halde kimseye söylemedm oğlum olunca sok geçirdiler çocuğum küveze girdi çıktı gelen gören kırk tane laf etti niye küveze girdi diye sanki ilk giren benim oğlum gibi eve getirdim çocuk rahat yüzü görmedi annesi hastalıkla cebellesirken birde oğlumda kasik fıtığı çıktı ama görsen sürekli gelip bakıyor ben mama verdim ilk bir ay psikolojik olarak çökmüştüm sütüm az geliyordu tedaviye gittiğim için gelene kadar mama veriyordu annem bana nispet yapar gibi msj atmış seninki anne sütü alıyor mu evet dedim benim ki mama yemiyor sadece anne sütüyle besleniyor demişti çok ağlamıştm o halimle ahımı aldı rabbim sorsun
Kendi sonrasında 6 ay emzirmis sütü kesilmiş benim oğlum 2 yaşına girecek şuan emziriyorum hala duyunca hep imreniyor o yüzden herşeyden gizledim oğlumu göstermiyorz
(115 puan) tarafından
O kadar çok sıkıntı çekmişim geçmiş olsun canim. Gizlemekle en doğrusunu yapmışsın..
(115 puan) tarafından
Onun da benim de oğlumuz var, o kız çok istiyordu, Allah gönlümü biliyor  ya, ben daha bebek düşünmeden bile hep derdim ki biz dört kız kardeşiz dertlesiyoruz aramızda, ama bir abim var onun da keşke erkek kardeşi olsaydı diye abim ehep üzülürdüm.. benim oğlumun erkek kardeşi olsa sırt sırta verseler diye.. ama bı yanım da kız bebek olsa süsler puslerim diye ona da seviniyordum yani. Bu bizim cinsiyeti bizden çok bekledi.. yine sorularr üstüne sorular, cinsiyet günü doktor yüzde yüz kız dedi... Tabi ilk mesaj bundan geldi.. kızmış dedim.. belli ya içten sevinme yok bozulmjs gibiydi bunlarinkine de kıza benziyor demiş. Kesin değil diye onda da bı garezlenme hissettim.. sonra bizim cinsiyet 5 hafta sonra erkek  dedi doktor.. ama arkası dönüktü pipiyi alttan gördüm dedi.. haftaya ayrintiliya gircem. kimseye söylemedim daha.. sence napayım. Ayrintilidan sonra herkese soyleyim mi doktor yanıldı erkek bebek bekliyoz diye. Eminim çok sevinecektir, kendininki.kiz diye havalara girecektir.. doktoruma kulp takiyordu hep zaten.. övdugun  doktor bu mu da diyecektir.. bunlar beni geriyor, napacam bilemedim
tarafından
Canm  ne kadar ayniyiz benim de iki gun kaldi kuvezde ama onlara diyemedim aciyarak bakacaklardi sen neler cektin dogdu halen cekiyorsun diyeceklerdi benimde cok sukur sutum var 15 gun tek mama verdim suan 6 aylik emziriyorum ama onlarin kesildi nerdeyse az hatta 3.ayda azaldi bu sefee benim sutume laf ettiler kizim icerken yutkunma sesi heliyor ya diyorlar sutun şarıl şarıl geliyir bu yuzden uzaklasacam iste eminim senin kizinda olsaydi senin icin farketmezdi belli oyle birisin cunku vala bu insanlarin erkek cocuguna hayranligi nedir ben anlamiyorum tabiki o da olsun ama bu kadar cahillik olmaz
tarafından
Esra canm kimseye soylemek zoeunda degilsin ve soylemede zaten dogunca gorsun al en guzel kapak odur vala ama oglan  oldugunda dogdugunda dikkat et biliyon bir oglan aski var bizim bazi kadinlarimizda
0 oy
tarafından
Engelle gitsin çekemem öyle ben
0 oy
(110 puan) tarafından
Canini sıklığına degmez canim mesafrni koy herseyini anlatma gelmek istedigi zamanda birseyler uydur sonra o anlicaktir görüşmek istemediginj 
(115 puan) tarafından
Virüse asla sevinmek değil de inan, beni gelip gelip kullananların ayağını kestiğini sevinir mi insan seviniyorum bazen
(110 puan) tarafından
Inanir misin onu bazen bende diyorum  :) oyle insanlar var ki dost mu dusman mi cozemiyorsun
(115 puan) tarafından
Evet ya , boşa dmemisler en tehlikeli düşman düşmeni bekleyen dostundur diye
(110 puan) tarafından
Aynen ya Allahim uzak etsin bizleri oylelerinden
0 oy
tarafından
Bence akraba değil AKBABA o arkadaş dikkat et  görüldü at gitsin madem yanlışını gördün. Oda anlar yazmayı bırakır

Ben çok çabuk bunalan biriyim iyi sabrediyorsn hayatta sıkıya gelemem
(115 puan) tarafından
Ufaktan başladım inan mesajlarından 3 üne cvp veriyorsan birine vermez oldum. İki gün sanki tavır mi aliyo neyse, 3. Gün gene bı bahaneyle yazıyor, kestirip de atamıyorum, ne biliyim ya valla
tarafından
Artık üçünü görmeyip birine yaz taktik değiştir valla basın ağrır demedi deme
(115 puan) tarafından
Bir de o yöntemi deneyim en iyisi:)
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Hemen uzak.durmalisin canım 
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Bacım sana tek tavsiyem Uzak dur canın çok yanar... Tecrübeyle sabit. 
(115 puan) tarafından
Demi ya, canimdna kanından olanlar beni bu kadar merak etmiyor, iyi niyet olamaz
(1,787 puan) tarafından
İyi niyet değil emin ol çok iyi bilirim böylelerini
0 oy
(40 puan) tarafından
Bende fesatlık sezdim bu kişide ne yalan söylim. Bence araya mesafe koy fazla yüzgöz olma. Seni düşündüğünü falan hiç sanmıorum kıyaslama peşinde vardr ya öyle tipler o ne aldı bende alaym nerden almş oraya gideym hangi hastane bende oraya gdeym tarzı bi insan sanırım. Oyüzden dikkat et kendinle ilgili fazla bilgide verme derim. 
(115 puan) tarafından
Mesafe koymayı inan o kadar çok deniyorum ki, ben olsam hissederim adını anmam bana mesafe koymak için çabalayan birini hissetsem
(40 puan) tarafından
Böyleleri yüzsüzdür ama sen hissetsen dikkat edersn de bu utansa zatn seni bu kadar darlamaz. Utanmaz bunlar ya yavaş yavaş yapmayı dene atıorum 5 msj atıosa 2sine cvp ver bahane bul. Arıosa her aramasnı  açma mesela. Sana gelmek istedğnde müsait olmadğnı söyle. Yani yapamazsan sen sıkılırsın çünkü kmseye bşey olmaz bune böyle ruh hastası gbi
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Ayy ben ola cevap yazmazdım kesin. Goc gelemem oyle daralmaya valla.
(115 puan) tarafından
Ben de artık son noktalara geliyorum gibi, hatta geldim sanırım ki buraya yazıp fikir alacak dereceye geldim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 195 göst.
1 Haziran 2022 Aile kategorisinde Es ma (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 361 göst.
5 Nisan 2022 Diğer kategorisinde yenigelin24 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 176 göst.
4 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Pamira (965 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 173 göst.