0 oy
854 göst.
Aile kategorisinde (99 puan) tarafından

Ben kızımın adını buğlem.koymak istiyorum kuzenimin kızının adı buğlem daha.once kuzenimde kardeşimle tartışmış kardeşime demiş siz beni kıskanıyorsunuz ne yapsam onu yapıyorsunuz ben uzman aldım uzman aldin benim telin aynısından aldin diye kardeşime söylemiş ama benim kuzenimden hiç bir samimiyetim yok  bu sefer annem buğlem koymamı istemiyor zaten sevda beni kıskanıyorsunuz diyo diyor yarin senide soyler ben buğlem koydum diye koydun der diyo ne.soyledigi benim.pek ilgilendirmiyor takmıyorum öyle.seylere ama annem her zaman koyma diyor ve bugün  annemle konuşuyordum baya sert çıktı koyma başka birşey koy bizim hiç hattımız yokmu ben nenenizin lafından çıkmazdım da kaynanasının adını koydu ablana dilan dedim sevda ne.derse desin niye bu kadarr takıyorsunuz işte kızını sevmem beni doğumuna çağırma  sert konuştu.bende ağladım teli kapattım cnm çok.sikkin annem niye böyle.yapiyor

14 Cevaplar

+2 oy
(515 puan) tarafından

Koyma bence canım annen i isim yüzünden kırma kuzenin için değil annen için  koyma daha güzel isimler var bence onları düşün 

(99 puan) tarafından
Öyle ama aklım buglemde kalıyor farklı bir isim düşünsemde içine sinmiyor ne yapacağım bilmiyorum
(515 puan) tarafından
İki isim koy o halde canım buglem i soleme ailene diğeri ile seelenirler
(99 puan) tarafından
Benim 3 çocuğum diğer 2 si  hep 2 isimli buna tek.koyalim diye düşündük. Eşimle.ama bakalim
(515 puan) tarafından
Hayırlısı o halde ama anneni kirdigina değmez isim dediğin bı boncuk derler sağlıkla dogururuz ins
(99 puan) tarafından
Amin inşallah
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Herkeste buglem eslem esilya asel ikra hep bu isimler var zaten. Baska bi isim koy bence de
(99 puan) tarafından
Cnm bizim buralarda buğlem.madigi için farklı olduğu için koymak istedim zaten
tarafından
E varmis iste kuzeninde:)
(99 puan) tarafından
Cnm kuzenim  aynı yerde değiliz.li 10 15 saat mesafe var böyle.samimiyetde yok gelip gitme gibi
+1 oy
tarafından

Kuzum koyma annen istemiyosa. Hem buğlem isminin bir anlamı yok bebegim.  Nette gördügün o isim anlamları yanlış saçma sapann. Hiçbir kaynakta geçmez buğlem diye bişey bilgin olsun 

(99 puan) tarafından
Cenneti müjdeleyen melek diye geçiyor ama tam.olarak bilmiyorum
tarafından
Değil iste bebegim. Millet kafasına göre yok cennetteki şu, yok cenetteki bu diye adlandırma yapıyo. O isim tamamen uydurmadır ve hiç bir kaynakta geçmez. İnan bana mesleğim gereği söylüyorum. Ama yine de sen bilirsin kuzum. Anneni de kırma bence
tarafından
İsim anlamını öğrenmek için önce tdk ya bak. Türk Dil Kurumu yani. Orada yoksa Arapça Farsça Türkçe sözlükten bak. Ben muallakta kalonca elimde kocaman osmanlıca sözlük var ona bakıyorum. Tüm kelimelerin anlamları yazıyor
(99 puan) tarafından
Tamam cnm.tesekkurler
0 oy
(1,379 puan) tarafından

Annenizin  niye öyle yaptığını bizler nerden bilelim bunlar sizin ailevi meseleniz  vardır kadının bır düşüncesi arayıp anneni Ze sorun ben anlam veremedim Anne neden böyle düşünüyorsun diye 

(99 puan) tarafından
Diyorum ya.iste daha önce kuzenim kardeşime demiş beni kıskanıyorsunuz annemde isim içinde.oyle.der koyma diyor ama ben koymak.istiyorum
(1,379 puan) tarafından
Bunu bize değil anneni Ze ne kadar istekli oldugunuzu anlatıp onu ikna edip gönlünü almalısınız hayırlısi olsun
0 oy
tarafından
Öyle insnalar var maalesef, sanki bir bilen o, tum dunya akılsız cahil, hkendi haset ediyor ki demek cümle alemi o sekilde görüyor.  Kişi kendinden bilir isi. Anneni bir sekilde ikna et, edemezsen de artik onun hatri icin farkli bir isim bup canim bunun icin sikma canini, gobek adini buglem koy olmadi
(99 puan) tarafından
Evet ya ben olsam öyle.kiskanma filan aklıma gelmez  kardeşim uzman çavuşla nişanlandı deli oldu kendinin eşi uzman beni kıskanıyorsun diyor isim için de farklı bir.isim düşünüyorum içeme sinmiyor aklım hep buglemde kalıyor ne yapacağım ya
0 oy
(21 puan) tarafından

Yanlış anlamayın lütfen tercih meselesi saygı duyarım ama buğlem ben olsam koymazdım çok kullanılan isimleri sevmediğimden sanırım :)  hem o kadar isim var polemiğe girmektense...

(99 puan) tarafından
Tamda bu meseleden zaten buğlem koymak istiyorum çünkü bizim buralarda buğlem yok bende farklı olsun istediğim için koymak istiyorum.zaten kuzenimde başka şehirde
(21 puan) tarafından
Benm çevremdede yok canımda internette olsun bloglarda olsun herkes buğlem bu ara sınıflar 6 sene sonra buğlem dolacak :)  hiç tatlı canını sıkma valla bebişler iyi olsun ;)
0 oy
(12,852 puan) tarafından

Ben olsam aynı ismi koymazdım ben bile isim düşünürken acaba birinde var mıydı bu isim diye düşündüm ona göre koydum oğlumun ismini ki o kişi de laf yapıncak gibi ne gerek var ki koymaya 

(99 puan) tarafından
Aynı ilde olsak yakın olsak bende istemem.zatende uzağız 10 15 saat mazete var birde samimi değiliz hiç görüşmüyoruz
0 oy
(523 puan) tarafından

Bugün çok duydum etrafta başka daha güzle farklı isimler var canım onlarda köy tabi sen bikirsin

(99 puan) tarafından
Önereceğiniz isim varmi farklı değişik.ve anlamlı olmasını istiyorum
(385 puan) tarafından
Benim de kızım olacak adını önce Aden:cennet bahçesi olarak düşündük sonra Alya:gökyüzü demek Alya da karar kıldık daha çok güzel isimler var mesela ben zümra ismini çok beğeniyorum anlamlı çok güzel isimler var
0 oy
tarafından

ahh bu anneler benim annemde ben lohusayken carpilmis gibiydi ilgilenmedi benimle mevludunede gelmicem dedi. kizimin adinida begenmedi soylemem dedi tabiki mevludede ggeldi kizimida adiyla seviyor canim 

(99 puan) tarafından
Nede olsa anne yüreği
0 oy
(1,350 puan) tarafından

Canim senin onu takmadgni umrunda olmadgni hic bi sekilde bilmicek hep sagda solda beni kiskanyor dicek. Bebce anneni uzme baska bir isim de koyabilirsin oda kendini nimetten saymaz :)

(99 puan) tarafından
Evet cnm kuzenim için değil ama annem için faz geçtim başka isimler bakiyorum
(1,350 puan) tarafından
En guzelini yapmissin canm :)
0 oy
tarafından

Allah başka dert vermesin.

Annemin gönlünü kiracagima kafami kirarim :)

Başka isim bul sen boşver kuzeninde fitne biri sanırım kızına o ismi koyduğunu duyunca yine sizinkilere cemkirir bak benim ismini koydu beni kiskaniyosunuz diye :D

0 oy
(446 puan) tarafından

Buglem naz koy. Anneni de bı sekilde ikna etmeye bak. 

İçinde kalmamış olur. İki isim olmuş olur. Hemde . Gerekli zamanda naz diye seslenirsin 

(99 puan) tarafından
Teşekkürler cnnm faz geçtim başka isimler bakiyorum
0 oy
(247 puan) tarafından

Çocuk senin değil mi ne isim istersen onu koyarsın 

0 oy
(1,949 puan) tarafından

Ben olsam koymam vazgeçerim. Yada başımda olmadığı için bana kolay geliyordur.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 165 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde Baharyagmuru00 (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 96 göst.
17 Mart 2024 Aile kategorisinde Zeynepagd (339 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 161 göst.
5 Mart 2024 Diğer kategorisinde Aslı saray (364 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 256 göst.